A ​kéményseprő zsiráfok 25 csillagozás

Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok

Móra Ferenc meséinek olvasása kicsiknek és nagyoknak egyaránt kedvelt időtöltést jelent. Ebben a kötetben megismerkedhetünk a hatrongyosi kakasokkal – akik rájöttek, hogy a nap nélkülük is felkel –, a segítséget nyújtó kéményseprő zsiráfokkal, és a versenyfutó csigákkal.

Adamo Books, Budapest, 2016
ISBN: 9789633879221
Móra, Budapest, 2012
14 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631192476 · Illusztrálta: Reich Károly
Cahs, 2007
32 oldal · ISBN: 9789639812017

Uzsonna>!
Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok

Aranyos mese, zsiráf-fanoknak egyenesen kötelező! Móra humora, gyönyörű nyelvezete itt is megmutatkozik, és a mese végén csak még jobban megszereti az embör a zsiráfokat.
Beleszerettem Reich Károly illusztrációiba, a többféle mesekönyv-változat közül ez tetszett a legjobban. A gyerekek is nagyokat kacagtak a kéményből kikandikáló zsiráffejeken.
Ma értelmi fogyatékos felnőtteknek olvastam fel, és játszottunk a mese kapcsán: nagyon érdekes volt nekik mesélni, velük játszani… azt hiszem a legfontosabb mégis a szeretet-áradás volt…

imma P>!
Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok

ilyen szép szempillás zsiráfokat még egyetlen mesekönyvben sem láttam.

Paulina_Sándorné P>!
Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok

Nagyon aranyos mese volt. Kedves zsiráfok és marabuk főszereplőkkel. Tetszettek a rajzok is.

bagie P>!

mek-olvasás

régimódi, nosztalgikus, állatmesék – és bár a mek-en nem illusztrált, de Reich Károly-stílusú rajzok ugrottak be olvasás közben is –

Light>!
Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok

Az egyik kedvenc gyerekkönyvem. Már szanaszét van szakadva, potyognak ki a lapok, de kb. évente elolvasom. Nálam benne van a top 3ban a gyerekkönyvek között.

Dün P>!
Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok

Ó, a marabuvár kéményseprő zsiráfjai!
Fenomenális mese, imádnivaló kifejezésekkel, szépséges rajzokkal.

Ditke22>!
Móra Ferenc: A kéményseprő zsiráfok

Igazi kis esti mesés hosszúságú mesék. Aranyos, agyafúrt, néha oktondi, kedves kis állatokkal, akikkel mindig történik valami érdekes. Nagyon szép illusztrációk emelik az értékét. A pici tanulságok is megvannak, szerintem minden gyerek örömmel hallgatja őket.

Chöpp >!

Kidobolták Szentesen: aki fázik, reszkessen!

Kapcsolódó szócikkek: Szentes
Chöpp >!

– Hej, gyerekek – csengette föl a háza népét –, nézzetek csak ki az ablakon, mi történt az éjjel! Zsiráffejük nőtt a kéményeknek!

Csoszi>!

Gyerekek, hallottátok-e már hírét a marabu-várnak?

Anibell P>!

A baj az volt, hogy Tél apó a marabupalotákba is bekocogtatott a múltkoriban, és nagyon ráijesztett a forró naphoz szokott afrikai madarakra. Bezzeg egy-kettőre megtanította magyarul a kis marabufiókákat. – Nagy a bánat, nagy a bú, fázik a kis marabu! – Egész éjjel ezt jajgatták a kis ártatlankák.