A ​Haramia (A Felföld rettegett fiai 8.) 94 csillagozás

Monica McCarty: A Haramia

Bruce elit katonái közül Robert „Haramia” Boyd a legfélelmetesebb. Igazi hazafi, akinek puszta keze halálos fegyver, és mindennél jobban gyűlöli az angolokat. Ám a bosszú keserédessé válik, amikor egy rajtaütés során véletlenül foglyul ejti legfőbb ellensége húgát, és a férfinak meg kell küzdenie a szenvedéllyel – egy olyan csatában, ahol semmiképp sem akar veszíteni.
Lady Rosalin Clifford alig ismeri fel a lázadó rabot, akit évekkel korábban megmentett a kivégzéstől. Az igazság iránt mélyen elkötelezett lányt éveken át gyötörte a lelkiismerete, amiért cserben hagyva a bátyját, segített megszökni a veszélyes férfinak. Az árulása most újra kísérteni kezdi, ám nem tud ellenállni a megkínzott harcosnak és a szenvedélynek. De vajon egy igazi angol rózsa szerelme elég ahhoz, hogy felszabadítsa Skócia legrettegettebb harcosát a bosszú terhe alól, mielőtt túl késő lenne?

Eredeti megjelenés éve: 2014

416 oldal · ISBN: 9789634523666 · Fordította: Szigeti Judit

Robert 'Raider' Boyd

Mrs_Curran_Lennart P>!
Monica McCarty: A Haramia

Bár az utóbbi években a viktoriánus romantika került közelebb hozzám, még mindig tudok értékelni egy jó kis középkori románcot a megfelelő szerzőtől. Julie Garwood mellett Monica McCarty is ilyen. Utánaolvas a történelemnek, így majdnem 100%-os történelmi hitelességű dolgokat ír ( lásd a könyv utószava), ami plusz pont nálam. ( Sok szerző rémesen handabandázik) A történet maga tiszta rómeóésjúlia fíling, hiszen a lány angol, a hősünk, Boyd pedig egy felföldi harcos. De a szerelem mindent legyőz most is igaz, mert muszáj hepiendnek lennie. Sir Alex döntését kicsit sajnáltam, várom, hogy olvashassak róla is.
Vigyázat, a regény erotikus jeleneteket tartalmaz! ^-^

Monica McCarty: A Haramia

„Ez a férfi a határ egyik oldalán maga az ördög, míg a másikon hős. Különös, milyen sokat változtat a valóságon a nézőpont.”

Újraolvasás utáni értékelés következik.

A szokásos értékeléssel kezdem, ha erről a sorozatról van szó. Ezt a részt is igazán szerettem. Csak azért kapott 4,5 csillagot, mert nem tudom szebben megfogalmazni, Haramia sokszor egy bunkó.

Adott egy világszép angol lány és egy skót harcos, aki mindent és mindenkit utál, ami angol. Mi is sülhetne ki ebből? Sok-sok pikáns jelenet és egy hatalmas jellemfejlődés.

Igazából Robbie sorsa már az elején megpecsételődik az első szabadulásakor.

Hogyan is tudnánk a legnagyobb ellenségünkön bosszút állni? Hát elraboljuk azokat, akik a legfontosabbak neki.

Mondjon bárki bármit, ez a Clifford egy jó ember, és még humora is van. :D

Rosalin karakterét nagyon megszerettem, eleinte jobban is, mint Robbiet.

Azért, aki olvasta annak a fürdőzésről eszébe fog Robbie jutni.

Örülök, hogy jobban megismertük Fekete Douglast (remélem a róluk szóló novellát is lefordítják).
Most a tábori életbe is betekintést nyerhetünk nem csak a háborúskodásba. A prostituáltak megjelenésével olyan elemét ismerjük meg a háborúnak, amit szinte elengedhetetlen, pedig keveset hallani/olvasni róla, de évszázadok óta nem hiszem, hogy változott a gyakorlat.

Sárkányt a végére hagytam. Nekem sosem volt olyan, mint a többi felföldi harcos. Bízom benne, hogy jól döntött.

Oh a végén Robbie nagy gesztusa, ekkorra csúcsosodott ki az a nagy érzelmi fejlődés, amin végigment és nyert.

Az Epilógus pedig nemcsak a főszereplőink, hanem Helen miatt is olyan megható.

