Lázadók ​tavasza (Falling Kingdoms 2.) 14 csillagozás

A ​hatalomhoz vezető út…
vérrel és mágiával van kikövezve.
Egy véres ostrom során Auranost lerombolták, a fiatal királynő pedig árvaságra jutott és trónfosztott lett. A három királyság – Auranos, Limeros és Paelsia – Mythica néven egyesült. Ám az ősi, veszedelmes mágia vonzása még erős, és kész rá, hogy ne csak Mythicát, hanem az egész világot uralja…

A csata közepén négy fiatal, bátor ember a mágia és az általa kívánt hatalom vonzásába kerül. Cleónak segíthet a trón visszaszerzésében. Jonas kezeiben eszköz lehet hazája felszabadításához, Lucia pedig az ősi jóslatot teljesítheti általa. És ha a mágia Magnus birtokába kerülne, végre bizonyíthatna apjának, aki kemény kézzel uralkodik Mythica felett.

Mikor Gaius utat kezd építeni a Tiltott hegyekbe, hogy azokat Mythicához csatolja, szikrát gyújt az emberek szívében, amely örökre átformálja ezt a földet. Gaius útját vér szegélyezi, és megépítésének kozmikus következményei lesznek.

A népszerű… (tovább)

Eredeti mű: Morgan Rhodes: Rebel Spring

Eredeti megjelenés éve: 2013

Menő Könyvek, Budapest, 2018
414 oldal · ISBN: 9789634035428 · Fordította: Sámi László
Menő Könyvek, Budapest, 2018
414 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634034964 · Fordította: Sámi László

Magnus Lukas Damora · Cleiona (Cleo) Bellos · Gaius Damora · Brion Radenos · Jonas Agallon · Lysandra Barbas

Lovebooks
Morgan Rhodes: Lázadók tavasza

Zseniális sorozat második része. Ez a fantasy sorozat méltó utódja a Harry Potter, Gyűrűk Ura világának. Le a kalappal az írónő előtt, varázslatosan játszik a szavakkal! Már az első rész miatt is, de most még inkább beleszerettem ebbe a folytatásos történetbe.

Zizu8_4
Morgan Rhodes: Lázadók tavasza

Azt hiszem ez lesz az én guilty pleasure sorozatom.:) Messze nem tökéletes, de annál élvezetesebb nekem, és ez a könyv határozottan jobb volt mint az első.
Azzal nem lehet vádolni ezt a részt, hogy nem történik benne semmi. Már azt is kezdem érteni, miért is hasonlítják a Trónok Harcához.:))
Aww, és imádom ezt a szarkasztikus Magnust. A következő könyve sok-sok Magnus POV-ot szeretnék.

ttiillyy
Morgan Rhodes: Lázadók tavasza

Nem csalódtam, ez a rész is egy ifjúsági Trónok harca olvasmánynak tűnt. Még mindig azt mondom, lehetne ez idősebbeknek szóló, ha a párbeszédek nem lennének ennyire egyszerűek.
Az esküvő egy kellemes meglepetés volt, nem hittem, hogy megtörténik, de annyira jó! :D
Ezen felül ennyi halállal sem számoltam.
Annak nagyon örülök, hogy letettem ezt a részt és mehettem is a boltba a folytatásért, beszippantott a sorozat.

Mayath
Morgan Rhodes: Lázadók tavasza

Ritka YA fantasy olvasásaim egyike volt a Királyok harca. Egy percig sem volt kérdéses, hogy megjelenése után a következő részét is el fogom olvasni.
Rögtön, amit elsőnek meg tudok említeni a sorozat második részével kapcsolatban, az a borítója volt. Nem nyerte meg a tetszésemet. Sokadik nézésre is varázspálcát vizionáltam a fiú kezébe, nem pedig kardot.
A könyv elolvasása után már a címével sem voltam elégedett.
Nem értettem, miért ezt a címet adta a szerző spoiler.
A több szálon futó események még mindig túl véresek, nem várnék el ennyi (kegyetlen és felesleges) gyilkosságot egy Young Adult fantasy oldalain.
A történet jobban tetszene nekem több mágiával és kevesebb vérrel.
Még nem adtam fel a sorozat olvasását, a harmadik kötetben már remélem, hogy nem lesz az az érzésem, hogy helyben toporognak a szereplők.

