Véres ​tél (Malin Fors 1.) 91 csillagozás

Mons Kallentoft: Véres tél

Linköpinget végtelen erdő és pusztaság veszi körül. Az elszigetelt kis településen mintha megállt volna az idő. Az itt lakók pedig csak saját szabályaikat hajlandóak követni. Emberemlékezet óta nem volt olyan hideg, mint azon a februári éjszakán, amikor nem messze a várostól egy fáról lógó, kegyetlenül megcsonkított, véres hullára találtak. Az ügyet a fiatal felügyelőnő, Malin Fors kapja. A csinos, szőke, kamaszlányát egyedül nevelő nő a Linköpingi Rendőrség történetének legmegszállottabb nyomozója. És a legtehetségesebb is. Most azt is ki kell derítenie, ki lehet az áldozat és hogyan kerülhetett arra a fára. A gyilkos fagyott nyomait követve pedig nincs más választása, alá kell merülnie az emberi lélek legsötétebb bugyraiba… Mons Kallentoft könyvével elnyerte a svéd írószövetség elsőköteteseknek járó díját. A Véres tél egy négyrészes sorozat kezdete, amely meghozta a szerző számára a világhírt. Megjelenése óta 23 nyelvre fordították le

Eredeti megjelenés éve: 2007

Libri, Budapest, 2013
540 oldal · ISBN: 9789633101599 · Fordította: Szöllősi Adrienne
Libri, Budapest, 2012

dagikám>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Hiányzott valami plusz ebből a könyvből,amit általában meg szoktam találni a skandináv krimikben. Nekem úgy tűnt mintha hozzá nem értő emberek próbálnak meg nyomozni az ügyben. A vége felé kezdtek felpörögni az események, de a végkifejlet nem tetszett,megint visszaesett a sztori izgalma a lagymatag kezdetiekre.

gyuszi64>!

2020/131. könyvtár

Különös hangulatú, egyéni stílusú, irodalmi igényű írás. Szép tartalmas krimi, nyomozáscentrikus szál, ekörül felbukkanó képekkel különböző társadalmi rétegekből.
(A különös hangulatot például az is erősíti, hogy folyamatos a halott narratívája.)

Jók ezek az összetett krimik, az új skandináv generációnak több profi műve is van.

Bleeding_Bride IP>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Inkább volt furcsán nyomasztó, mint jó.
Egy krimi attól jó, ha pörög. Én elhiszem, hogy egy nyomozás aprólékos, és rengeteg zsákutcát be kell járni, mielőtt közel kerülnénk a megoldáshoz, de ennyire nem szeretném tudni. Sőt, az összes nyomozó magánélete sem érdekel különösebben. A főszereplőt megértem, hogy kielemzi, mert mégis az a személy visz még 3 kötetet a hátán, de volt sok felesleges sallangja.
Ami kimondottan tetszett, azok a halotti monológok. Az nagyon „én” vagyok. Sőt, már alkottam is hasonlót, lehet ezért örültem neki annyira.

(OFF: a szerző exakt úgy néz ki mit a férjem. Csak az olvasás végeztével fedeztem fel a fotóját a hátsó borítón és roppant döbbenetes volt a páromat látni XD )

Gyöngyi0309>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Nem tudom hányadán állok ezzel a könyvvel, és nagyon szomorú vagyok, hogy skandináv krimire három csillagot adok, amiben vastagon benne van a jóindulatom…
Talán a legjobb szó a távolságtartás, ami a „kapcsolatunkat” jellemzi.
Adott egy jó helyszín, egy izgalmas gyilkosság, tél, hideg, hó, február, mindenféle díjat nyert alkotás…és mégis…mégsem.
Unalmas nyomozás, kiszámítható tettes,… Malin Fors…mint „sztárnyomozó”….akinek elég furcsa a jelleme, a magánélete romokban, furcsa víziói vannak, a megérzéseire hagyatkozik, és -szerintem érdemtelenül- még a főnöke is vakon bízik a tények hiányában is a hölgyike képességeiben. Siratja a volt férjét, de egy újságíró ágyában keres menedéket. A lányával való kapcsolata enyhén fura….mindig kihagyja a társát mindenből….
Na de főleg az írásmód zavart…jelen idejű történet, időnként Malin furcsa álmaival, vízióival megspékelve. Már ez is elég lehangoló, unalmat keltő, de akkor mg hozzájön, hogy az áldozat kommentálja, szinte meséli a történetet a jelenben….Számomra nagyon idegen írásmód.
Furcsán lett lezárva is, a elég sablonos lett a gyilkosság, jóval többet ki lehetett volna hozni belőle, amit kaptunk, ahhoz indokolatlan mennyiség az 500+ oldalszám.
Mivel nyitott vagyok, elolvasom majd a második kötetet is, hátha az meghozza az áttörést.
ennél a könyvnél nem értem a sok díjat….spoiler
Mondjuk az északi „beteg gondolkodásmód” ebben is megvan, de nem lett sajnos eléggé kiaknázva.
Csalódtam…..

