Sálmese 21 csillagozás

Molnár Krisztina Rita: Sálmese

„De megígérte, hogy télire köt nekem egy hosszú és meleg sálat.”

A Sálmese úgy kígyózik, mint egy hosszú, tiri-tarka fonalakból kötött sál – az időn át. A gyerekek számára hihetetlen, hogy nagypapa és nagymama is volt egyszer gyerek. Hogy volt, amikor rakoncátlankodtak, és volt, amikor szerelmesek lettek.
Nagymama haja ezüstgombolyag, nagypapa zsebe tele van térképekkel.
Nagymama sálat köt, nagypapa megmutatja, hol nő a leánykökörcsin.
A nagyszülők és az unokák közti szeretet talán a legbékésebb – erről az időn át is melegítő kapcsolatról szól Molnár Krisztina Rita meséje.

Scolar, Budapest, 2019
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635090877 · Illusztrálta: Bogdán Viktória

meseanyu P>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Kedves könyv egy remek nagyszülő párosról és az unokájukkal való kapcsolatukról. Mind szövegben, mind képileg hangulatos, igényes, kellemes.

olvasóbarát>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

„Nagyi fölvonja a szemöldökét, és olyan, de olyan titokzatosan mosolyog, és úgy ragyog a szeme…”
Az unokák és a nagyszülők kapcsolata mindig különleges. Olyan hihetetlen, hogy a nagyi is volt fiatal, és balett-táncos, a nagyapa meg híres kerékpár versenyző.
Kedves, színes kötet az unoka és a nagyszülők meghitt kapcsolatáról.

dianna76 P>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Kedves írás, puha bőrű nagymamáról és dohányillatú nagypapáról, na meg az unokáról, aki szívesen hallgatja elmúlt gyermekkorok és ifjúságok történeteit.
Nekem nosztalgia: szinte pont egy éve elhunyt anyai nagymamám puha, elvékonyodott bőrét most is érzem az ujjaimmal, arcommal. Ahogy apai nagyapám pipadohányszaga is benn ül az orromban mai napig. S szerettem mindig hallgatni a régi családi sztorikat, bár legtöbbet apai nagynéném és édesanyám mesélt, nem a nagyszülők.
Az ilkusztrációk többfélék, kesze-kuszák, részletgazdagok, élénk színűek, montázsoltak. Szerettem őket szemrevételezni. Mindenképpen újra- és újraolvasós. S nem csak azért, mert saját példány.

Scolar, Budapest, 2019
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635090877 · Illusztrálta: Bogdán Viktória
RandomSky>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

A Sálmese egyszerű, tiszta hangon szól, akinek csak volt vagy van nagyszülője, azt meg fogja érinteni. Aki most nagyszülő, annak talán azért fog tetszeni, mert emlékeztet arra, ami fontos és jó, és megerősíti abban, hogy merje csak elmesélni az unokájának a maga varázsos történeteit. Az unokák pedig, hát, ők is meg fogják érteni, ebben biztos vagyok.
Bővebben: http://ekultura.hu/2020/04/28/molnar-krisztina-rita-salmese

Honey_Fly P>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Szívmelengető mese az oldschool nagymamáról és nagypapáról, életről, fiatalságról, kalandokról, öregedésről, szeretetről és egy szép tarka sálról.

joopsy>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Csodaszép könyv. Bárcsak lenne olyan nagyszülő pár, akik felolvashatnák a lányaimnak, aztán elmesélhetnék a saját meséjüket! :'(
A fonalhajas illusztrációkat én sajnos nem szeretem. Egyébként nagyon szép, igényes könyv. Nagyszülőktől kiváló ajándék lehet.

Sicc>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Igényes, csudaszép kötet, kedves történet a nagyszülő-unoka kapcsolatról!

tedus P>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Nagyon aranyos, léleksimogató kis történet egy nagymamáról, egy nagypapáról és az unokájuk páratlanul varázslatos kapcsolatáról. Molnár Krisztina Rita gyönyörűen ír, a mese hangulata az első mondattól kezdve magával ragadott. A különleges illusztráció remekül illett a különleges történethez. *-* Öröm volt meg-meg állni egy-egy képnél és nézegetni. Felkerült a kívánságlistámra is, jó lenne egy saját példány.

Rózsabogár78>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Nagy hatással lehetett a szerzőkre Janikovszky Éva, nekem folyamatosan az ő könyvei jártak az eszemben, miközben olvastam. De ezt természetesen nem von le a könyv értékéből. Nagyon jó hangulatú írás a nagyszülőkről, a gyermekkori emlékekről. Jó ezt olvasni, melegség és szeretet árad belőle.
A kedves színes rajzok még meghatóbbá teszik a történetet.

FOXBOOKS>!
Molnár Krisztina Rita: Sálmese

Molnár Krisztina Rita legújabb mesekönyvében egy gyönyörű, szívbemarkoló történetet sző (köt) a nagyszülők és az unokák meghitt, különleges kapcsolatáról. Ez a mese gyönyörű, bensőséges és elgondolkodtató. A Sálmese csak kígyózik, kattog a kötőtű, föl-le, csitt-csatt, és teljesen körülölel minket a melegével. Folyt.: https://foxbooks.hu/2020/02/18/salmese/

olvasóbarát>!

Nagymama köt.
Sálat, nekem. Puha fonalból, puha sálat.
Puha a keze is, lassan ringanak benne a kötőtűk
– föl-le, csitt-csatt – a csöndben.
Puha és gömbölyű a dereka, hozzábújok.
Kerek arca is puha, ha puszit ad, puhább, mint
a gombolyag. A haja is fonal, ezüstfonal. Minden
reggel apró kontyba gombolyítja a feje búbján.

Boglárka_Madar>!

Így kötődött össze az életük.
Gubancok persze egy fonálonmindig akadnak, de Nagymama azt mondja, ha az ember türelmes, ki lehet bogozni minden fonalat…

Boglárka_Madar>!

A legszebb ráncok Nagypapa szeme körül vannak, amikor nevet. Olyanok, mint a nap sugarai, amiket az oviban szoktam rajzolni.

csucsorka IP>!

Nagyi is elszundított.
Odabújok hozzá.
Az én gyönyörű, röpködő, puha bárányfelhő-nagymamámhoz.

Papírtigris >!

A fiú csak mosolyog, csak mosolyog magában, és én valahonnan ismerem ezt a mosolyt.
Nahát!
Nagypapa! Ő az, már biztosan tudom!
Láttam is múltkor az érmeit. Megmutatta, a nagy íróasztal fiókjában. Mert nem akármilyen biciklista volt. Versenyző! Egy igazi bajnok! Egyszer még a Tour de France győztese is ő lett! Azt mondta, ennél szebb álma egy bicajosnak sem lehet.
Talán csak egy. A Nagymama.

13. oldal (Scolar, 2019)