Mesék ​Budapestről 19 csillagozás

Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Mit csinál három – évszázadok óta a budai várban rekedt – török harcos? Fagylaltot eszik a Ruszwurm Cukrászdában és búsul, ha szünnap van. És mit csinál a sárkány, ha nincs hol laknia? Bebújik és berendezkedik az Alagútban. Ilyen és ehhez hasonló ötletek gazdagítják Mosonyi Aliz pompás kis könyvét, mely Budapest egy-egy nevezetes pontjára kalauzolja olvasóit, hogy kedves, humoros történeteivel színfoltokat adjon a városról. A meséket Háy Ágnes mulatságos, a történetek groteszk humorát és ismeretterjesztő tartalmát alátámasztó grafikája fogja össze.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Magvető, Budapest, 1996
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631420485 · Illusztrálta: Háy Ágnes
Móra, Budapest, 1982
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631121739 · Illusztrálta: Háy Ágnes

imma P>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Jajj, most meg elkezdett hiányozni Budapest…
Még jó, hogy holnap vasárnap lesz, és megyünk a Városligetbe. Majd figyelem a hamisan szájharmonikázó bácsikat.

deardurr>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Tök jó! Látszik már a borítóról is -akármelyikről-, hogy nem akármilyen könyv ez: Ez egy hibbant könyv! Persze, kell egy hangulat az embernek, hogy be tudja fogadni, de a könyvtárban amint megláttam, tudtam, hogy egyszer még hasznát veszem.

Fapicula>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

A mesék nagyon szellemesek voltak. A rajzok nem teljesen nyerték meg a tetszésem, valamint engem eléggé zavart, hogy a mesék nem tagolódtak, hanem ömlesztve jöttek egymás után.

borga>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Ó, hogy én ezt hogy imádtam kisgyereknek. :) Simán begyűjtném még most is.
Update a 2011. decemberi olvasás után:
azért mekkora bájosak már a sötétben csúszdázó és közben pisszegő törpék, a rettenthetetlenül fagyit rendelő itt rekedt 3 török, a füttyművész, aki hazalopta a színpadot, és milyen jó is lenne, ha most is osztogatnának 1 órára szóló bármit megformázó léghajókat!

bambusz>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Jaj, de jó is ez! Csak hol van már az a Budapest?! A nagymamámmal a legjobb olvasni :)

Uzsonna>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Nagyon aranyos könyv! Végigkacarásztam az egészet. Érdemes elolvasni felnőttnek, gyereknek.
Bővebben: http://www.sk-szeged.hu/620

bodr>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Szeretem, hogy Mosonyi Aliz ilyen elvont. Nem mintha szeretném az elvont történeteket, de ő kivétel.

kukumaluthch>!
Mosonyi Aliz: Mesék Budapestről

Hogy is mondjam, jó-jó, de azért mégis egy káosznak éreztem. Mókás a szerkesztése, de néhol rettentően bosszantó volt, hogy nem tudtam hirtelen hol is kellene folytatnom.

csillagka P>!

Az én nagyapám kalózhajó volt!
(…)
Kardhalak ettek a tenyeréből!

lauranne>!

Az utolsó budapesti sárkány, a neve Budapesti, az Alagútban lakik. Eleget kóborolt Budapesti, mire ezt a lakást megtalálta. Rótta az utcákat, nézte az ablakokat, olvasta a hirdetéseket, sehol semmi. Nem könnyű lakást találni Budapesten. Egy sárkánynak meg különösen nem. Gondolt a Népstadionra, de a foci sosem érdekelte, nem drukkolt egyik csapatnak se, a szabályokat is alig ismerte, hát akkor meg minek? Minek lakjon a Népstadionban az, aki annyit se tud, mikor jár tizenegyes?

deardurr>!

Aki először lejön a mozgólépcsőről, annak mutatunk valami nagyon érdekeset.
És mikor erre nem jött le senki, akkor bemondták még azt is, hogy:
Kedves utasaink, tíz rágógumit kap, aki először leszáll a mozgólépcsőről.
Aztán fölemelték ezt tizenötre, de a komoly emberek mintha nem is hallották volna, csak ugráltak át egyik lépcsőről a másikra.

cassiesdream>!

FŰRE LÉPNI TILOS!

„Itt az első vad bennszülött”