Águska

Cleo végig hisztizik…
Rhodes egész könyve egy „írói” hiszti, mintha elvesztette volna a koncepciót.
Voltak jó részek is és továbbra is a kedvenc karakterem Magnus.
Nem tudom, hogy érdekel-e egy következő kötet.

Wivienne
Morgan Rhodes: Lázadók tavasza

Nagyon akartam szeretni ezt a könyvet… De nem sikerült. A történet maga még érdekes is lehetett volna, de valahogy a kivitelezés végleg eltántorított attól, hogy én ezt a sorozatot tovább olvassam. Valójában nem is nyújtott semmi újat vagy meglepőt, sőt eléggé kiszámítható volt, éppen ezért annyira nem is érdekel már, hogy mi vár még a szereplőkre, akik egyébként számomra túlságosan kidolgozatlanok voltak és a két rész olvasása során sem sikerült megkedvelnem egyiküket sem. :(

Eszti_TDA

– Nem leszek jobban, amíg nem látom kivérezni.
– Hát, ez is egy cél – ismerte el Brion. – Méghozzá méltó. De mint mondtam, nem ma van a napja. Higgadj le.
Jonas nagyot sóhajtott.
– Már utasításokat is osztogatunk?
– Zendülőink vidám kis csapatának parancsnokhelyetteseként kijelentem, hogy ha a kapitányom hirtelen megőrül, át fogom venni az irányítást. Ha úgy tetszik, ez része a munkámnak.
– Jó tudni, hogy komolyan veszed ezt.
– Egyszer mindennek eljön az ideje.

1. fejezet, Jonas, 21. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Brion Radenos · Jonas Agallon
Eszti_TDA

A halál hosszú árnyékot vetett a kopár Paelsia tájaira.

Eszti_TDA

– Úgy hiszed, meg kellene bocsátanom neki ezt a meggondolatlanságot?
– Ezt természetesen neked magadnak kell eldöntened – a szeme sarkából látta, hogy Cleo úgy mered rá, mint aki teljesen meg van döbbenve, amiért bármit is mondott a védelmében. (…)
– Nem – ellenkezett a király. – Azt akarom, hogy te mondd meg. Áruld el, Magnus, szerinted mit kellene tennem. Kíváncsian várom a válaszod.
Óvatos készenlét csendült a király hangjában, eltéveszthetetlenül: mint a csörgőkígyó farokzörgetése egy pillanattal azelőtt, hogy lecsapna.
De Magnus figyelmen kívül hagyta. (…)
Apja ragaszkodott hozzá, hogy játsszanak, de Magnus nem egyszerű gyalog volt a táblán, hanem Limeros majdani királya – mostantól pedig egész Myticáé. Úgy érezte hát, ő is nyugodtan játszmázhat, ha esély ígérkezik a győzelemre.
– Azt gondolom, most az egyszer meg kellene bocsátanod a hercegnőnek. És bocsánatot kérhetnél Lord Arontól, amiért így megijesztetted. Szegény fiú elég nyomorultul fest. (…)
A király hosszú, súlyos másodpercekig hitetlenkedve meredt Magnusra. Azután egyszer csak hahotázni kezdett, a torkából feltörő, mélyen zengő nevetéssel.

3. fejezet, Magnus, 42. oldal

Eszti_TDA

– Mind ezt akarjuk. A lázadóim készek harcolni a változásért, és mi…
– A te lázadóid? – vágott közbe Lysandra élesen. – Azt akarod mondani, hogy te vagy a vezetőjük?
– A csoportunké, igen.
– Hogy hívnak?
– Jonas Agallon.
A lány szeme elkerekedett.
– Hallottam rólad. Paelsiában mindenki ismeri a nevedet. (…)
Lysandra szeme Brionra villant.
– Hát te ki vagy?
A fiú buzgón mosolygott.
– Brion Radenos.
A lány a homlokát ráncolta.
– Rólad még sosem hallottam.

5. fejezet, Jonas, 74. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Brion Radenos · Jonas Agallon · Lysandra Barbas