Ismerjétek meg a legerősebb skótot, mert kiderül, hogy a szíve is olyan hatalmas, mint ő maga! ❤

kellyolvas P>!
Monica McCarty: A Haramia

Gondolkoztam rajta, hogy érdemes-e egy sorozatba a nyolcadik résznél bekapcsolódni, de a bloggertársaim megnyugtattak, hogy abszolút olvasható önálló kötetként is, főleg, ha kedvelem a skótokat és a történelmi romantika zsánert. Megérte! Beleszerettem a szerző írásmódjába, olyannyira, hogy ezek után be fogom szerezni a sorozat többi darabját is, ez a regény nagyon meghozta a kedvem a skót felföld többi harcosához is.
Főhőst ritkán láttam még ennyit vívódni saját magával, mint Robbie-t. A kötelesség, hazafiság, a hűség a legfontosabbak számára, mindaddig, míg be nem férkőzik az életébe egy egészen másfajta érzés, aminek létezéséről nem akaródzik tudomást vennie. Dühös és vad harcos, de mint mindenki más, a lelke mélyén vágyik arra, hogy valaki törődjön vele.
Rosalin egy nagyon bátor, fiatal nő, aki mindig kiáll az elvei mellett, védelmező, gondoskodik a gyengébbekről. Nagyon szép hölgy, több udvarlót is magáénak tudhat, de mindig is a régi skót pasi jár az eszében, hiába nem látta évek óta. Nem könnyű eldönteni, hogy szerencse vagy átok, hogy újra találkoztak, de annyi biztos, hogy a lány most került tudatába a saját érzékiségének, a vonzódása tagadhatatlan, nem különben nehéz a férfinak tagadni, milyen hatással van rá Rosalin. Nem csupán a szépsége, hanem a személyisége, az emberi tulajdonságai is mélyen hatnak rá.
Tetszett, hogy E/3 az írásmód, de a két főszereplő szemszögéből, így beleláthatunk a fejükbe, de mégsem volt olyan részletes, hogy az olvasónak ne lehessenek saját gondolatai.
Becsülöm a szerzőben, hogy nem egy légből szerzett fikciót tár az olvasók elé, hanem konkrét történelmi személyekre és helyzetekre épít, kiegészítve azokat fiktív karakterekkel és cselekményekkel. Érdemes elolvasni a szerző jegyzeteit a végén, sok infót ad a regényhez.
Az idén több történelmi romantikust is olvastam, de ez a regény volt az, amelyik igazán megdobogtatta a szívem, egyszerűen imádtam a főszereplők közötti kémiát, és csak sóhajtoztam velük, lépjenek már mielőbb a tettek mezejére. Nem kellett csalódnom, az erotikus részek szempárásítók voltak és teljesen ízlésesek. Robbie lassú változását remekül alakította a szerző, szép ívet adott a kapcsolatnak.
Én csakis ajánlani tudom ezt a csodás kis történetet, a példám mutatja, hogy lehetséges szerelembe esni egy sorozat nyolcadik részénél ebbe a kivételes szeretettel megteremtett világba, ahol első a haza szabadsága, de a szerelem sem az utolsó szempont.

Csoszi>!
Monica McCarty: A Haramia

Majdnem két év telt el azóta, hogy a hetedik részt olvastam. Mivel nagyon szeretem ezt a sorozatot kicsit tartottam is, hogy ilyen hosszú idő után vajon el tud-e még varázsolni egy rettegett felföldi. Majdnem sikerült. Ezt a könyvet nem a címszereplő Haramia miatt szerettem, hanem a hősnő volt az, aki megmentette a történetet. Robbie Boyd sokszor igazi seggfejként viselkedett, és a forrófejűsége, agresszivitása egyáltalán nem tette őt vonzóvá számomra. Vele ellentétben Rosalin egy nagyon szerethető karakter volt hatalmas igazságérzettel, és sokszor ő volt a férfi élő lelkiismerete. Sajnálom, hogy az egyik állandó szereplő spoiler távozott, és nagy valószínűséggel neki nem lesz már önálló kötete. Remélem, a folytatásra nem kell majd túl sokat várni.

Sippancs P>!
Monica McCarty: A Haramia

Kevesebb harc és több dráma, érzelem jellemezte ezt a részt, mint az előzőeket, ettől függetlenül nekem így is tetszett. Rosalin személyében egy jóravaló, értelmes nőt ismertem meg, Robbie pedig… hát igen, nem véletlenül kapta az „ördög végrehajtója” nevet. Egyedül csak azt sajnálom, ami Setonnal történt, ha lehetőségem lenne, most egyből kapnék az ő könyve után; illetve James és Joanna történetét is szívesen elolvasnám. (Kár, hogy a kiadó novellákban nem gondolkodik.)
Ui.: én támogatom a Clifford Boyd nevet. :)

Trice29>!
Monica McCarty: A Haramia

Kicsit más volt ez a rész. Kevesebb volt a csata, a történelmi rész és több az érzelem és az emberi oldal. Nekem így is nagyon tetszett. ♥

Evika82>!
Monica McCarty: A Haramia

Hogy én mennyire szeretem a makacs, skót harcosokat! :)
Ez a történet kellett most nekem, hogy visszarázódjak az olvasásba. Az írónő valami szuper töri romikat ír. Nagyon élveztem az olvasást. Szerettem Robbie és Rosalin párosát. A törékeny angol rózsaszál nem is olyan törékeny, és bár kemény fába vágja a fejszéjét, hogy pont egy skót felföldi harcosnak ajándékozza a szerelmét, de az ő szerelmük minden harcot megér. :)

