24. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
68. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Zengő ​ABC 242 csillagozás

Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC Móra Ferenc: Zengő ABC

Móra ​Ferenc Zengő ábécéje a mai iskolások dédapáinak, ükanyáinak könnyítette meg a betűolvasás nehéz mesterségét. Az sem új gondolat, hogy egy-egy sorát továbbgondolva, boncolgatva akár egész könyvet lehet belőle növeszteni. A nagy mesemondó nevét őrző kiadónak egy ilyen kötete számos kiadásban közkézen forgott az utóbbi évtizedekben. De most zendül meg először a teljes ábécé. A dallam, a zene, az éneklés megkönnyíti a versek befogadását, átsegíti az akadozó olvasót a nyelvtörő szavak buktatóin. Így aztán még könnyebben teljesül Móra Ferenc eredeti szándéka, aki úgy akart segíteni a betűkkel, szavakkal birkózó emberpalántákon, hogy minél több örömük teljék ebben. Bölcsen tudta, hogy gyorsabb és eredményesebb is így a tanulás. Persze nem csupán a nyelv tornáját segítheti ez a könyv. A Zengő ábécé egy immár száz esztendős, a természethez közelebbi életformát őriz, és ennek szellemében terebélyesedtek most új versekké Móra sorai. Sok ismeretlen szóval és fogalommal is találkozhat itt… (tovább)

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Trixi könyvek

Móra, Budapest, 2020
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157052 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató
Móra, Budapest, 2017
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157052 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató
Móra, Budapest, 2017
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157823 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

csillagka P>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

Nekem ezt hányszor kellett le írnom gyerekként. (zord gyerekkor :P)
Belőle tanultam meg a betűk formázásának művészetét. (legalábbis belőle kellet volna)
Gyönyörűen volt leírva elsős olvasó könyvem végén, olyan szépen sose sikerült, pedig egyszer még másolni is megpróbáltam.
Valahol ennél a versnél kezdődik a magyar nyelv művészete.

dianna76 P>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

Ez is egy olyan darab, ami örök és az ember őrzi a szívében. Furcsán hatottak az olvasási gyakorlatként mellékelt szövegek. Azt hittem ezek csak az újabb kiadásokban szerepelnek, de nem! Utánanéztem neten. Érdekes, hogy csak a vers és képek rémlenek gyerekkorom homályából. Nem biztos, hogy ezek kellettek ide, de mindegy. Max. negyed csillag levonással jár. A másik negyed pedig a kelleténél sötétebbre sikeredett színek miatt: kb. két árnyalattal világosabbak lehetnének, ahogy eredetileg is.
Azért szeretem! És a vers mellett jó volt nézegetni a rajzokat.

Móra, Budapest, 2020
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157052 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató
Ibanez MP>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

Ha lenne gyerekem, ezek a mesés-verses-mondókás kötetek biztos, hogy polcon maradósak lennének. Még felnőtt fejjel is nagyon élvezetes olvasni őket, szinte (de csak szinte) hiányzik az, hogy fennhangon, játékosan felolvashassam a tágra nyílt szemű kölyköknek :-D És hát olyan pajkos, gyönyörű a magyar nyelv (szerintem az tudja csak igazán értékelni a magyar nyelv páratlan szókincsét (is), aki hosszú évekre külföldre megy)

Judy22>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

Azt hiszem még férj szüleinek szüleié volt a könyv. Gyermekkorom egyik kedvenc versikéje volt. Most lányok Vikimmel olvasgattuk, ízlelgettük a szavakat.

Mazsola_78 P>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

A mese mindenki által ismert, klasszikus, gyerekkor kihagyhatatlan olvasmánya.
Pásztohy Panka illusztrációival pedig külön öröm volt olvasni. Elbűvölő, cuki képek, beleszerelmesedtem. :)

Móra, Budapest, 2014
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631195835 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
nagara>!

Kedves ritmusos mondóka.

Móra, Budapest, 2014
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631195835 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
Dinah>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

Kedves kis könyv. Nem us tudom, olvastam-e valaha, vagy nekem olvasták-e. A borítója nagyon ismerős. Mindenesetre nyár végén anyósom egy kis kupac másik könyvvel együtt adta oda (a ’85-ös kiadást, még a férjemé volt), mondván most kezdi a kislányunk az iskolát. És most eljutottam adddig, hogy jobban átnézzem, miket is kaptunk. Így akadt a kezembe, és rögtön el is olvastam. Hiába, gyönyörű nyelv a magyar. :)

FreeBird>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

Gyerekkorom egyik kedvence, nekünk diavetítőn volt meg. A fiamnak könyvben vettem meg, még mindig jó, szeretem. Ennek a verziónak szemet gyönyörködtető az illusztrációja.

Tíci P>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

Öregkereszt ajándéka Lucának. A vers szuper, kifejezetten szeretem a „Gyom között gyors gyík szalad”-ot. A Pro Junioros leporellónk van meg, ami eléggé béna. Kicsit olyan érzés, mintha mindent össze akartak volna montírozni egy képre, és nyilván ez is volt a cél. Például a harmadik oldalon az anyuka tartja a kisbabát a kezében, közben hatmatosan hasad a hajnal, lábainál lyukas fazék, giccsállatok, brrrr. És túl zsúfolt az egész.
De a vers jó, azt szeretjük.

tundibrich P>!
Móra Ferenc: Zengő ABC

A versike is szuper és a képek is nagyon aranyosak. Az egy évesem még nem igazán értékelte, neki túl hosszú, de a képeket imádta.

Beja>!

Dongó darázs döngicsél.
Esik eső, fúj a szél.
Füsti fecske ficsereg.
Gerle, galamb kesereg.
Gyom között gyors gyík szalad.
Harmatos hajnal hasad.
Susog a sok sasmadár.
Szilvafára szarka száll.
Tücsök tarlón hegedül.
Tyúk az árkon átrepül.
Uccu, csípd meg, hóha, hó!
Ürgét fogott a Sajó.
Vércse vijjog délelőtt.