Csipkerózsika 16 csillagozás

Mosonyi Aliz: Csipkerózsika

Mese a tizenharmadik, boszorkánytermészetű tündér átkáról és arról, hogy minden átok a kellő időben, a kellő helyen és a kellő szereplőkkel legyőzhető. Csipkerózsika klasszikus meséje most új interpretációban, Mosonyi Alíz mesteri szövegével került újrakiadásra a Pagony klasszikusok induló sorozatában. Az illusztrációkat Gyöngyösi Adrienn készítette hozzá, akinek hol légies, hol gyönyörű, hol pedig burkoltan és nagyon finoman humoros képei tökéletes kísérői a szövegnek.

Pagony, Budapest, 2007
24 oldal · ISBN: 9789639727182 · Illusztrálta: Gyöngyösi Adrienn

Szollosi_Bernadett I>!
Mosonyi Aliz: Csipkerózsika

Tetszett az illusztráció :)
Sok újragondolás nem volt a mesében, de jó volt újraolavsni.

FruzsinaRacz>!
Mosonyi Aliz: Csipkerózsika

Döbbenetes duma, csodaszép rajzok. Igazán élvezetes!

balike>!
Mosonyi Aliz: Csipkerózsika

Picit lehetett volna hosszabb, de nagyon jól van átírva, és szépek, igényesek az illusztrációk.

asztika>!
Mosonyi Aliz: Csipkerózsika

Az illusztrációja fogott meg a könyvtárban, nagyon örülök,hogy így olvashattuk. Nem igazán nyerték el eddig tetszésemet az átírt újraírt mesék,de ennek a szövege kifejezetten szórakoztatott, örömmel olvastam volna még hosszabban.

Boribon>!
Mosonyi Aliz: Csipkerózsika

Én annyira elleneztem eddig ezt az újraírt mese dolgot, hogy nem is voltam hajlandó kezembe venni ezeket a könyveket. Tegnap egy olyan ember ajánlotta őket, akinek adok a szavára, így a mai könyvesboltos körömben végiglapoztam 3 különféle kötetet. Annyira szépek voltak, hogy kettőt közülük ott a helyszínen végig is olvastam, és komolyan mondom, tetszettek. Rövidebbek, de ez nem megy a lényeg rovására, és amik meg pluszban belekerültek, azoktól csak modernebbnek, frissebbnek hatnak a szövegek.