Kutyakiképzés ​klikkerrel 3 csillagozás

Megtudhatja:
– hogyan nevelheti játékosan és jókedvűen ezzel a segédeszközzel a kutyát,
– lépésről lépésre elsajátíthatja az alapkiképzés és a mindennapok során hasznos feladatokat.

Monika Sinner sok éve képez ki kutyákat klikkerrel.

Elektra, 2007
64 oldal · ISBN: 9789637053825 · Fordította: Biró Ágnes

mrsp>!
Monika Sinner: Kutyakiképzés klikkerrel

Kicsit lemaradva érzem magam a kutyakiképzés témával, mert valahogy nálunk ez sosem jött elő a kutyáimmal. Menhelyi mentorként viszont új dolgokat tanul az ember, igyekszik fejlődni, és igyekszik a mentoráltját a legjobb módon fejleszteni. Így ismerkedtem meg a klikkerrel, és így került a kezembe ez a könyv is. Nagyon hasznos információkat tartalmaz, kezdőként is abszolút érthető, és a klikkerezés alapjain kívül sok új dolgot tanultam belőle a kutyák motiválásáról. Két „alannyal” kezdtem klikkerezni, az eddigi eredmények:

– Diva, 9 éves Bichon, saját kutyám: nem túl eredményes, nehezen motiválható mert el van kényeztetve, meg válogatós is szörnyen, ezért nehéz olyan motivációt találni, ami érdekelné.

– Bendi, 8 éves keverék, menhelyes szerelmem és mentoráltam: már az első tréning nagyon eredményes volt, jól motiválható mivel heti egyszeri foglalkozásunk alkalmával kap jutalomfalatot. Még csak a kondicionálásnál járunk, de abszolút érdekli a klikker és mivel eddig a jutalmazás üléssel volt összekapcsolva, klikkre azonnal ülésbe vágja magát. :) Vele mindenképpen folytatom a tréninget, hiszen alapból miatta kezdtem el megtanulni, hogy az apró viselkedés- és engedelmességproblémákat leküzdjük. :)

Szóval mindenkinek ajánlom ezt a könyvet, aki szeretné kipróbálni a klikkerezést, nagyon jó kis könyv, kezdőknek is.

Xab>!
Monika Sinner: Kutyakiképzés klikkerrel

Teljesen az alapoktól foglalkozik a klikkerrel tanítás művészetével. Kellőképpen szájbarágós, ami nagyon tetszett.

Indie P>!
Monika Sinner: Kutyakiképzés klikkerrel

Nagyon jó könyv. Alkalmazom is az olvasottakat az én kutyusomnál :)

Karen Pryor: Klikkerképzés kutyáknak
Eva Vančurová: Furfangos Domokos
Horváthné Csapucha Klára – Szabóné Nemes Magdolna – Wittmann-né Dúzs Margit: A kreativitás játékos fejlesztése az óvodában
Jónás Tamás – László Noémi – Szabó T. Anna: Formák a tubusból
101 memóriafejlesztő módszer
Barbara Haynes (szerk.): Ősz
Devecsery László: Kisbuksi iskolába megy
Turmezeyné Heller Erika – Balogh László: Zenei tehetséggondozás és képességfejlesztés
Eric Tyson: Pénz, pénz és pénz
Pongrácz Éva – Várnagy Elemér: Roma gyermekek képzőművészeti képességfejlesztése