9. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
15. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
16. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​török és a tehenek 245 csillagozás

Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Móricz Zsigmond kedves, kisgyerekeknek írt verses meséi a magyar gyermekirodalom legnépszerűbb, legjátékosabb kincsei közé tartoznak. Ez a kedves versikéje – melyen generációk nőttek fel – Mehemedről, a törökről és a tehenekről szól. Sok pompás rím, játékos szóösszecsengés, variált refrén jellemzi. Könnyen megjegyezhető, ismételt olvasásra könyv nélküli mondogatásra ösztönzi a gyerekeket. A kötetet ötletes és vidám hangulatot árasztó színes rajzok illusztrálják.

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Móra, Budapest, 2017
8 oldal · ISBN: 9789634157427 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

Szöszmösz_Gorkie P>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

A másik nagy kedvencem volt gyerekként.
Szintén Karácsonyi ajándék lett a kislányomnak. Nagyon szereti nézegetni. Mivel rövid, időnként végig is tudja hallgatni.
A Könyvmolyképzős kiadást vettük meg neki. Nagyon szépen illusztrált és jó minőségű.
Az a borító, amilyen nekünk van, sajnos nincs fent.

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
8 oldal · ISBN: 9789633737422 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
Deziréé>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Csak pár oldal, de olyan jópofa. :D Gyerekoromban is szerettem olvasni.

Sippancs P>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Hogy mikre nem bukkan az ember gyereke íróasztal takarítás közben!

Csoszi>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Gyerekkoromban nagy kedvenc volt. Különösen diafilmen szerettem nézni. Megunhatatlan. Szerintem ez egy olyan mű, amit ha az ember egyszer megtanul, sosem felejti. A könyv végén található színező nagy ötlet.

Ninácska P>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Kiskoromban állandóan ezt olvastam, lapozó formájában volt/van meg, és egyszerűen imádtam a kezembe venni, játszani vele! Nagyon aranyos kis könyv, tele tanulságokkal, kedves pillanatokkal.
Úgy vélem, minden gyermeknek fel kellene olvasni, annyira remek olvasmány!

NightStar>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Most láttam @Gorkie értékelését, és én is kedvet kaptam ehhez a meséhez, amelyet régen örömmel hallgattam anyu állítása szerint még elő is adtam :D. Rövidsége miatt nem unják el a picik, a rímek és a szépen megrajzolt képek pedig élvezetessé teszik a mesélést. A tanulság pedig, ne húzogasd a tehén farkát! :D

Ács_Milán >!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Mindegy, hogy az ember gyerek vagy felnőtt, ezt a rövidke mesét minden korban csak élvezni lehet.
Emlékszem annak idején mennyit meséltem a kisöcsémnek. Egy idő után már fejből tudtuk mind a ketten.
A gyerekkori könyvünk ugyan az idők folyamán eltűnt, de most be tudtam szerezni egy „ősrégi” példányát, ami a visszarepít kb. 30 évvel ezelőttre.
Ajánlom kicsiknek és nagyoknak! :-)

16 oldal · ISBN: 9633160820 · Illusztrálta: Dargay Attila

Hány félék a tehenek.

Meg is számol Mehemed
három féle tehenet:
fehéret, feketét, tarkát,
Meg ne fogd a tehén farkát!

Nem tudta ezt Mehemed,
S felrúgták a tehenek!