Engedd ​el végre! 9 csillagozás

Éld át a „magasról teszek rá” katarzisát!
Monica Sweeney: Engedd el végre!

“Az ​olyan napokon, amikor úgy érzed, hogy a Föld leakadt az átkozott tengelyéről, vagy közeledik az apokalipszis, mindig jusson eszedbe, hogy a horizonton süt a nap.”

Naplózd ki magadból a frusztrációt és a negatív gondolatokat, széles mosollyal az arcodon!

Monica Sweeney az elengedés ajándékát adja a kezedbe ezzel az igazán vagány és üde naplóval, hogy magad mögött hagyhasd a terheidet és boldogan élhesd az életed.

A haragtartás, a számonkérés és a bosszú tervezgetése nagyon sok energiát igényel. Bár a várakozás a káröröm egyetlen igazi pillanatára nagyon édesnek tűnhet, az igazi boldogság abban rejlik, ha egyszerűen fittyet hánysz az egészre.

Az Engedd el végre!! fesztelen kérdéseivel, vidám naplóírással és inspiráló gyakorlataival szabadítja fel valódi, színes és önfeledt énedet. Ezeken az igazán elbűvölő, ámde szókimondó oldalakon biztosan te is megtalálod a módját, hogy átláss a badarságon, megszabadulj a vacak, csapnivaló dolgoktól, és jobb… (tovább)

Édesvíz, 2022

dontforgettosmileandread P>!

Monica Sweeney: Engedd el végre! Éld át a „magasról teszek rá” katarzisát!

Volt már rossz napod? Jobbat mondok! Volt már ritka rossz () napod? Nekem is. Akkor milyen jól jött volna ez a napló…Semmi vész! Mert mostmár itt van!
Több gondolatnaplót is vezetek. Oprah Winfrey-től tanultam (Élet adta bölcsesség kötet, írok róla egy későbbi alkalommal), hogy az írásnak teremtő ereje van. A gondolataidat rendszerezni kell,a hála rendkívül fontos dolog és életeket változtathat meg. Igaz. De!
Kell egy ilyen napló minden léleknek. Egy ilyen igazi, jó,oké, elég volt, tovább már nem érdekel. Legalábbis oly módon nem,hogy nem stresszelek rá. Nem agyalom túl(ugye? Nick Trenton:Ne agyald túl ;megint emlegetem).
Éld át a „magasról teszek rá” katarzisát!
Nyilván, nem vált meg világot nélküled. A változás benned van. Ha eldöntöd, hogy márpedig változtatni szeretnél és követed az utasításokat (rossz szó, inkább tanácsokat);hihetetlen eredményeket érhetsz el vele. Segít! Segítségedre van,hogy szárnyalj; hogy ne érdekeljen tovább mások véleménye. Legyél empatikus, de csak annyira, amennyire kell! Felejtsd el a haragtartást, mások terhének magadra vállalását. Ne rágódj a múlton! Szűrd, hogy mit engedsz be,mivel foglalkozol. Ne cipelj felesleges terheket, tedd le őket. Űzd ki végre a negatív gondolatokat, hogy helyet hagyj a jónak. Mert a jó energia,még több jó energiát szül.‍♀️
Bevallom,először azt hittem,nehéz lesz írnom. Kinyitottam és megláttam mi az első feladat, felírtam a mondatom, szavakat. Egyre könnyebb lett. Az írás és én magam is. Tudod,mint amikor a szorítás a mellkasodban oldódni kezd! Felemelő élmény. Felszabadító.
✨️
Nem úgy használom (még minden bizonnyal jó sokáig velem lesz), mint egy kötelező könyvet. Van, hogy csak úgy kinyitom és nézzük!Van,hogy látok valahol egy jó gondolatot és ebbe írom bele! Van,hogy magamhoz képest gyöngybetűkkel ,van,hogy macskakaparásnak beillő az adott gondolatom. Naptól függ. Hangulattól. Olyan is van, hogy csillogós tollal írok, máskor meg feketével vagy épp szövegkiemelővel ha úgy van.
A napló az enyém! Szárnyakat ad.A gyönyörű illusztrációk pedig még szebbé, hasznosabbá, vidámmá teszik a közösen eltöltött időt!Hálás vagyok neki!♥
link

H_Bianca_BandtheBooks>!

Monica Sweeney: Engedd el végre! Éld át a „magasról teszek rá” katarzisát!

Naplózd ki magadból ami fáj, a sztreszt, a szorongást és a megfelelési kényszert.✏️
Mindezt egy csipetnyi szarkazmussal fűszerezve, amitől garantáltan mindenkinek sokkal jobb kedve támad.
Nem mindenki annyira szerencsés, hogy bármiről tud beszélni és csak úgy kidumálja magából. Van aki inkább terapeutától várja a segítséget. De van olyan is, aki ír. Blogot, bejegyzéseket, regényt, novellát vagy akár naplót. Attól, hogy nem beszélsz róla, nem jelenti azt, hogy nem lehet jobb. De néha az sem árt, ha hangosan kimondott.
Ez a napló a barátoddá válhat, azokon a napokon, amikor ritka rossz passzban vagy. ( Tudod, amikor minden sz*r)
Segít, hogy el engedd, hogy ne érdekeljen mások véleménye, hogy mit gondolnak rólad. Ne légy haragtartó, engedd el a múltbéli sérelmeid (már amennyire tudod).
Végre egy önfejlesztő napló ami tényleg vagány és őszinte. Felnyitja az ember szemét az biztos és fel ajánlja mindenkinek, azt a bizonyos „magasról teszek rá” katarzisát.

Csak egyszer engedd el, hidd el sokkal jobban leszel.

Monica Sweeney: Engedd el végre! Éld át a „magasról teszek rá” katarzisát!

Megkésve találtam rá erre a könyvre…, talán kicsit többet is vártam tőle, mint amit adott, de egy biztos, hogy nagyon sok jó ötlet és tanács van benne. Máskor is előveszem és fellapozom majd, ha a helyzet úgy kívánja.

Pancamama>!

Ha állandóan hátrafelé bámulsz, lemaradsz az előtted álló jó dolgokról.

Pancamama>!

Engedj teret az élet előre nem látott meglepetéseinek.