Hallgat ​az ég (Legendák és Enigmák 10.) 15 csillagozás

Mord Boglárka (szerk.): Hallgat az ég

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

A kristályszférákkal övezett világ ifjúkorában új faj lépett a történelem színpadára, hogy megmutassa erejét: az embereké. Képviselői gyengék voltak és esendőek – mégis megzabolázták az elemeket, városokat és falakat emeltek, kitanulták a betűvetés és a mágia fortélyait, és persze hódoltak az isteneknek, akik hű szolgákra leltek bennük.
Sokak szerint ez volt a boldog aranykor, amely évezredekig tartott, míg végül vér és könnyek közepette semmivé lett; mert hódítók érkeztek a tenger felől, akik uralkodni vágytak Északfölde népe fölött. Az ősi kultúrák emberei harcoltak, elbuktak, s végül odavesztek a csatákban; úgy mondják, azért, mert elhagyták őket isteneik. Pedig talán csak meghaltak ők is, elpusztultak, miként az első birodalmak, melyekből pár baljós emléken kívül nem maradt fenn semmi, csupán a név: Cranta.

Raoul Renier, John J. Sherwood és társaik novellái ebbe a világba nyitnak most kaput.

Eredeti megjelenés éve: 2007

A művek szerzői: John J. Sherwood, Raoul Renier, Malcolm J. Hunt

Tartalomjegyzék

>!
Fekete Torony, Budapest, 2007
330 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630638302

Most olvassa 1

Várólistára tette 10

Kívánságlistára tette 15


Kiemelt értékelések

Noro>!
Mord Boglárka (szerk.): Hallgat az ég

A könyv, amit megjelenése előtt olvastam :) (Valaki antikváriumba adott egy tiszteletpéldányt, vagy mi. Annyi biztos, hogy amikor megvettem, még senki nem is hallott róla)
A kötet közepe sikerült a legjobban, Renier, Hunt és Sherwood írásaival. Az eleje – két ynevi mítosz – elég fura, de nem rossz, a végére került novella-páros viszont kifejezetten érdektelen

mongúz P>!
Mord Boglárka (szerk.): Hallgat az ég

Hát ez nem lett valami jó.
Nem is bírtam mindegyik novellát végigolvasni.
Pl. az egyetlen olan Renier novella is benne van, ami nem tetszik. De egyáltalán nem.
Egyetlen, vagyis két pozitívum Thomas Norm két novellája. Azok nagyon tetszettek.


A sorozat következő kötete

Borus Hella (szerk.): A hit városa Történetek Új-Pyarronból

Legendák és Enigmák sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Wayne Chapman: Halk szókkal, sötét húrokon
Kornya Zsolt (szerk.): A sötétség szíve
Raoul Renier: Setét álmok
Eric Muldoom (szerk.): Hittel és vassal
Kleinheincz Csilla (szerk.): Rejtélyes tűz
Kornya Zsolt (szerk.): Alidax gyöngyei
Galántai János (szerk.): A világ közepe
Wayne Chapman: Megkövült napvilág
Jan van den Boomen: Számoknak ideje
Körtvélyes Ákos: Sziréndal