Chrno ​Crusade 4. (Chrno Crusade 4.) 36 csillagozás

Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

A bűnösökre vadászó démonok egyre többen vannak, és a paranormális aktivitás kelet felé haladva egyre erősebb. Chrnoéknak alaposan meggyűlik a baja velük, ráadásul a rend kevés erőforrással rendelkezik a keleti parton – pedig úgy tűnik, Aion itt készül a terve következő lépésére…

Tagok ajánlása: 16 éves kortól

Mangafan, Szigetszentmiklós, 2010
172 oldal · puhatáblás · ISBN: 5999883704967 · Fordította: Bognár Péter · Illusztrálta: Moriyama Daisuke

Fleur_Rouge_Cerise>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

Óóó, hogy én mennyire imádom ezt a mangát :)
Először is: A rajzok még mindig gyönyörűek, imádom őket :) Aztán a történet: Még mindig fantasztikus. Az a történet amely teljesen tökéletesen kielégíti az olvasót. Van benne dráma, nevetés, dögös démonok a lányoknak és dögös, alul öltözött apácák a fiúknak.
Én mondjuk nem dobtam egy hátast a finálé hatására, engem jobban érdekel Chrno sorsa (persze azt már tudom :D). Innentől a sorozat ezerrel pörög és meg sem áll a vég kifejlettig, úgyhogy hajrá :)

Aliko P>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

Lassan a felénél járok és még mindig leköt a sorozat, így most már tuti végig darálom az egészet. A rajzolást imádom,a szereplőket megszeretettem. Tetszik, ahogy Aion a háttérből mozgatja a szálakat. Megvettem a harcokat és még a belső monológok is érdekeltek. A szeretem az egész történelmiségét, hogy egy valóságban is létező jóslat (Fatima- jóslat) adja a történet gerincét ezzel is egy kis pluszt adva az egészhez.

A válság tovább mélyül, a paranormális aktivitás nő ebben a démonoktól hemzsegő világban és mint egy irányjelző kelet fele mutat. A csapatnak pedig egyre több gondot okoznak a bűnösökre vadászó ördögök. A bukott angyalok serege, akik a Pandemoniumból szabadulva Isten és az emberek ellen harcolnak a Földért. Ráadásul egyre többen vannak. A rend pedig nem rendelkezik elég erőforrással, így Chronéknak nincs egyszerű dolguk. Mind e közben persze Aion tovább tervezget, manipulál és kihívja maga ellen a sorsot.

A tragikomikus elemek között felbukkanó drámai részek mellet a szereplők lelkében lévő konfliktusok is fokozatosan a felszínre kerülnek. Miközben a szerző komolyabb teológiai kérdésekre is rávilágít, és pár komolyabb témákat is boncolgat a háttérben, ami miatt egyre érdekesebbé válik az egész.

Serene I>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

Végre teljes szépségében megmutatkozik Aion, minden idők legcsodálatosabb főgonosza~ *elfogult* :)

Elhaym>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

Sokkal kidolgozottabb mint az anime, történet is egyre jobb.

Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

Egyszerre barátságos és izgalmas ez a kötet. Aion körüli rajongást pedig végre megértettem.

Alice17>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

ugyanolyan izgalmas mint az előző kötetek, az egyik legjobb magyarul kiadott manga^^

Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

Ebben van az egyik kedvenc jelenetem… a karnevál :)

danlin>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

Ezzel a résszel nem sokat haladtunk előre a történetben: kicsit bepillanthattunk Chrno múltjába és apró részleteket tudtunk meg a jelenlegi helyzetről. Alapjába csak utaztak és harcoltak kicsit hőseink. Az utolsó oldal viszont ütős, még csak a manga felénél tartunk, és már találkoznak, én azt hittem vagy a hetedikig kínoznak minket.

Sceurpien I>!
Moriyama Daisuke: Chrno Crusade 4.

A Death Note sikert aratott nálam, ezen felbuzdulva kezdtem bele ebbe, mert az első öt kötetet odaadta @Batus (akkor még messze, külön éltünk). Többször elkezdtem volna, de az első pár oldal sosem fogott meg, és mindig inkább nekiültem játszani vagy valami mást csinálni, de végül, egy unalmas éjszakán a kádban és az ágyban fekve kivégeztem ezt az ötöt. Nem éreztem kísértést, hogy befejezzem, és ez épp eleget elmond. Nem kényszerből olvastam, inkább unalomból, és mert a semminél jobb volt, de nem folytatnám.
Leginkább azért, mert nem az én stílusom, inkább lányoknak készült szerintem, valamint nem is volt olyan nagyszerűen megszerkesztve, mint az előtte és azóta olvasott mangák (FMA, DN, Hellsing…)

Batus>!

Nincs olyan éjszaka, amely örökké tart. Egyszer felkel a Nap, akármilyen hosszú volt is az éj, bármilyen hosszú sötétség után.

Batus>!

A rozsdás fogaskerekek csikorogva újra megmozdulnak. A másodpercmutató elindul, hogy kimérje a soha vissza nem térő időt.

Batus>!

Ha nevethetsz, nevess, ha vidám lehetsz, légy vidám!

chibizso>!

Ha egyre csak igyekezni és igyekezni akarsz, a végén annyira feszült lesz, hogy még jobban elrontod. Ilyenkor a legjobb, ha becsukod a szemed, és csendben a saját lélegzetedet hallgatod.

chibizso>!

És van olyan, hogy valaki azzal segít, ha melletted áll és mosolyog.

chibizso>!

Biztos vagyok benne, hogy az erős szív könnyen átsegít a gyengébb adottságokon.

– (…) A tiszta, csillagos ég alatt a város fényei…olyanok akár…az élet lámpásai.

Az a sok kis lámpás odalenn…mind azt hirdeti, hogy emberek élnek ott.

Chrno Crusade sorozat · Összehasonlítás