6. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
12. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Iciri-piciri 256 csillagozás

Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

„Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy iciri piciri házacska, ott lakott egy iciri piciri kis macska. Volt annak két iciri piciri kis ökre, rákaptak egy iciri piciri kis tökre…” Móricz Zsigmond gyermekeknek szóló versét Radvány Zsuzsa kedves rajzai illusztrálják.

Eredeti megjelenés éve: 1952

Tagok ajánlása: 0 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Iciri-piciri könyvek Móra · Züm-züm fejlesztő könyvek Szalay

Kolibri, Budapest, 2021
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634377115 · Illusztrálta: Horváth Ildi
Szalay, Kisújszállás, 2019
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634591429 · Illusztrálta: Vida Kata
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
8 oldal · ISBN: 9789633733691 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely

Gorkie P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Egyszerűen imádtam gyerekként! Mindenképp szerettem volna a kislányomnak is megvenni. Karácsonyi ajándékba kapta meg. Nagyon aranyos, kedves mese. A Könyvmolyképző kiadásában pedig nagyon szép és igényes. Az illusztrációk nagyon tetszenek.

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
8 oldal · ISBN: 9789633733691 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
BoneB P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Nagyon szerettem gyerekkoromban ezt a mesét. Valószínű a fülbemászós, zenés iciri piciri miatt. :)

krlany IP>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Az ilyeneket úgy imádom.:) Megmozgatják a kreativitást. Főleg az olyanokét, akik nem mindig rendeltetésszerűen használják a dolgokat, mint pl én!:)
2 év után újraolvasva
Ez még mindig szívmelengető kérem szépen. Mi még azért rendes, jófajta meséken nőttünk fel. Azért ezért egy nagy köszi!

Ninácska P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Imádtam, imádom és imádni fogom mindig! Örök olvasmány.

dianna76 P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Imádnivaló kis mese! Örök kedvenc darab a sok között. Bájos mese, fülbemászó sorokkal, kedves képi világgal. Szeretem!

2020.06.28. Ezúttal egy másik kiadást olvastam. Egy régit, melyben a Török és a tehenek is benne van. Mindkettő nagyon szerethető, ahogy K Lukáts Kató klasszikus illusztrációi is. Kár, hogy itthon nem ez a kiadás van meg. Nem értem miért nem adják ki újra, hiszen ez az eredeti.

Pro Junior, Budapest
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638198052 · Illusztrálta: Radvány Zsuzsa
Eule>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

A gyerek imádja. Én meg már álmomból felkeltve is tudom. A „Hozz egy könyvet, elolvassuk!” felszólításra az esetek 95 százalékában ezt hozza. Ennél jobb ajánlás szerintem nem kell. ;-)

Kri_Anikó P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Ki ne ismerné Móricz Zsigmond versikéjét. Most már az én unokám is… Nagyon tetszik az illusztráció is!

worsi P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

A kedvencem Móricz Zsigmondtól. A mienkben két mese is van, mindkettő sokkal jobban tetszik, mint az, amit az Úri muriból sikerült elolvasnom.
„Volt egyszer egy iciri-piciri török Mehemed, sose látott tehenet.”

KBCsilla P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Amikor kislány voltam, Édesanyám mesélte nekem mindig esténként, amikor nem aludtam el, akkor „százszor” is elmondta egymás után. Én meg igyekeztem minél tovább fennmaradni, hogy minél tovább hallgathassam a hangját.
Utána én meséltem évekig a saját gyerekeimnek, valószínűleg ők is szerethették hallani, mert nekem is „százszor” kellett elmondanom egymás után.
Most itt vagyok az Édesanyámnál, ketten vagyunk, és tegnap este sokszor elmondtuk egymás után, visszaemlékezve a gyerekkorunkra.
Jókat nevettünk, de a legtöbbet sírtunk az elmúlt emlékeken.
Ezért is csak most tudom megírni e soraimat, de könnyes is lett most is a szemem.

Kek P>!
Móricz Zsigmond: Iciri-piciri

Sokadszorra olvasom – minden egyes kiadási változat érdekel, örömmel lapozom végig. Naná! Mintha épp most dőlt volna fel az az iciri piciri tököcske. Mert e piciri-iciri versike minden költőcske gyerekkori csengő emléke.

krlany IP>!

Iciri-piciri

Ajaj, hol volt, hol nem. . .
Volt egyszer egy iciri piciri házacska;
ott lakott egy iciri piciri kis macska.

Volt annak két iciri piciri kis ökre,
rákaptak egy iciri piciri kis tökre.

Csizmát húz az iciri piciri kis macska,
hová lett az iciri piciri barmocska.

Bejárja az iciri piciri kis erdőt,
s nem leli az iciri piciri tekergőt.

Bejárja az iciri piciri kaszálót,
s nem látja az iciri piciri kószálót.

Rátalál egy iciri piciri kis tökre,
bánatában iciri picirit meglökte.

Felfordult az iciri piciri tököcske,
benne a két iciri piciri ökröcske.
Megörült két iciri piciri ökrének:
vége van az iciri piciri mesének!