Állatmesék 82 csillagozás

Móricz Zsigmond: Állatmesék Móricz Zsigmond: Állatmesék Móricz Zsigmond: Állatmesék Móricz Zsigmond: Állatmesék

Móricz Zsigmond kedves, kisgyerekeknek írt verses meséi a magyar gyerekirodalom legnépszerűbb, legjátékosabb kincsei közé tartoznak. Az iciri-piciri kismacska, a török Mehemed mulatságos történetén kívül ebben a kötetben Móricz Zsigmond valamennyi népszerű meséje szerepel, Reich Károly színes illusztrációival gazdagon díszítve.

Móra, Budapest, 2015
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631198997 · Illusztrálta: Reich Károly
Móra, Budapest, 2009
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631186352 · Illusztrálta: Reich Károly
Papirusz Duola, Budapest, 2005
50 oldal · ISBN: 9638620587 · Illusztrálta: Reich Károly

Ninácska P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Van benne egy-két rész, amelyet nem feltétlenül ajánlanék a kicsiknek, de ettől független ott a helye minden kisgyerek könyvtárában.

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Jó volt olvasni ezeket a verses meséket és közben nézegetni a szép, színes rajzokat. Reich Károly illusztrációin nőttem fel, szeretem a színeit, a bájos figuráit, a kedves ábrázolásait. Jópár mesét ismertem, de azért akadt néhány, ami újdonság volt számomra. Tetszettek a régies szavak, az ízes beszéd, a rímekbe szedett mondanivaló … külön élmény verses mesét olvasni *-*

Móra, Bp., 1953
BertaPalikSzilvi P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Ki ne ismerné az Iciri-Piciri vagy A bölcs róka című verseket.
Gyerekkènt nekem ès a tesómnak is sokszor mondta az anyukánk,most èn mondom a gyerekeimnek.
A Móra kiadó által kiadott könyvben kedves rajzok találhatók.
A gyerekeim kedvence A török ès a tehenek című vers lett, leginkább a 6 èves fiam èlvezte.

BoneB P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

A kedvencem az iciri piciri. Már gyerekkoromban is ezt szerettem valószínű a hangzása miatt. Jó volt újra elolvasni a régi meséket.

dianna76 P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Van benne egy-két döcögés, meg az ismertnél másabb, és fura szöveg, de nekem tetszett. Legfőképp az illusztrációk. Szeretem elnézegetni őket újra és újra. Édes gyermekkor….

Móra, Budapest, 2015
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631198997 · Illusztrálta: Reich Károly
lenne P>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Reich Károly-féle illusztrációval az igazi. Esti mesének olvastam, bár tisztában vagyok vele, hogy néha nehezen érthető a mai gyerekek számára, de a rímek miatt teljesen élvezhető és sok mesét ismertek már korábbi olvasmányainkból.

SzabóRegi>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Kedves mesék, bár számomra semmi különleges. Biztos Rémusz bácsi tehet róla… :) Ugyanis Rémuszt olvasunk/olvastunk ezidőtájt, és sajnos elég nehéz nem összehasonlítani őket.
A rajzok igen kedvesek benne, Reich Károly által illusztrált példányunk van. Vackort idézi, így a gyerekkoromat is, tehát jól esett lapozgatni :)

eeszter>!
Móricz Zsigmond: Állatmesék

Nagyon jó rímben megírt mesék, ahogy olvastam gyerekeimnek a „Kecskéék és a farkasok” címűt, felismertem, hogy én ezt óvodás koromban tudtam kívülről! Némelyik brutalitása viszont meglepett, az ilyen „agyoncsapja”, „agyonüti” tőlem távol áll a mesékben – meg persze a valóságban is… ;)

Macska áll ott istrázsára,
jön az egér nemsokára.
Macska rácsapjaa a karmát,
s lecsippenti egér farkát.
Cini-cini-zirr!
Az egérke sír!
– Macska néni, adszi mán,
fityelótyám, farkincám.-

A kisegér

Van egy erdő, erdőháton
benne tisztás az irtáson,
hóba rakva rajta kis ház,
kismalac itt telel-tanyáz.

Kismalac meg a farkasok

A kismalac hőköl, haj-haj,
mi lesz vele, itt van a baj!
Csak lekiált hát a gaznak:
– Forró vizet a kopasznak!

No, a kopasz holtra vált,
úgy kiugrott, meg sem állt.
Meg sem állott elszaladt,
a sok farkas leszakadt.

Nyaka törött mind ahánynak,
malacot sem öli bánat,
ma is göcög-kacag rajt',
ma is él, ha meg nem halt.

Kismalac meg a farkasok