Save ​the date – A nagy nagy nap 35 csillagozás

Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Az ​Örömapa és a Tizenhat szál gyertya találkozik a New York Times bestsellerszerző Morgan Matson új regényében.

Charlie Grant nővére a hétvégén megy férjhez családi otthonukban, és a lány alig várja – évek óta először mint a négy idősebb testvére egy tető alatt lesz. Charlie kétségbeesestten reméli, hogy eltölthetnek még egy tökéletes, utolsó hétvégét együtt, mielőtt még a ház új tulajhoz kerülne. A hely újra viccektől, játékoktől és nevetéstől visszhangzik majd. Neki pedig épp döntenie kell, hogy melyik fősülira jelentkezzen, plusz újra találkozhat régi szerelmével, Jesse Fosterrel, szóval alig várja a hétvégét, annyi izgalom lesz. Arra akar koncentrálni, hogy minden tökéletes legyen.

Hogy mi itt a gond? Egy van csak igazából: egyre jobban úgy tűnik, hogy az egész hétvége totál katasztrófa lesz.

Képbe kerül egy kutya, aki nem akarja abbahagyni a vonyítást, a ház riasztórendszerét nem lehet leállítani, és sok a bosszúság. Pár rokon nem beszél egymással,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2020
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634991489 · Fordította: Bozai Ágota · Illusztrálta: Eric Sailer
Maxim, Szeged, 2020
448 oldal · ISBN: 9789634994251 · Fordította: Bozai Ágota

AniTiger P>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Jó stílusú, szimpatikus mondanivalójú sztori. Őszintén szólva valami perverz izgalommal olvastam az egyre jobban bonyolódó dolgokat, míg Linnie és Rodney esküvője mind inkább tűnt egy elbaltázott családi balhénak! Tetszett, ahogy egyre több apróságot tudtam meg a Grant családról és a körülöttük élőkről, illetve az egymással és másokkal való kapcsolataikról. Szövevényes, sokrétű, érdekes minden, a szereplők sokdimenziósok, és az egészet átlengi valami káosz-feeling, amitől letehetetlenné vált számomra.

Biztos, hogy fogok még olvasni az írótól!

Bővebben a blogon:

kratas P>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Nekem ez sajnos csak annyiban volt a tévedések vígjátéka, hogy tévedtem, hogy megvettem…
A poénok erőltetettek voltak, már ha egyáltalán megtaláltam őket. De ez csak félig a könyv hibája, mint ahogy embereknek sem sikerül mindig egymás stílusához igazodni, úgy nekem meg a könyvnek sem jött ez össze. Nem tudtam az olyan poénokkal mit kezdeni, hogy a riasztó kódja 12-34, mert nem tudják, hogy hogy kell megváltoztatni.
A nagyobb baj, hogy a család sem volt szimpatikus, nekem nem jött át az az összetartó, szerető család érzés, ami a különböző viccesnek szánt beszólásokat tényleg azzá tette volna. Bill karaktere viszont tetszett, nála még a humor szikráját is sikerült felfedezni. Na meg persze az eb is jó arc volt :)

miluminal P>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Sajnos, ez most tényleg nem volt túl jó. Egy nagy család egyik gyermekének az esküvőjét követhetjük nyomon és az esküvőt felölelő 2.5 nap eseményei vannak megörökítve ebben a 420 oldalas könyvecskében. Leginkább unalmasnak nevezném és túlírtnak, a humoros részek erőltetettek voltak, és szabályszerűen tényleg mindennek el kellett romlania vagy össze kellett dőlnie, le kellett esnie, stb. És persze óriási a káosz. Ezt a történetet egy ilyen B kategóriás romantikus vígjátéknak tudnám leginkább elképzelni pl. a Netflixen, bár az a fura, hogy szerintem ehhez nagyon hasonló történetet már láttam is. Azért is erőltetném inkább a filmes megvalósítást, mert egy filmet nézni még mindig szórakoztatóbb off, mint ezt a könyvet elolvasni, sajnos.
Egyébként a képregényrajzolós részek tetszettek benne, feldobták a könyv szerkezetét off, meg úgy összességében ez a könyv tényleg nem sok vizet zavar. Rosszabbul semmiképpen nem érzi magát tőle az ember, DE úgy igazán jobban se, amit amúgy Morgan Matson eddig mindig elért nálam a könyveivel.

Esküvő előtt álló olvasóknak semmiképpen sem ajánlom!

Lobo P>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Ahhoz képest, hogy romantikus komédiának hirdetik a regényt igazából a romantika az, ami a legkisebb szerepet játszik benne. Pedig ezen a téren erősen indít a sztori, de aztán az esküvő körüli balhék miatt úgy ahogy van a háttérbe szorul ez a szál, gyakran még főhősünk is lefeledkezik róla, hogy neki lennének ilyen „feladatai” is. Mondjuk nem is csoda, mert igazából egyik srác se hagy az emberben mély nyomokat, ha a romantikáról van szó, az egyikről sejteni lehet miért a másik meg annyira a háttérben van, hogy szinte meglepő, amikor néha Charlie is ráébred, hogy jé, ő is itt van mint lehetőség Egyébként Charlie-ban az is jó, hogy esendő hős és mi olvasók is látjuk a hibáit, de a legjobb, hogy ezekre maga is ráébred és kicsit reflektál, szóval sokat tanul ez alatt az idő alatt magáról is.

