Főzni ​jó! 11 csillagozás

Szakácskönyv gyerekeknek
Monspart Éva: Főzni jó! Monspart Éva: Főzni jó! Monspart Éva: Főzni jó! Monspart Éva: Főzni jó!

Jó lenne, ha a gyerekek – és nemcsak a lányok! – mihamarabb megtanulnának főzni. S nem sanyarú szükségből, kelletlen végzett robotként, hanem olyan vidáman, a cselekvés örömét érezve, ahogy a könyv szerzője szeretné. Ehhez ébresztenek kedvet a hangulatos ételtörténeti bevezetők, a változatos ízeket szinte a szöveggel is érzékeltető leírások, a munkafolyamatokat részletező receptek. S aki a főzés hagyományos helyszínét, a konyhát szívesebben cseréli fel a természettel, az válogathat tábortűznél süthető, kirándulásra csomagolható ínyencségek közt.
Egycsillagos ételeink elkészítéséhez bízvást foghat az is, aki először vesz fakanalat a kezébe, a háromcsillagos recepteket a tapasztaltabb ifjú szakácsoknak ajánljuk.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Csináld velünk Móra · Hobbi Móra

Móra, Budapest, 1981
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631122204 · Illusztrálta: Molnár István

postmodjane>!

Nagyon retro.
Nagyon kedves és barátságos.
Remekül szórakoztam.
A teafőzéstől a túró gombócon át eljuthat az érdeklődő egészen a rablóhúsig és a születésnapi tortáig , illetve persze annak receptjéig.
A limonádénál az a recept, hogy: „ Ugye nem kell leírni, hogy csináld?” (27. oldal)
Még a mosogatást is leírja. Lovely :)

gjudit8>!

Monspart Éva: Főzni jó! Szakácskönyv gyerekeknek

A legelső szakácskönyvem – egy egész világ tárult ki vele előttem. Évekig próbálgattam belőle ételeket készíteni, s nagyon bevált a palacsinta-receptje is.

selejtezek>!

Nagyon szerettem gyerekkoromban.
A palacsinta tésztát még sokáig innen puskáztam, amíg még mérnem kellett.