Rege ​a csodaszarvasról 8 csillagozás

Mondák és mesék
Móra Ferenc: Rege a csodaszarvasról

Móra Ferenc nagy mesélő volt. Értett hozzá, hogy a mondákat, meséket úgy adja elő, hogy aki ismeri, az is úgy hallgassa, mintha most hallaná először.

A magyarok eredetéről, honfoglalásról szóló elbeszélései a régi krónikák és feljegyzések történeteit élesztik fel újra. Persze, ezek a mondák (például a hun-magyar testvériségről szólók) nem tudományos hitelűek, de régi-régi korokból örököltük őket, megbecsülnivaló, költői szépségű történetek. Ahogy Móra Ferenc mondja, még szebb, még csillogóbb lesz minden szavuk.

Móra Ferenc sokat tanult a népmesékből is: világos, tiszta magyar nyelvet és az igazság soha meg nem szűnő, halálig tartó makacs keresését.

Black & White, Nyíregyháza

Lunemorte P>!
Móra Ferenc: Rege a csodaszarvasról

Inkább mesék ezek szerintem, mint mondák. Viszont már a borítóból is sejthetjük, hogy a gyerekek a célközönség. Nekem anno nagyon tetszett ez a könyv, biztos hogy majd évek múlva az én gyerekeim megkapják tőlem ajándékba! Szerintem ilyen meséken (is!) kellene nevelni a gyerekeket és nem holmi értelmetlen lövöldözős izéken…Kíváncsi lennék amúgy rajzfilmben is erre.