Garry ​Hop csodálatos utazása (Garry Hop 1.) 20 csillagozás

Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

Az ágyúk éjt nappallá téve rombolják Karan falait. A gyilkos háborúban a tizenegy éves Garry Hop már elvesztette apját, most pedig az anyját emésztő betegség miatt kell aggódnia, aki csak a bölcs Bandeo Gropius segítségével gyógyulhat fel. Gropius és csodaszerei azonban a varázslatos Ambrózia szigetén találhatók, amelyért Karan és Bessia népe ádáz harcot vív. Garrynek nincs más választása, mint mindent kockára téve útra kelni a távoli szigetre. Nem a távolság jelenti azonban az egyetlen veszélyt. Vadállatokkal, furcsa lényekkel, a zord természettel és a sziget kincseire áhítozó kapzsi emberekkel kell megbirkóznia; egyetlen útitársa, Alina pedig megveszekedett ellenségei közé tartozik. Megbízhat vajon a lányban?

A neves olasz ifjúsági írónő, Moony Witcher varázslatos lényeket, csodálatos tájakat és borzalmas veszélyeket felvonultató Garry Hop-sorozata tökéletes olvasmány a Narnia és a Harry Potter rajongói számára.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Alexandra, Pécs, 2021
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635821938 · Fordította: Túri Zsuzsanna
Alexandra, Pécs, 2021
224 oldal · ISBN: 9789635821952 · Fordította: Túri Zsuzsanna

Yizri36 P>!
Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

Egy nagyon aranyos történet két gyerekről, akik a társadalmi különbségeket legyőzve vágnak neki a kalandnak.
Garry és Alina tisztaszívű, valamint feddhetetlen. Ez a két nép háborúban áll egymással. Ám nemcsak a háború tizedeli az embereket, hanem betegségek is. Erre csak egy megoldás van, Ambrózia-sziget gyógynövényei, melyet a két nép ugyanúgy megakar hódítani. Garry nemcsak a népe miatt, hanem az anyja miatt is útra kel, hogy szerezzen a növényekből. Útja során nemcsak hűséges paripposza kíséri el, hanem az ellenség népébe tartozó Alina is. A két gyerrmek felülemelkedik a a népeik közti ellenségeskedéseiken és örök barátságot kötnek.
Számomra nagyon tetszett a világfelépítés, főleg Ambrózia-sziget világa. Kellemes, gyorsan haladós olvasmány. :)

Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

„Szeretném, ha a világban ismét béke lenne, de a valóság annyira elkeserítő.”

Aktuális a téma. Járványok pusztítanak, miközben a Tisztaszívűek és a Feddhetetlenek háborúban állnak egymással. Garry elhatározza, hogy segít a betegeken, de ehhez el kell jutnia Ambrózia szigetére. Kezdetét veszi egy kalandos utazás. Érdekes történet, fiatal olvasóknak ajánlom.

Gabye>!
Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

Kedves, könnyen és gyorsan haladós történet amiben két gyerek kalandos utazását követhetjük nyomon. Nem hibátlan, de mégis szerethető az egész. Tetszett a világ felépítés, bár Ambróziáról olvastam volna még. A szereplők is érdekesek.. Ami kicsit zavart, hogy mintha az író maga sem lenne benne biztos, hány évesek ezek a gyerekek. Illetve egyes részek kicsit szájbarágósra sikerültek. Ettől függetlenül szórakoztató és szép könyv ez.

Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

Garry Hop csodálatos utazása egy kedves mese, de nem voltam vele teljes mértékben kibékülve. Az alaptörténet egy igazán megható fantázia, dicshimnusz a békéről és a sokszínűségről, erős erkölcsi háttérrel. Garry Hop és Alina, a két főszereplő gyűlölni akarták egymást, mert két rivális városban, Bessiában és Karanban születtek, ahol most véres és erőszakos háború dúl, de időközben megtanulnak bízni egymásban, és a különbségeik ellenére jó barátok lesznek. Megtanít minket, hogy tiszteljük a természetet, ne féljünk a sokféleségtől, emellett bátorságra és önmagunkba vetett bizalomra nevel. Az volt vele mégis a gondom, hogy néhol butácska és elnagyolt volt, nem volt eléggé kidolgozva a világ, amiben játszódik, valamint az események egymásutánisága is eléggé kiszámítható volt számomra. Kicsit szájbarágós, erőltetett, túlságosan kifejti a nyilvánvalót. Lehet csak a fordítás ment félre? Nem tudom. Ami feltűnt például, hogy a 'cirógatni' szó feltűnően sokszor szerepel, sok a szóismétlés, nem a legalaposabb munka. A véres csata és a halálesetek miatt (semmi durvulás, de említés van róla) a legkisebbeknek nem tudom, hogy mennyire ajánlható, de az előbb leírtak miatt a nagyobb gyerekeket már lehet, hogy nem köti le eléggé. Nehéz ezt felnőtt fejjel megítélni. Ha félreteszem a szőrszálhasogató énemet, be kell látnom, hogy összességében nem rossz mese ez, a borító is nagyon szép, de számomra nem öt csillagos semmiképp.

Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

Jómagam is ilyen gyógyító-féleség vagyok, így örömmel olvastam a sorokat. Ritkán van olyan, amikor egy gyerekeknek szóló könyv megérint és úgy érzem, hozzám is szól. Nagyon szerethető a történet, bátran ajánlom nagyobb gyerekeknek is, nem fogjátok megunni, meglátjátok benne az értéket, garantálom!
Az egész sziget, a gyógynövények, az állatok sokasága nekem nagyon-nagyon tetszett.
Bővebben itt tudsz olvasni róla: https://lexaolvas.blogspot.com/2023/04/moony-witcher-ga…

Viktoria_Schvarczkopf>!
Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

Nagyon érdekes történet. Alapból nagyon jó üzenni valója van a történetnek, nagyon jó az elgondolása, de voltak olyan részek benne amiket összecsapottnak éreztem, egyes részeit pedig túlrészletezettnek. Különösen napjainkban nagyon fontos üzenetet hordoz ez a könyv, a háború hatásairól, a békéről, a természet iránti tiszteletről mesél, de úgy érzem egy egy helyen az író alul teljesített. A leírás szerint pedig nem hasonlítanám Harry Potterhez sem Narniához, attól ez sokkal egyszerűbb.

RekaBrOOKe>!
Moony Witcher: Garry Hop csodálatos utazása

Karan és Bessia népe háborúban áll egymással. Mindkét nép elakarja foglalni a csodálatos és mágikus Ambrózia-szigetet. Ám a háború rengeteg veszteséggel jár és a járványok pusztításai is megállíthatatlannak bizonyulnak. Harry Hop anyukája is beteg, így elhatározza, hogy eljut a szigetre, hogy Gropius Bandeo segítségét kérje. Garry rengeteg kalandba keveredik és megismerkedik Alinával is.
Egy aranyos, izgalmas és szerethető történet, ami kikapcsolódásnak tökéletes. Mivel gyerekkönyv ( 10 éves kortól ajánlanám) így a nyelvezete is egyszerűbb, illetve a történet nem részletesen kidolgozott. Amit nagyon sajnálok, hisz egy olyan fantázia világban játszódik a történet, amiben szerintem sok lehetőség van. A varázslények, a növények, Ambrózia-szigete nagyon érdekes volt. Sokkal többet is olvastam volna ezekről, de sajnos kevés volt az információ. A szereplők sem voltak részletesen kidolgozva, pedig volt egy-két érdekes karakter.
Összeségében tetszett, és mindenkinek ajánlom.

Juca P>!

Szeretném, ha a világban ismét béke lenne, de a valóság annyira elkeserítő.

Juca P>!

Hogyan találjunk rá a gondolat tisztaságára, ha a halál bármelyik pillanatban bekopoghat az ajtón?

Alessana>!

A vallomással kiürült szívéből mindaz a rossz, amelyen addig nem tudott úrrá lenni.

111. oldal, Ötödik fejezet - Titkos egyezség

– Különbözőek vagyunk.
A fiú megfogta a kezét.
– De egyenlőek a különbözőségben.

97. oldal, Negyedik fejezet - A temető

Alessana>!

Menet közben mosolyogni ne légy rest!

41. oldal, Második fejezet - A beszélő térkép

esztie>!

A tiszta gondolat minden fájdalmat legyőz.

11. oldal, Első fejezet - A varázstükör

esztie>!

Szerencsére az emlékeket nem lehet kitörölni.

12. oldal, Első fejezet - A varázstükör

Alessana>!

A háború megváltoztat bennünket.

111. oldal, Ötödik fejezet - Titkos egyezség

esztie>!

Akármi is történjék, mi nem válunk el egymástól!

61. oldal, Harmadik fejezet - Az acéltőr

esztie>!

A széttépett pulóver fedetlenül hagyta a karját, s rajta a törzsi tetoválást:a jobb vállán fekete négyzetben két nyíl látszott. Az üvöltő nyilak.
Garry rámeredt.
– A tetoválás!
A lány megérintette a karját ott, ahol a bőrébe varrt jel látszott.
– Igen. Neked másfajta van, ugye?
– Igen. Mindkettőnkön van egy jel, ami megmutatja, melyik oldalon állunk. Rajtam egy piros kör, rajtad egy fekete négyzet. Rajtam két lándzsa, rajtad két nyíl. De most itt vagyunk, és közös a sorsunk – felelte, és felemelte a fejét.

96-97. oldal, Negyedik fejezet - A temető