23. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
55. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​cinege cipője 103 csillagozás

Móra Ferenc: A cinege cipője Móra Ferenc: A cinege cipője Móra Ferenc: A cinege cipője Móra Ferenc: A cinege cipője Móra Ferenc: A cinege cipője

"Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak,
Nagy bánata van a cinegemadárnak."

Móra, Budapest, 2021
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154976 · Illusztrálta: Keszeg Ágnes
Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2020
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634592587 · Illusztrálta: Őszi Zoltán
Könyvmolyképző, Szeged, 2018
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633734131 · Illusztrálta: Szőnyi Gergely

Molymacska>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

Cinege cipője is olyan versike, amit lehet, hogy ovisként olvastam, de azóta törlődött a memóriámból. Most újra elővenni nagyon jó érzés volt, hiszen a téli időszak, és az ablak alatti cinegékkel, igazán hangulatos volt. Nagyon tetszett az a kiadás, amit olvastam a modern rajzokkal, amik nagyon jól harmonizáltak a történettel.

Csoszi>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

Aranyos kis versike. Emlékszem, amikor a fiaim még kisiskolások voltak és együtt tanultuk. Jajj, de régen is volt!

2021.03.07
Aranyos történet a madarak életéről, fajtájukról, tulajdonságaikról, szokásaikról. Mindig szívesen veszem elő gyermekkorom emlékeit, verseit.

Aranyos, kedves vers, inkább kisebbeknek való. Az évszakok változásával ismertet meg.
2020.03.31
Mi történik akkor mikor egy madár másik fajta életét szeretné élni? Jó kérdés. Nehezen vagy egyáltalán nem mükődik mert nincs a környezet felkészülve rá. Vannak költöző madarak és olyanok akik nem költöznek el télire. Azaz más éghajlat alatt telelnek át. Nagyon sokat repülnek mig megérkeznek oda ahol kibírják az évszakot, enélkül elpusztulnának.
Kisebb gyerekeknek ajánlom, akik ismerkednek a madarakkal, megtanulják a nevüket, jellemző tulajdonságukat.

ap358 P>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

Aranyos, kis dallamos mese. Élvezhető és könnyen megjegyezhető, a gyerekek szeretik.

Alíz_Simon>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

Nincs csodásabb érzés, mint egy tágra nyílt szemű babának mesélni ♥ Ma tucatnyi könyvecskére került sor és hiába volt közük bugyuta is, Bencének meg sem kottyant, élvezte mindegyik ritmusát :) Ez speciel az egyik legjobb volt, gyerekkorom óta imádom!

Heni_s_BookBar>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

Nosztalgikus volt elolvasnom, eszembe juttatta a régi, szép alsós általános éveket. Azok az évek voltak a kedvenceim. Nekem a 2018-as kiadás van meg és szerintem gyönyörűek az illusztrációk benne.

dianna76 P>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

Nagyon szeretem ezt a verset, dalt. Nem találok kivetnivalót a lapozós változatban sem. Tetszett, hogy az illusztrációkban emberként kezelte Keszeg Ágnes az állatokat. Ráadásul egy-egy valós vagy csak annak ható képet is belecsempészett épületekről, pl. egy könyvtár belsőt is felfedeztem. :)

Móra, Budapest, 2012
10 oldal · ISBN: 9789631190816 · Illusztrálta: Keszeg Ágnes
Citrompor>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

A múltkoriban olvastam ezt a klasszikus, még az óvodából ismert versikét a könyvtárban. Kicsit döbbenten álltam a papír felett, mert óvodásként úgy tűnt, sokkal több értelme van a történetnek. spoiler

A Papirusz 2012-es kaidása multifunkciós: illusztrált magyar változatot, angol fordítást és még színezőkönyvet is kaptunk, három az egyben. Az utolsó lapokon kiszínezhető képek az első oldalakon látható illusztrációk részletei voltak. Igaz, hogy mellettük még egyszer ott volt színesben is ugyanaz a kép, ami úgy gondolom, hogy szűkíti a gyermeki fantázia kiterjesztését.

40 oldal · ISBN: 9639263727 · Fordította: Andrew C. Rouse · Illusztrálta: RyDa
hencsa06>!
Móra Ferenc: A cinege cipője

Sokszor olvastam már. Aranyos, kedves kis versike.

Vége van a nyárnak,

mert ő most a csizmát
nagyuraknak varrja.

Darunak, gólyának,
a bölömbikának,
kár, kár, kár, nem ilyen
akárki fiának!

Daru is, gólya is,