_Katie_ P>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Minden lassú és baromira nyomasztó volt ebben a történetben. Alig vártam, hogy végre történjen valami, mert legtöbbször majd elaludtam. Ráadásul mindenki furcsa is volt. Kellemetlen volt Malin fejében lenni…időnként mintha be lett volna tépve…
A többiek pedig, hát nem tudom, mintha összenyaláboltak voltak pár idegent és rászabadították volna őket az ügyre.
A kis közjátékok pedig hááát, nem voltam velük kibékülve.

PRicsmond>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Első olvasásom az írótó, brutális és dermesztő. Hozza a skandináv krimik megszokott hangulatát, ráadásul télen is játszódik. Másokkal ellentétben nekem nem az oldalszámmal voltak bajaim, hogy túl bő lére volt eresztve tény, hogy lehetett volna rövidebb is és helyenként egy-két oldalt el lehetett volna hagyni, hanem a vége olyan hirtelen lett befejezve. Úgy érzem azt még lehetett volna finomítani egy kicsi ha már ilyen szépen felépítette Kallentoft a történetet. Fülszöveg alapján én azt hittem, hogy sorozatgyilkos lesz a nyomozók ellenfele, de nem így történt viszont ami gyilkosság és gyilkossági kísérlet volt benne az tényleg brutális és kegyetlen. A szereplők is rendben voltak bár azért még egy könyv kell legalább, hogy jobban meg lehessen ismerni őket. Mindenképpen ajánlott olvasmány főleg az erős idegzetűeknek.

Szimirza>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Bőkezű voltam a csillagokkal, mert relatív jól haladtam vele, de mégis néhol elég nyomasztó volt, és furcsa érzést keltett bennem, de ettől függetlenül élveztem a történetet.

Ananiila>!
Mons Kallentoft: Véres tél

A skandináv krimiknek megvan a maga hangulata, a sajátos témáival, emberekkel, időjárással, de Kallentoftnak nem volt ez elég, még muszáj volt hatásvadász eszközökhöz is nyúlnia. Gondolok itt elsősorban a monológokra.
Ettől viszont inkább fura lett a végeredmény, nem pedig hatásos. Pedig jól is elsülhetett volna.
Maga a bűnügy és a megoldása nekem nagy csalódás volt. Az egész történettel kapcsolatban vegyes érzéseim vannak, mert a hibái ellenére mégis fenntartotta az érdeklődésemet és a folytatásra is kíváncsi vagyok.
Malin és kis családja elég érdekes a maguk kis furcsaságaival, sajnos a többi nyomozó csak apró alkatrész a könyvben.
Azért sikerült megzavarnia az írónak. És az jó.

robinson P>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Hosszú, kissé körülményes nyomozás, sok-sok magánéleti problémával, némi családon belüli erőszakkal. Talán pergőbb, feszesebb lehetett volna.
Ettől eltekintve izgalmas, érdekes volt a háttér, a nyomozók is jó fazonok.

Ligeia>!
Mons Kallentoft: Véres tél

Végre….befejeztem.Nos a borítója szerint thriller,szerintem inkább krimi.A történet megrázó és érdekes,de nem kifejezetten izgalmas,az utolsó kb. 50 oldalt leszámítva.Ha a 538 oldalból egy 100-at kihagyott/kihúzott volna sokkal izgalmasabb is lehetett volna.

marcella08>!

Pörög itt nekünk, mint béka a turmixgépben.

AeS P>!

Nincs annál nagyobb bűn, mint amikor nem segítesz, pedig megtehetnéd.

127. oldal (Libri, 2013)

marcella08>!

A külvilágról alkotott kép kilencven százalékát a látásunkkal szerzett benyomásaink révén alkotjuk. Amit nem látunk, gyakorlatilag nem létezik. Vagyis, ha valamit rendesen eltüntetünk, az nincs is.

marcella08>!

A szeretet és a halál testvérek.
Egy és ugyanaz az arcuk. Nem feltétele a halálnak, hogy ne lélegezzünk többé, ahogy az életnek sem a lélegzetvétel.

Cheril>!

Vannak éjszakák, amikor elviselhetetlenül nagynak tűnik az ágy. Van, amikor ígérettel, örömteli sóhajokkal van tele, ilyenkor az álomba átvezető percek a nap kellemes lezárásának tűnnek, máskor viszont keményebb a matrac, mint bármikor azelőtt. Az ember fejében nyugtalan gondolatok támadnak ilyenkor, és a magány elviselhetetlenebbnek tűnik, mint valaha.

411. oldal, 60. fejezet (Libri, 2013)

SchizoVampire P>!

– Azért ez elég sajátos baleset. Nem mindennap esik a fejedre egy százötven kilós, kékre fagyott hulla.

Kókuszka>!

Sokszor nem értünk egyet másokkal olyan kérdésekben, mint világnézet, pénz, szerelem, de a család, az valami egészen más! Ha még egy családon belül is képtelenek vagyunk összetartani, kiállni egymásért, mit várhatunk el a társadalomtól?

303. oldal, 42.fejezet - Véres tél (Libri, 2013)

Ligeia>!

Eszembe jut egy szó. Egy szó, amit most megosztok veled:
Sötétség.
Arról a sötétségről beszélek, amikor a lélek képtelen meglátni a fényt a másikban.

_Katie_ P>!

Malin Fors sorozat · Összehasonlítás