Állatmesék 59 csillagozás

Móricz Zsigmond: Állatmesék Móricz Zsigmond: Állatmesék Móricz Zsigmond: Állatmesék

Móricz Zsigmond kedves, kisgyerekeknek írt verses meséi a magyar gyerekirodalom legnépszerűbb, legjátékosabb kincsei közé tartoznak. Az iciri-piciri kismacska, a török Mehemed mulatságos történetén kívül ebben a kötetben Móricz Zsigmond valamennyi népszerű meséje szerepel, Reich Károly színes illusztrációival gazdagon díszítve.

Móra, Budapest, 2015
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631198997 · Illusztrálta: Reich Károly
Móra, Budapest, 2009
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631186352 · Illusztrálta: Reich Károly
Papirusz Duola, Budapest, 2005
50 oldal · ISBN: 9638620587 · Illusztrálta: Reich Károly

Ninácska P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Van benne egy-két rész, amelyet nem feltétlenül ajánlanék a kicsiknek, de ettől független ott a helye minden kisgyerek könyvtárában.

BoneB>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

A kedvencem az iciri piciri. Már gyerekkoromban is ezt szerettem valószínű a hangzása miatt. Jó volt újra elolvasni a régi meséket.

dianna76 P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Van benne egy-két döcögés, meg az ismertnél másabb, és fura szöveg, de nekem tetszett. Legfőképp az illusztrációk. Szeretem elnézegetni őket újra és újra. Édes gyermekkor….

Móra, Budapest, 2015
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631198997 · Illusztrálta: Reich Károly
SzabóRegi>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Kedves mesék, bár számomra semmi különleges. Biztos Rémusz bácsi tehet róla… :) Ugyanis Rémuszt olvasunk/olvastunk ezidőtájt, és sajnos elég nehéz nem összehasonlítani őket.
A rajzok igen kedvesek benne, Reich Károly által illusztrált példányunk van. Vackort idézi, így a gyerekkoromat is, tehát jól esett lapozgatni :)

Paulina_Sándorné P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Sok ismerőssel találkoztam ebben a könyvben. A legszebb emlékeim az Iciripiciri vershez kapcsolódnak. Annyiszor olvastam ezt a gyerekeknek, mikor kicsik voltak. :-)

Badiga>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Az első könyvem, beleírva sok szép dolog a második szülinapomra! A könyv is értékes, az ajándékozók is. sokat olvasgattam mostanában

bogcica>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

2019. 08. 23.: újraolvasás, tartom az értékelésem.
Pont ez előtt olvastuk gyerkőccel La Fontaine A tücsök és a hangya című könyvét. Ahhoz képest csillagoztam. Ezek is tipikus tanmesék (nem mind), szintén állat főszereplőkkel, viszont ebben nem csak állatok, hanem egy-egy ember is megjelenik már. A másik könyvhöz képest itt a szövegben néhány rím miatt a szóhasználat nagyon erőltetett, mondvacsinált szavakkal van tele. Persze jól hangzik, de nekem egy idő után idegesítő volt, pedig nem egy szuszra mentünk végig a könyvön. Szerintem a La Fontaine jobb volt, de azért ez sem rossz. spoiler A rajzok kifejezetten jók, gyerkőc imádta, ahogy olvastam a mesét, úgy mutogatta, ha például a róka is a rajzon volt, stb. Képileg ez nyert. Maradandó élményt nekem nem nyújtott, még jó, hogy nem is nekem írták. :D A közönség élvezte. (Neki meg szelektálva. :) )

Papírtigris>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Azért ebből jó pár inkább felnőtteknek szól. :) A nyelvezet, a mondanivaló… Néha nem könnyű egy kisgyereknek megérteni. És van benne néhány persze, ami százszor is felolvasható a gyereknek.

Macska áll ott istrázsára,
jön az egér nemsokára.
Macska rácsapjaa a karmát,
s lecsippenti egér farkát.
Cini-cini-zirr!
Az egérke sír!
– Macska néni, adszi mán,
fityelótyám, farkincám.-

A kisegér

Van egy erdő, erdőháton
benne tisztás az irtáson,
hóba rakva rajta kis ház,
kismalac itt telel-tanyáz.

Kismalac meg a farkasok

A kismalac hőköl, haj-haj,
mi lesz vele, itt van a baj!
Csak lekiált hát a gaznak:
– Forró vizet a kopasznak!

No, a kopasz holtra vált,
úgy kiugrott, meg sem állt.
Meg sem állott elszaladt,
a sok farkas leszakadt.

Nyaka törött mind ahánynak,
malacot sem öli bánat,
ma is göcög-kacag rajt',
ma is él, ha meg nem halt.

Kismalac meg a farkasok