Ani249>!
Monica McCarty: A Haramia

Robbie Boyd ismét egy hatalmas karakter lett. Forrófejű, hűséges, néha elvakult és bolond, de mégis. Rosalin kellett mellé, szinte ellensúlyként, hogy ő hozza ki belőle, a lelkiismeretét és a megfontoltságot. Egy igazi felföldi Rómeó és Júlia történetre sikerült, ahol azért csak összejött a hepiend.

zöldelefánt >!
Monica McCarty: A Haramia

Ezeket a Felföldi harcosokat vagy már a könyv elejétől vagy a könyv végén, de mindig megkedvelem. Így volt ez a Haramiával is. Néha megcsaptam volna olyan idióta volt, és néha Rosaline is felidegelt. De többségében kedveltem őket. Főleg a végén mikor elmentek Rosaline-ért. Ott volt Sólyom, Íjasz és a többiek. Nagyon szeretem a kis csapatot, ha így együtt vannak.
Voltak sokszor ismétlődő leírások, annyit csücsörített a szájával, hogy kezdett idegesíteni. De nem tudok ennek a sorozatnak a részére 5nél kevesebb csillagot adni.

anesz P>!

borító: 4
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 4

Szóval, az úgy volt, hogy az egyik kihíváshoz kerestem olyan borítót, amin van kard, és akkor akadt a kezembe ez a könyv. Már olyan régen olvastam ebből a sorozatból, hogy el is felejtettem, mennyire magával ragadó stílusa van az írónőnek. Olyannyira, hogy le sem tudtam tenni, és egy húzóra elolvastam hajnali fél háromig. Rettentően jólesett! A kezdeti találkozásuk a főszereplőinknek szuper ötlet, majd az évekkel későbbi konfliktusuk is erős. Kíváncsi voltam, hogy hogyan oldják meg ezt a lehetetlen szituációt, hogy lesz ebből tartós kapcsolat? A harcosokat jó volt viszontlátni, bár Sárkány döntése még így is meglepett. Kíváncsi leszek az ő kötetére is, ha lesz egyáltalán.
Egy ilyen olvasásfolyam után mi más lehetne, mint 5 csillag?

Niki_néni_olvas P>!

Sárkány és az ő istenverte lovagi érzékenysége!
Hiába harcolt már hét éve „kalóz” módjára, még mindig egy átkozott Lancelotnak képzelte magát.

Niki_néni_olvas P>!

– Hányan vannak? – kérdezte Seton.
– Nem tudjuk biztosan – felelte Lamont.
– Ötven körül lehetnek – mondta MacLean egy vállrándítással.
Robbie felvonta a szemöldökét, és a harci szellem máris felpezsdítette a vérét.
– És akkor nektek mi lesz a dolgotok?

Niki_néni_olvas P>!

Meglehet, a skót termetre olyan, mint egy vadállat, de a szíve nemes.

Niki_néni_olvas P>!

Megesküdött mindenre, ami szent, hogy véget vet neki. Nem számít, mibe kerül, felszabadítja Skóciát az angol „hűbérurak” uralma alól. Nem lesz több fiú, akinek látnia kell az apja szénné égett testét a gerendákról lógni, nem lesz több fiútestvér, aki végignézi, amint a lánytestvérét megerőszakolják, a fivérét pedig kivégzik, és nem lesz több gazda, akinek tönkreteszik a földjét, és ellopják az állatait.

Niki_néni_olvas P>!

Lovagolni, kardozni, kint szaladgálni messze érdekesebbnek tűnt, mint bezárva ücsörögni egy tűvel meg egy lanttal. Ez persze túlságosan leegyszerűsített jellemzése volt a nemi szerepeknek, de Meg korában ő is így látta a dolgot.

Niki_néni_olvas P>!

– A nők a hálószobába valók, igaz? De különben nem érdemlik meg az ön drága idejét?
Hát, ez lett volna a lényege, de Robbie gondolataiban nem hangzott ilyen rosszul.

Niki_néni_olvas P>!

Közel került a többi feleséghez. A titokzatosság és a férjek által véghez vitt veszélyes küldetések különleges köteléket fontak közéjük. Együtt aggódtak, amikor a férfiak távol voltak, és együtt örültek, amikor visszatértek.

Niki_néni_olvas P>!

Mivel a romlott nők témája sohasem került elő az udvarias társalgásokban, Rosalin ezelőtt nemigen gondolt bele, miért is választották ezek a nők a bűnös életet. Borzasztóan nyugtalanította a tény, hogy a legtöbbjüknek nem volt más választása. Amikor a családjában minden férfi meghal, a faluját felégetik, munkát pedig nemigen lehet találni (különösen nőknek valót), akkor az ember mindent megtesz az életben maradásért.

A Felföld rettegett fiai sorozat · Összehasonlítás