Nézd, ​hová megy a kukásautó! 12 csillagozás

Monika Ehrenreich: Nézd, hová megy a kukásautó!

Miből lesz a szemét? Milyen ruhát viselnek a szemétszállítók? Milyen kalandos útra megy Jani a kukásautón? Hová viszi a kukásautó a hulladékot? Ki tartja tisztán az utakat?
Bizonyára élvezettel lapozgatja velünk gyermekünk a könyvet, amiből a fenti kérdéseken túl is sok izgalmas dolog derül ki: miért viselnek védőruhát a kukások, hogyan válogatják szét a szemetet, hová kerülnek az üres üvegek, mi az újrapapír? Gyermekeink környezettudatos nevelését nem kezdhetjük elég korán.

Az utolsó oldalon a vidám minikvíz kukucskálóit felhajtva kiderül, hogy mi az, amit megjegyeztek a kis „olvasók” a könyv lapozgatása során.
A 2-4 éveseknek szóló Mi MICSODA mini sorozat fő vonzereje a kedvesen megrajzolt figurákban és a részletgazdag képekben rejlik. Erőssége az ismeretterjesztő szövegek és az elbeszélés jó aránya.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda mini Tessloff és Babilon

Tessloff és Babilon, Budapest, 2019
28 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632944005 · Fordította: Bencze Mariann · Illusztrálta: Jörg Hartmann
Tessloff és Babilon, Budapest, 2017
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632944005 · Fordította: Bencze Mariann · Illusztrálta: Jörg Hartmann
Tessloff és Babilon, Budapest, 2010
12 oldal · ISBN: 9789632940410 · Fordította: Bencze Mariann

Tarja_Kauppinen IP>!
Monika Ehrenreich: Nézd, hová megy a kukásautó!

Ez a sorozat szinte megkerülhetetlen. Elég nagy korosztályt lefed, mivel erős anyagból készült, lapozóként is működik, amikor a gyerek még csak nézegeti a képeket, aztán persze mondja is, hogy mi micsoda. De leköti még az elsőst, másodikost is, mert részletgazdag, informatív, tele van érdekes és hasznos apróságokkal, tudnivalókkal. A kukásautók minden fiút érdekelnek, ráadásul egy csomó fontos dolgot megtudhatunk belőle. A legtöbb fiú keresztülmegy egy „kukás bácsi szeretnék lenni” korszakon, ez a könyv ilyenkor különösen jó lehet, mert egyrészt kielégíti az érdeklődést, másrészt a szakma közelebbi megismerése a korai pályaorientációban is segíthet.

Azáltal, hogy választ kapunk a könyvben felmerülő kérdésekre, jobban megismerjük a világot, és esélyesen környezettudatosabbak is leszünk. Egyszer mi például eltévedtünk, és a Vértesben egy szeméttelepnél lyukadtunk ki, a gyerekek csak úgy bámultak, hogy te jó ég, mennyi szemét, mert nem is láttak még közelről ilyet. Azóta nem kell kétszer mondani, hogy műanyagot a műanyagos szelektívbe, stb, mert látták, személyes tapasztalatot szereztek, megértették a jelentőségét.

Egyébként nagyon körül is néznek az úttesten átkelés előtt, amióta a saját szemünkkel láttunk egy szarvasgázolást. Ilyesmi ebben a könyvben nincs, a lehetőség azonban adott a tanulásra. Kiváló sorozat, nálunk minden nap forgalomban van, bár mostanában inkább a tűzoltós kötet.