Piroska ​és a farkas 11 csillagozás

Mosonyi Aliz: Piroska és a farkas

Mindig van, aki újra elmeséli. Mindig van, akinek újra el lehet mesélni. A Pagony új mesesorozatot indít útnak, régi klasszikusok meséivel, egy mai klasszikus tolmácsolásában, leendő klasszikusok rajzaival. Piroska és a farkas jól ismert története á lá Mosonyi Aliz (az eredeti Grimm-mese, se nem lerövidítve, se nem lebutítva) – Molnár Jacqueline egészen különleges, merész montázstechnikájával.

Pagony, Budapest, 2008
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639727403 · Illusztrálta: Molnár Jacqueline

Renata_Berta>!
Mosonyi Aliz: Piroska és a farkas

Életem eddigi legjobb Piroska és farkas meséje. Kerek, egész, tökéletes. Az illusztráció nekem nagyon tetszett.

Szávitrí>!
Mosonyi Aliz: Piroska és a farkas

Nagyon jó feldolgozás. Nem is hittem, hogy ennyire fog tetszeni. Valahogy értelmet nyert az egész mese. Pedig nekem az eredetivel sem volt semmi bajom, de ez valahogy annyival logikusabb, hihetőbb. És a vége is nagyon tetszett a farkas sokkal humánusabb elintézésével. Mosonyi Alizt nekem, még!

mariskaris>!
Mosonyi Aliz: Piroska és a farkas

Egyszer felolvastam hangosan, előadásra való szöveg, jó a szöveg lüktetése, vagy íve, nem értek hozzá. Élmény volt olvasni. Ma meghallgattam apuka előadásában, hangosan nevettem. És a 6 évesnek is vicces. A 3 éves meg nem fél, pedig az illusztráció elég szürreális.

asztika>!
Mosonyi Aliz: Piroska és a farkas

Valahogy ez a könyv sem nyerte el a tetszésemet. Bár a szöveg jó, borzasztóan zavaró a rossz tördelés benne. Az illusztráció nekem kevésbé tetszett, mint a sorozat más részeiben. A kibövített szöveg sok helyen jót tett a mesének, de párszor eröltetettnek éreztem a felsorolásokat,főleg az ismétlésüket.