Brian ​élete 76 csillagozás

Monty Python – Balázs P. András: Brian élete Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

– ​Következő!… Kereszthalál?
– Igen.
– Jó. Kimész az ajtón, balra fordulsz, fogsz egy keresztet. Következő!… Kereszthalál?
– Ó nem. Szabadláb.
– Mi? – képedt el a katona.
– Engem elengedtek – magyarázta a fogoly. – Azt mondták, nem csináltam semmit, szabadon élhetek valahol egy kis szigeten.
– Huú! – örült a tisztecske. – Az nagyon jópofa dolog. Hát akkor eredj!
– Nem – nevetett rá a rab. – Én csak ugrattalak. Valójában kereszthalál.

Kész, vége… Mi jöhet még ezután? – gondoltuk, amikor végignézve a Gyalog-galoppot, nem tudtunk felállni a röhögéstől a moziban. És valóban, sokáig nem is jött semmi…
Aztán egyszer csak új filmet követett el a rekeszizmaink ellen a Monty Python. Brian életének profán története onnan indult világhódító útjára, ahol sűrű a köd és abszurd a humor, tehát Angliából.
Ezért aztán figyelmeztetünk, olvasó, ezt a könyvet vigyázva vedd a kezedbe! És kizárólag akkor, amikor egyedül vagy otthon. Ugyanis… (tovább)

Hatkarika, Budaörs, 1998
104 oldal · puhatáblás · ISBN: 9360362104 · Fordította: Görgényi Tamás, Kozik Gábor

Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Régen nevettem ilyen jót egy könyvön,szóval már ezért is megérte elolvasnom ezt a jópofa kötetet. :) Csak semmi komolyság,szórakoztató valláskritika ez némi iróniával és humorral fűszerezve. Anno láttam a filmet is,de még gyerekkoromban,szóval már nem igazán emlékszek rá. Fel kellene frissítenem az emlékeket. Persze erre ez az írás is jó volt,tényleg borzasztó vicces az egész. A kedvenc szereplőm természetesen Pilátus. :D

Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Brian élete az alapműveltség része lett, szerintem :) Aki nem tudja, hogy Lóbelt Ledfold nevű labunk van-e, meg hogy boldogok a sajtkészítők, az jó ember nem lehet! Imádom.

Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

A fülszövegben az van, hogy istenkáromló, pedig egyáltalán nem az, csak eretnek.

Szávitrí SP
Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Azért ebből mégiscsak a film az igazi, bár ugye aki elégszer látta, az előtt simán megjelennek a karakterek olvasás közben, és még a hangjukat is hallja. Az összekötő részek (értsd: ami nem a szószerinti szöveg a filmből) szerintem itt kevésbé sikerültek viccesre, mint a Gyalog galopp esetében.

Batus
Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Valamiért ennek a fordítása is jobban tetszett a filmben, mint a könyvben…

borga
Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Igazából kb. két megszólaláson túl (pl. a röhögésre Karinthy emlegetése) semmi pluszt nem ad.
A stílusa sem túl gördülékeny. Ezért bár a történet és a film nagyon jó, mindent összevetve a négy csillag reális.

tataijucc P
Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Tényleg ott csiklandoz, ahol nem számítok rá.
(Főként a hajnali órákban, amikor nem tudok aludni.)

Bencuska
Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Sok nehéz könyv között, néha jó egy hasonló hangulatú miatt elcsábulni.Ha nem látom a filmet(jó 20 évvel ezelőtt)nem biztos,hogy minden poént felfogtam volna.

Andrea_Kovács_2
Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Nem egy maratoni olvasmány; péntek délutáni kilazításon olvastam el, saccperkábé negyven perc alatt, egy latte, két kóla, egy korsó sör és egy Cézár saláta mellett.
Időnként fulladoztam a röhögéstől… és effektíve valóban fulladoztam a félrenyeléstől is. Tanulság, ne egyél Monthy Python olvasása -és nézése-, közben, hacsak nem óhajtasz záros határidőn belül, könnyed aspirációból kifolyólag elhalálozni nyílt színen.
Az addig meglehetősen lapos napom pöpecül feldobta :)

Gergő_80
Monty Python – Balázs P. András: Brian élete

Filmforgatókönyv. Így nem is nagyon tudom csak a könyvet értékelni.
A film meg nagy kedvencem. Az angol humor egyik mesterműve, ráadásul megmutatta, hogy akár a vallással is lehet viccelni.
A film annyira nagyon kedvenc, hogy szerintem legalább százszor láttam már. Néhány részt idézni tudok (volt olyan asztaltársaság, ahol valahogy szóba került a mű és egymásra tromfolva idézgettünk és röhögtünk). És igen, még mindig tudok rajta hangosan röhögni. Így volt a könyvvel is. Hangosan nevettem.
Mestermű!

ÁrnyékVirág

– Mostantól úgy fogunk hívni: B r á j e n, ami azt jelenti: B r á j e n.

