Chrno ​Crusade 6. (Chrno Crusade 6.) 54 csillagozás

Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Mindig kényes az egyensúly a történelmi hűség és a dráma, az akció és a karakterfejlődés között. Ha van egy jó ötletem egy jelenethez, de kell hozzá valami, ami a húszas években még (vagy már) nem létezett, állandó dilemmában vagyok. Bevállaljam? Hány ideges rajongó fog tollat ragadni? Nehéz a mangakák élete…

Eredeti megjelenés éve: 2001

Mangafan, Szigetszentmiklós, 2011
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639794467 · Fordította: Bognár Péter · Illusztrálta: Moriyama Daisuke

Chrno · Aion

Angieolvas>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Megható és szomorú a kötet. A rajzok pedig szépek.

Lilla_Miko>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

A másik kedvenc kötetem a sorozatból. Azt hiszem, főleg azért, mert ebben kevesebb a harc, de az érzelem rengeteg. Szeretem is Magdalénát, de picit nem is, mert én inkább Rosette-Chrno párti vagyok. spoiler Viszont Chrnot így látni… *_* Azt hiszem, sokszor át fogom még lapozni ezt a kötetet. Persze sok szomorúság van benne, de az erős érzelmek mindent visznek.
Az pedig, hogy Rosette-nek sikerül spoiler, jól jelzi, hogy nagyon közel állnak egymáshoz. Remingtonnál kicsit megijedtem, de éreztem, hogy nem lesz itt baj.
Gyönyörű rajzok még mindig, imádom.

KiraTheUltimate P>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Majdnem egy kötetnyi flashback, amiben szerintem nem sok minden történt… mégis fontos volt. Ez a kötet egy fordulópont, innentől tényleg a végjátékba érünk és valószínűleg nagyon tömör is lesz az utolsó kettő kötet.
Sajnos ebben a részben most nem igazán szerepelt a kedvenc mellékszereplőm, Satella. :(

Mangafan, Szigetszentmiklós, 2011
Th3DarkKn1ght>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Chrno teljesen magába fordult, kizárta a külvilágot, és egyfajta hibernációs állapotba került, hogy ezzel védje Rosette-t. De Rosette-nek szüksége van rá az Aion elleni harcban, ezért egy szerkezet segítségével behatol Chrno lelkébe, hogy belülről ébressze fel a démont, Eredet stílusban! Most aztán mindent megtudunk Chrno múltjáról! Nagyon érdekes volt a kapcsolata Aion-nal és a többi démonnal, na meg Magdalénával. Már-már úgy kezdtek el együtt élni, mint egy nagy család! Persze, ez az idill nem tartott sokáig, de jó volt látni! Érzelmekben nagyon erős, de szerintem a végére már egy kicsit túlzásba is esik! Ennek ellenére, eddig ez volt a legjobb kötet a sorozatban! (⌒‿⌒)

Tímea_Kocsis_2>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Bepillantás Crono lelkébe és múltjába. Sok mindent megtudunk Magdalénáról és Remington tiszteletesről is. Az eseményk mozgásba lendülnek és megállíthatsatlanul rohannak a cél felé.

Algernon P>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Mary és Chrno szerelme gyönyörű, emiatt nem tudok a mangára 5 csillagnál kevesebbet adni.

Aliko>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Egy újabb múltba tekintés melynek során megismerjük Magdaléna emlékeit, amik gyökeresen megváltoztatják hősnőnk gondolkodását. Titkok kerülnek felszínre Chronnal kapcsolatban. Lelepleződik Aion első árulása és a világ leigázására szőtt nagyratörő terveinek lépései is kezdenek felsejleni.

A könnyedség egy kicsit tova tűnik, de a humor megmarad. A komolyabb témák kiéleződnek és a konfliktusok elmélyülnek. Lesz itt nemes cél, helytelen eszköz, vallásos szellemiség, moralizálás, belső monológok és teológiai fejtegetések… egy többrétegű mű a szeretetről, barátságról, a családról és a kitartásról.

Nerana>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Eszméletlenül szép kidolgozás a történetben és a rajzban is! A múlt sebeibe belesajgott a lelkem, szinte fájt. Annyi érzelem van ebben a kötetben, hogy az szabályosan súlyt rakott a mellkasomra. Sajnáltam Magdalénát, a szívem szakadt meg értük… És ezt Rosette mind látta, ami szintén nem lehetett könnyű, de harcolt a végsőkig, hogy kihozza Chrno-t… off Papírzsepiveszély fennállt, de egész jól tartottam magam. :’3 Remington tiszteletesnél egy kicsit benntartottam a levegőt, de aztán kifújhattam. A „csak még egy fejezetet”- ből 2 kötet lett. ^///^

Elhaym>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Régebben nagyon szerettem ezt a mangát, de most már nem tud úgy lekötni mint régen. Úgy látszik változott az olvasási ízlésem. Pár éve 10 pontot adtam volna erre a részre, nem találtam volna benne semmi hibát. Most már nem érzem olyan jól kidolgozottnak. Ha nem szerepelt volna benne Mary és Remington sokat, akkor ennél is kevesebbre értékeltem volna, de a kedvenc szereplőim miatt most is ezt a kötetet tartom a sorozat legjobbjának. Mary és Chrno tragikus szerelmét meghatónak és szépnek találom.

Fleur_Rouge_Cerise>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 6.

Annyira szeretem ezt a részt *-*
A rajzok egyszerűen isteniek, főleg Magdaléna :) Imádom Chrno-t, imádom Rizelle-t, imádom Aiont, imádom az összes karaktert, és azt hogy milyen gyönyörűen vannak megrajzolva. A démonok világa hihetetlenül jól ki van találva, de gondolom aki eddig a részig eljut a sorozatban, azt szintén így van vele.

oscuridad>!

Ha csak egy lehetőséget látsz magad előtt…
Akárhány más út is van, egyet sem veszel észre közülük.
Ha nincs más út, akkor is… Keresni kell… Újra és újra.

Krenai P>!

– Rengetegen meghaltak. Csak mi hatan maradtunk életben a bűnősök közül. A tengernyi áldozat holttestén állva lehetünk most itt, ezen a világon… Ha ebbe belegondolok, valahogy borzalmas hazugságnak tűnik az egész. Az egész, mindenestül… még a saját döntéseim is…
– Ezt verd ki a fejedből! A gondolkodás nem a kard dolga. Kicsorbul tőle az éle. Akik életben maradnak, továbbmennek… ez a túlélők kötelessége. Ennyi, amit tudnod kell.
– És az emlékezés? Az nem az élők kötelessége?
– A holtak nem követelnek semmit. Az együttérzés csak az élők egójának játéka.

44-45. oldal, 37. fejezet - Múló napok (Mangafan, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Aion · Chrno · túlélés

Chrno Crusade sorozat · Összehasonlítás