Mesélnek ​a fák 4 csillagozás

Molnár Sándor – Börcsök Zoltán: Mesélnek a fák

A mesék a fák színei között megsimogatják
álmainkat. A lombjukat vesztő és őrző ágak
sokszínű ruhája rejti a titkokat, amiket
meglesni a tündérek társaságában
érdemes. Az ember, aki szereti a fát
és a mesét, a tündérek szárnyán
repülve megszólítja a nagytermészetű
óriásokat, a csendben
virágba boruló cseresznyéket,
és hallja bölcs hangjukat.
Megérti őket, és segít nekünk
abban, hogy közel kerülhessünk
titkaikhoz.

Sopron, 2012. augusztus 13.

Szeretettel

Cseh Gabriella
tűzzománc művész

ERFARET, Sopron, 2012
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639883956 · Illusztrálta: Répay Dorottya

PTJulia P
Molnár Sándor – Börcsök Zoltán: Mesélnek a fák

Hihetetlenül értékes és érdekes mesekönyv Magyarország fafajtáiról. Mindegyik fáról egy kedves mese segítségével tanulhatunk, s végül fényképpel összefoglalva is megtalálhatók az egy-egy fajra jellemző sajátosságok. Másként fogunk ezután egy erdőbe menni, tudatosabban.

eeszter P
Molnár Sándor – Börcsök Zoltán: Mesélnek a fák

Az első pillanattól kezdve magával ragadott ez a könyv. Nagyon jó ötlet ilyen meseszerűen bemutatni a fákat, sokat tanultam belőle, s mindezt úgy, hogy közben egy mesében éreztem magam. A rajzok nem az én ízlésem szerint valók, de ez csak egyéni hóbort, nem von le a könyv csillagozásából.

Kecsüszo_geiko
Molnár Sándor – Börcsök Zoltán: Mesélnek a fák

Csodálatos mesekönyv, MAgyarország honos fafajai mesélnek magukról: eredetükről, legendáikról, hasznukról..nóvum a gyerekkönyv-piacon!!

Szávitrí SP

Zsebemben az év első gesztenyéje,
Boldognak lenni ennyi most elég.
(Kis B.: Gesztenyehullás)

Kapcsolódó szócikkek: gesztenye
Szávitrí SP

– Ne haragudj Tiszafa, hogy ilyen kíváncsi vagyok, de áruld el nekem miért hívtak titeket korábban mérgesfának? – kérdezte Misi.
– Ennek egyszerű a története – válaszolta az öreg tiszafa – a kérgünk, levelünk, hajtásunk mérgező, ezért az őseitek az egyenes hajtásainkból nyílvesszőket készítettek és ezekkel vadásztak, vagy ezekkel űzték el az ellenséget. Ha a mérgező tűimből megennél egy marékra valót, akkor bizony megbetegednél. Manapság az emberek nem harcolnak, nem vadásznak íjakkal, így hajtásainkból nem készülnek mérges nyílvesszők sem, de tűinkből, kérgünkből kivont méreg értékes gyógyszerek alapanyaga. A piros bogyóimat ellenben a madarak és a nyestek nagyon kedvelik.

78. oldal, Miért mérges a tiszafa?

Kapcsolódó szócikkek: tiszafa
Szávitrí SP

(…) a hegedű- és bútorkészítő régi mesterek a juhart jávornak hívták, a falvak lakói pedig iharfának. A juharok fájából gyönyörű fehér bútorokat, parkettákat készítettek. Elárulom neked még azt is, hogy az élénk színekben pompázó juharokat a japánok szent faként tisztelik. Az Észak-Amerikában élő cukorjuharok törzséből pedig finom szirupot csapolnak.

29. oldal, Az őszi erdők művészei a juharok

Kapcsolódó szócikkek: jávorfa (hegyi juhar) · juharfa
Szávitrí SP

Én vagyok a Magas kőris. A nevemet onnan kaptam, hogy ilyen magasra növő, egyenes fa nem sok van a világon. Valaha a tölgyekkel együtt mi uraltuk Európa erdeit. A Dániában élő vikingek az egyik ősömtől, egy égbenyúló kőristől, Odintól származtatják magukat.

31. oldal, Miért aggódnak a kőrisek?

Kapcsolódó szócikkek: kőrisfa · Odin · viking