ÁrnyékVirág

– Üsd meg százados, de nagyon dulván!
Brájen azonnal kapott egyet, de nagyon dulván.
– Ó! És dobjuk megint a padlóla? – készségeskedett a centurió, nagy igyekezettel alkalmazkodva gazdája beszédstílusához.
– Mi? – kérdezte a gazda.
– Dobjuk megint a p a d l ó l a?
– Ó, igen. Dobjátok a padlóla kéllek.

cz_z

Brian: Figyeljetek kérlek! Kérlek! Egy-két dolgot tisztáznunk kell!
Tömeg: BESZÉLJ! HALLJUK MIND A KETTŐT!
Brian: Nos… mindnyájan tévedtek! Nem kell követnetek engem! Nektek nem kell követni senkit sem! Nektek önállóan kell gondolkoznotok! Ti mind egyéniségek vagytok!!!
Tömeg: IGEN. MI MIND EGYÉNISÉGEK VAGYUNK!
Brian: Ti mind különbözőek vagytok!
Tömeg: IGEN, MI MIND KÜLÖNBÖZŐEK VAGYUNK!
Valaki a tömegből: Én nem!
Másvalaki a tömegből valakinek: Pssszt!
Brian: Mindent magatoknak kell megoldanotok!
Tömeg: IGEN, MAGUNKNAK KELL MEGOLDANUNK MINDENT!

– Következő!… Kereszthalál?
– Igen.

Kapcsolódó szócikkek: kereszthalál
ppayter

Zebedeus jön majd a szolgájával, és azt fogják majd rebesgetni, hogy eltűntek a dolgok. És hatalmas zűrzavar lesz, hogy hol vannak valójában a dolgok. És senki nem fogja tudni, hová lettek azok a kis bigyók, meg az a furcsa kis izé raf-raffiakötõállvány, amihez hozzá voltak erősítve. És akkor majd a Barát elveszíti a barátja kalapácsát, és a Fiatal nem fogja tudni, hogy hol vannak… már azok a dolgok, amiket apáik birtokoltak, mert apáik csak este rakták oda, este nyolc körül…

cz_z

„Boldogok a szelídek.” Ez nagyon szép. Nagyon örülök, hogy kapnak valamit, mert nem könnyű nekik.

ÁrnyékVirág

– Elvették mindenünket a nyomorultak! Kiszipolyoztak minket, és nemcsak minket. Apáinkat és apáink apáit is.
– És apáink apáinak apáit is – vette át a szót Szten. – És apáink apái apáinak apáit is!
– Jól van Szten, ne lovalld bele magad – intette Redzs.
– És mit adtak nekünk mindezért cserébe? – kérdezte, majd karját keresztbe fonva mellén, ajkán gúnyos mosollyal hátradõlt, mint aki nem vár választ.
Azonban valaki jelentkezett a hallgatóság elsõ sorából.
– Vízvezetéket.
– Mit? – kérdezte döbbenten Redzs.
– Vízvezetéket.
– Ó igen. Igen. Azt õk adták. Igen, ez igaz.
– És a csatornázást – hallatszott hátrábbról.
– Ó, igen, a csatornázást – helyeselt most Szten, és Redzshez fordult. – Ne feledd, milyen volt a város elõtte!
– Jól van – hagyta helyben Redzs –, elfogadom. A vízvezetéket meg a csatornázást. Ezt a két dolgot õk csinálták.
– És az utakat.
– Persze, nyilvánvaló, az utakat. Ez nem is vita tárgya, ugyebár. De eltekintve az utaktól, a vízvezetéktõl, a csatornáktól…
– Öntözés!
– Gyógyászat!
– Oktatás!
– Jó, jó, elég volt – próbált rendet teremteni Redzs.
– És a bor!
– Igen! – emelte föl a lyukas kanalat Frenszisz. – Az tényleg nagyon hiányozna Redzs, ha elmennének a rómaiak, a bor.
– Népfürdõk – tódította valaki.
– És, hogy jó a közbiztonság az utcákon este is, Redzs – mondta Szten.
Frenszisz helyeslõen bólogatott.
– Nagyon jól tudják – mondta a hallgatóság felé kacsintva –, hogy kell rendet tartani. Lássuk be, csak õk képesek rá e g y i l y e n helyen, mint ez. Hö-hö.
– Jól van! – Redzs már nagyon ideges volt – De eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtõl, öntözéstõl, utaktól, vízvezetékhálózattól, MIT TETTEK A RÓMAIAK ÉRTÜNK?!?
– Békét hoztak – mondta valaki.
– Ó – legyintett Redzs – békét… DEMAGÓG!

cz_z

Figyelj! Végülis mit veszíthetsz? A semmiből jöttél, a semmibe mész. Mit veszítettél? Semmit.

Lunemorte MP

– Nem nyomlak el Szten, de neked nincs méhed! Hogy fogod kihordani a magzatot? Belerakod egy szatyorba?