8. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
17. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
18. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​török és a tehenek 285 csillagozás

Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Móricz Zsigmond kedves, kisgyerekeknek írt verses meséi a magyar gyermekirodalom legnépszerűbb, legjátékosabb kincsei közé tartoznak. Ez a kedves versikéje – melyen generációk nőttek fel – Mehemedről, a törökről és a tehenekről szól. Sok pompás rím, játékos szóösszecsengés, variált refrén jellemzi. Könnyen megjegyezhető, ismételt olvasásra könyv nélküli mondogatásra ösztönzi a gyerekeket. A kötetet ötletes és vidám hangulatot árasztó színes rajzok illusztrálják.

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Móra, 2019
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157427 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

nicosia P>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Ez volt az első elsős olvasmányom. Máig tudom kívülről.

Gorkie P>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

A másik nagy kedvencem volt gyerekként.
Szintén Karácsonyi ajándék lett a kislányomnak. Nagyon szereti nézegetni. Mivel rövid, időnként végig is tudja hallgatni.
A Könyvmolyképzős kiadást vettük meg neki. Nagyon szépen illusztrált és jó minőségű. Az a borító, amilyen nekünk van, sajnos nincs fent.

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
8 oldal · ISBN: 9789633737422 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely
Deziréé>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Csak pár oldal, de olyan jópofa. :D Gyerekoromban is szerettem olvasni.

Cs_N_Kinga>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Egyik gyerekkori kedvencem, megörültem mikor rátaláltam egy kihívás miatt. Aranyos, kedves kis versike, nagyon mást erről nem tudok mondani. Ezt a kiadást még nem olvastam, de hát a versike ugyanaz ugye:)))

Sippancs P>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Hogy mikre nem bukkan az ember gyereke íróasztal takarítás közben!

Csoszi>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Gyerekkoromban nagy kedvenc volt. Különösen diafilmen szerettem nézni. Megunhatatlan. Szerintem ez egy olyan mű, amit ha az ember egyszer megtanul, sosem felejti. A könyv végén található színező nagy ötlet.

Ninácska P>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Kiskoromban állandóan ezt olvastam, lapozó formájában volt/van meg, és egyszerűen imádtam a kezembe venni, játszani vele! Nagyon aranyos kis könyv, tele tanulságokkal, kedves pillanatokkal.
Úgy vélem, minden gyermeknek fel kellene olvasni, annyira remek olvasmány!

Ács_Milán>!
Móricz Zsigmond: A török és a tehenek

Mindegy, hogy az ember gyerek vagy felnőtt, ezt a rövidke mesét minden korban csak élvezni lehet.
Emlékszem annak idején mennyit meséltem a kisöcsémnek. Egy idő után már fejből tudtuk mind a ketten.
A gyerekkori könyvünk ugyan az idők folyamán eltűnt, de most be tudtam szerezni egy „ősrégi” példányát, ami a visszarepít kb. 30 évvel ezelőttre.
Ajánlom kicsiknek és nagyoknak! :-)

16 oldal · ISBN: 9633160820 · Illusztrálta: Dargay Attila

Hány félék a tehenek.

Meg is számol Mehemed
három féle tehenet:
fehéret, feketét, tarkát,
Meg ne fogd a tehén farkát!

Nem tudta ezt Mehemed,
S felrúgták a tehenek!