Molnár Sándor (szerk.) · Börcsök Zoltán (szerk.) · Zoltán György (szerk.) · Farkas Péter (szerk.)

Földünk ​ipari fái 0 csillagozás

Molnár Sándor – Farkas Péter – Börcsök Zoltán – Zoltán György (szerk.): Földünk ipari fái

Az ​egyedülálló kézikönyv közel 200 különböző faanyagot mutat be 1300 fotóval az erdészeti és faipari szakemberek és a fát szerető műkedvelők számára. A könyvet jól használhatják az asztalosok, fafaragók és szakképző intézmények, mint műszaki kézikönyvet és oktatási szemléltetőeszközt.

A hiánypótló, magyar szerzők által írt kézikönyv egyedülállóan gazdag képanyaggal mutatja be a Földünkön iparilag fontos vagy kulturális értékkel bíró fákat.
A mű a faanyagismeret alapjaitól „kézenfogva” vezeti be az olvasót a könyv használatába. Az öt földrész faanyagairól szóló kiadvány nem csak száraz műszaki leírások halmaza, hanem olyan, fával kapcsolatos kulturális és szakmatörténeti vonatkozásokat is tartalmaz, amely a laikusok számára is élvezetessé teszi az olvasást.

Ajánlásként Prof. Dr. Németh Róbert a soproni egyetem Faanyagtudományi Intézetének vezetője a következőket írja:
„A látszólag helyhez kötött fák bolygónk csodálatra méltó élőlényei. Törzsük, águk az… (tovább)

ERFARET, Sopron, 2016