Árkus, ​a csikó 4 csillagozás

Molnár T. Eszter – Török Zoltán: Árkus, a csikó

Milyen hatalmas a puszta! Mennyi állat és növény lakja!

Árkus, a kíváncsi vadlócsikó már alig várja, hogy legjobb barátjával, Varázzsal felfedezőútra induljon.

Vajon ki halászik a patakparton, és ki énekel a nádasban? A kis kalandorokra sok veszély leselkedik, de ha felnőnek, nagy jövő vár rájuk.

Ökomese a Hortobágyról és a kipusztulástól megmentett vadlovakról.

A könyvet a Török Zoltán rendezte, Molnár T. Eszter által írt Vadlovak. Hortobágyi mese című film ihlette.

Horváth Anna Annabies rajzaival.

PRAE.HU, 2022
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156199492 · Illusztrálta: Horváth Anna Annabies

Aurinko>!
Molnár T. Eszter – Török Zoltán: Árkus, a csikó

A hortobágyi nyaralásunk óta imádom ezt a vidéket, és az ott élő Przewalski vadlovakat, és a velük folytatott munkát. Török Zoltán Vadlovak című filmjének a megnézése után tudtam, hogy ezt a könyvet sem fogom tudni kihagyni, hiába egy gyerekeknek íródott mesekönyv :D

Árkus, a csikó bejárja Pentezugot, felfedezi az ott élő állatokat, és a ménes életéről is sok információ kiderül a könyvből (a végén egy kérdez-felelekkel kiegészítve az információkat), mindez gyönyörű illusztrációkkal kiegészítve.

Azt hiszem elmondhatjuk, hogy ez a történet telitalálat minden szülőnek, aki elvitte a Vadlovak filmvetítésre a csemetéjét. A könyv segítségével elmélyíthetjük a gyermekekben azt a tudást, amivel a film alatt gazdagodtak (és a filmhez képest ebben nem hal meg senki…). De azoknak is bátran ajánlom, akik nem nézték a filmet, csak szeretik a lovakat, vagy terveznek menni ide nyaralni, vagy csak ismerkednének a saját országukkal.

A négy és fél éves unokaöcsémmel is „leteszteltem” a könyvet, a közös élményeinkről, illetve magáról a könyvről itt olvashattok:

Tályai_Barbara>!
Molnár T. Eszter – Török Zoltán: Árkus, a csikó

Hiánypótló könyv. Szép rajzokkal.
Szépen bemutatja az élővilágot, egy faj megmentését.
Kisfiam szívesen keresgélte a könyv hátuljában felsorolt állatokat, növényeket.
Örülök, hogy elolvastuk. :)

Renáta_G>!
Molnár T. Eszter – Török Zoltán: Árkus, a csikó

Ez a kis mese tökéletes példa a játszva tanulásra. Bájos történet a csavargó csikóról, egy kipusztulástól megmentett vadlófajta apró tagjáról, ráadásként olvasás közben megismerkedünk a Hortobágy varázslatos élővilágával is. A történetet már óvodás gyerekek is megértik, de 6-7 éves kortól már önállóan is olvashatják az apróságok, amit akár követhet egy kis családi kiruccanás is erre a szép tájra, hátha élőben is sikerül meglesni néhányat a könyv során megismert növények és állatok közül.

Bővebben: https://www.kulturpara.hu/2022/07/gyonyoru-kepekkel-ill…