Mese ​a rózsaszín elefántról, aki nagyon szomorú volt, aztán újra jobban érezte magát 41 csillagozás

Monika Weitze: Mese a rózsaszín elefántról, aki nagyon szomorú volt, aztán újra jobban érezte magát

A Naphegy Kiadó Művészi Mesekönyvek sorozatának egyik új, jeles alkotása Monika Weitze német pszichológusnő tollából született. A mese, tudjuk jól, gyógyít, orvosság a bánatra. A Mese a rózsaszín elefántról szívmelengető bölcsessége megvigasztalhatja a szomorú gyermekeket. Hiszen az apróságoknak is lehet bánatuk: veszteségeik, gyászuk, elválásuk. A kis Mambónak, a rózsaszín elefántnak a piros pöttyös Pöttöm volt a legjobb barátja. Egy nap azonban Pöttöm családjával együtt elköltözött. Mambó szíve pedig napról napra szomorúbb lett. Végül elment a bölcs bagolyhoz, s tőle kért tanácsot. A mesében, mert hiszen a mesék gyógyítanak, Mambó megint boldog lett, újra vidáman szaladgált, s lettek új barátai is. A gyermekek a mesén keresztül átélhetik az elválás fájdalmát, és megtalálhatják Mambóval együtt újra a vidámságot, boldogságot.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Művészi mesekönyvek Naphegy

Naphegy, Budapest, 2007
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638728159 · Fordította: Szigethy Katalin · Illusztrálta: Eric Battut

Sippancs P>!

Kedves, szívmelengető, kissé szomorú történet Mambóról, a rózsaszín kiselefántról.
Nagyon-nagyon tetszett a bölcs bagoly tanácsa, igazi gyógyír volt Mambó sebeire, de a címválasztás lehetett volna kicsit átgondoltabb is, nekem annyira nem a szívem csücske.

csucsorka IP>!

Rajongok az elefántokért – meg a szép mesekönyvekért –, most mégsem az illusztráció fogott meg, pedig azt hittem, imádni fogom,

Ez a történet teljesen levett a lábamról!
Olyan bölcsességgel mesél a szomorúságról, felejthetetlen útravalót adott most nekem 31 évesen.

Annyi gyerekkönyv jelenik meg, ami az érzelmek tanításáról szól. Amik eddig a kezembe kerültek, nyomába sem érnek ennek a csodának.
Teljesen letaglózott.

Ajándék, hogy könyvtárosként véletlenül az ölembe hullott. Sajnálom, hogy ha nincs ez a véletlen, nem is tudtam volna erről és még szomorúbb, hogy mások sem olvashatják. Ha könyvtárban jártok, ezt ne hagyjátok ki!
De azért leginkább azt kívánom, hogy újra adják ki (a kiadói sorozat többi részével)!

gab001>!

Egy szerethető történet a veszteségről és annak feldolgozásáról. A főszereplő egy kiselefánt, aki elköltözik, s ezért elveszíti a legjobb barátját. Nehéz továbblépnie, de szerencsére kap segítséget. Nagyon hasznos könyvecske lehet, melyet más helyzetekben is felhasználhatunk. Az illusztrációk is szépségesek. Elvarázsolt.

Naphegy, Budapest, 2007
Anó P>!

Egy kis mese arról, hogyan dolgozzuk fel a szomorúságunkat. Egy kedves, bumfordi elefántgyerek segít nekünk ebben. Bájosak a rajzok, elgondolkodtató a mese.

Zoe27>!

A költözés mindig és mindenki számára egy fájdalmas, de sokszor elkerülhetetlen élethelyzet.
A főszereplő rózsaszín kiselefánt számára ez maga a 3. világháború. A nagyoknak már könnyű, mert ők már átélték ezt többször. A mi főszereplőnk számára ez egy teljesen ismeretlen, érthetetlen és főleg felesleges kötelező dolog, de amint a cím is mutatja minden sebre van gyógyír.
A világ sosem áll meg a forgásában! ;)

Szávitrí P>!

Nagyon szép könyv mind a külalakot, mind a tartalmát illetően. Meg hát szeretem az elefántokat, főleg ha színesek.

Renkou P>!

Lányomnak nagyon tetszett, nekem az illusztrációk annyira nem.
Aranyos kis könyvecske a veszteségekről, de nekem olyan semmi extra, talán egy cseppet még szájbarágósnak is érzem.

Dün P>!

Könyvtári olvasás @Zonyika ikerrel.
Szép illusztráció, boldogszomorú történet, szivárványszín kiselefántok…
Igazán szeretnivaló könyv.

Papírtigris>!

Három dolgot tehetsz. Először is: ha szomorú vagy, akkor sírjál! Ne törődj vele, mit gondolnak vagy mondanak a többiek. A szomorú szív olyan, mint egy nehéz, sötét viharfelhő. Ha kihullik belőle az eső, újra könnyű és fehér lesz. Másodszor: meséld el valakinek, akit szeretsz, hogy mi bánt. Harmadszor: keress a barátodnak egy titkos kis csücsköt a szívedben, hogy mindig veled maradhasson! És végül – tette hozzá a bagoly – az idő is segítségedre lesz. Ahogy telik-múlik, mindig magával visz majd egy kis darabot a bánatodból.

Anibell P>!

– Valóban nagyon szomorú, amikor az embernek el kell válnia a legjobb barátjától – mondta megértően a mamája, és Mambó köré fonta az ormányát.