Amit viszont nagyon jól hoz Matson az bizony a komédia rész. Az esküvő körüli kalamajkák tényleg filmbe illőek, igazából nem is csodálkoznék, ha hamarosan valamiféle Netflix mozi kerekedne ebből a sztoriból, annyira filmre kívánkoznak bizonyos események. Teli van filmekre jellemző eltúlzott és gyors egymás utánban következő bonyodalmakkal, néha már kicsit sok is, ezért aztán így visszagondolva igazából pár kör elhagyható lett volna és még akkor is marad vagy 300 oldalas a regény.

A történet igazi szíve-leleke pedig a Grant család, ahol a figyelmes olvasó az elejétől sejti, hogy nem minden olyan tökéletesen humoros és kedves, mint ahogy azt a képregényekben is ábrázolják, mert a valóság azért nagyon más tud lenni. De a nehézségek és feszültségek ellenére a családi összetartás és a tagok egymás iránti szeretete igazán átjött a lapokról, sőt valójában még szívesen olvastam volna több olyan jelenetet, ahol Grantéké a főszerep és csak egymással interakciókba lépnek. Tetszettek a könyvben lévő képregény panelek is, amelyek illusztrálták és alátámasztották a sztorikat, hogy érezhessük, milyen is lehetett 25 évig ilyen hírnévvel élni, meg egyáltalán hogy miről is szólt a Grant Central Station. Panelek leírása helyett valódi illusztrációk: nagyon trükkös megoldás, ami működött.

A nagy nap igazi könnyű olvasmány volt, kellemesen szórakoztam rajta, ha valaki néhány óra kikapcsolódásra vágyik annak csak ajánlani tudom.

Részletesen:

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Matson stílusa nagyon klassz, sodorja magával az embert, ütősek a karakterek, szerettem a romantikát, oda és vissza voltam a hősnő személyiségfejlődéséért és szerettem, hogy a könyv elgondolkodtatott. Viszont sajnos a sok esküvői probléma didaktikussá tette a könyv második felét, amit nagyon sajnálok.

Bővebben a blogomon:
» http://sorok-kozott.hu/2020/10/konyvkritika-morgan-mats…

Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Amikor olvassuk a könyvet olyan érzésünk lesz, mintha egy vígjátékba csöppentünk volna bele és persze mi romolhat el a nagy napon?! Minden, ami el tud romlani. Ezekből a helyzetekből vicces kalamajkák kerekednek ki. Élvezettel olvastam, hogy vajon mi fog kisülni ebből az egészből?! Tetszett a Grant család összetartása, annak ellenére, hogy közel se voltak olyan tökéletesek, mint a képregényben megálmodott család. Gofri kutyus nagyon cuki vagy ❤

Kedvenc szereplők: Grant család, Gofri kutyus, Bill, Sarah, Siobha
Utált szereplők: Don, Jesse, Clementine

Sári_9>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Nagyon nagyon szeretem, hihetetlen a történet, egyszerűen imádtam. A tökéltes család de közben mégse. Mindenkinek csak ajánlani tudom nekem nagyon nagyon tetszik.

BotBogi >!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Egy könnyed olvasmány, amit nem szabad túl komolyan venni. Ettől függetlenül voltak mélyebb érzések benne. Vajon a család olyan tökéletes, mint amilyennek látszik? Ki hogy dolgozza fel a változásokat? Voltak benne elgondolkodtató dolgok, főleg a könyv vége felé …

Narancsosfahéj>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Nagyon jó könyv volt, igazi könnyed szórakozás viszont néhány rész kicsit uncsi volt.

katix>!
Morgan Matson: Save the date – A nagy nagy nap

Bohókás könyv, tökéletes kikapcsolódás mindenkinek, aki picit szeretne kilépni a szürke hétköznapokból. Esküvőre készülők vigyázzanak vele!

Fenyő_Bettina_Alexandra>!

[…] Ha nem lépsz tovább a múltból, akkor lemaradsz a jövő csodálatos lehetőségeiről.

319. oldal, 21.fejezet - Avagy: A fiú, akihez feleségül fogok menni

Fenyő_Bettina_Alexandra>!

Általában az szokott lenni, amikor megtörténik valami, amire egész életedben vártál, az csalódást okoz. Nem olyan, mint amilyennek álmodtad. A valóság sosem tud igazán megfelelni a fantáziának, ahol minden tökéletes, ahol az ember sosem lesz éhes, a láb sosem fáj. De ez olyan volt, amilyennek mindig is elképzeltem, sőt, annál sokkal jobb.

11. oldal - Karácsonyi szünet

Fenyő_Bettina_Alexandra>!

Befogtam a számat, de tudtam, hogy képtelen leszek abbahagyni a nevetést, és önkéntelenül arra gondoltam, milyen jó is ez… mármint, ha nem törekszünk a tökéletességre. Ha nem akarunk beleilleni egy előre elképzelt képbe.

414. oldal, 29.fejezet - Avagy: Az igazi Grant Central Station család

Papfruzsi>!

– Ma van az esküvőd – […] – Szabad elérzékenyülnöd. Sőt, ezt mindenki el is várja tőled.

Fenyő_Bettina_Alexandra>!

Egy pillanatig csak ültünk ott, és önkéntelenül arra gondoltunk, így éreznek-e azok, akik földrengést vagy tornádót éltek át. Ott áll az ember a romok között, ami pár pillanattal korábban még az élete volt, és azon gondolkozik, hogyan jutott el idáig és mi történt most, hogy minden összeomlott.

357. oldal, 24. fejezet - Avagy: A Grant család