Gazdasági ​szóbeli feladatok 0 csillagozás

420 kérdés és válasz középfokon
Molnár Judit – Pintér Márta – Polakovits Sarolta: Gazdasági szóbeli feladatok

Ez a kötet a középfokú német szóbeli szaknyelvi vizsgára való felkészüléshez nyújt segítséget. A gazdasági szakmai nyelvvizsga tizenöt akkreditált szóbeli témaköréhez tesz fel kérdéseket, illetve tartalmazza a hozzájuk tartozó válaszokat is. Egy-egy témakörhöz különböző számú kérdés tartozik, hiszen bizonyos témák aktualitásuk (pl. Európai Unió) vagy átfogóbb jellegük (pl. munkaerőpiac) miatt részletesebb feldolgozást igényelnek. A kötet végén található irodalomjegyzék lehetőséget biztosít lelkes nyelvtanulók számára a válaszok kiegészítésére, bővítésére. A szerzők a Budapesti Corvinus Egyetem tanárai és vizsgáztatói.

Akadémiai, Budapest, 2008

B. Zuba Mariann – Karácsonyi László Tamás – Kovács Krisztina – Révné Lőrinc Anna: Tourismus, hin und zurück
Johannes Gerbes – Frauke van der Werff: Fit fürs Goethe-Zertifikat A1
Zachenski Józsefné (szerk.): Külkereskedelmi levelezési gyakorlatok – Német
Doba Dóra: Német-magyar idiómaszótár
Euroexam Euro B2
Andrea Frater – Jörg Keller – Angélique Thabar (szerk.): Mit Erfolg zum Goethe-Zertifikat B2 – Übungsbuch
Kiscelli Piroska – Kiséry István: Német tematikus nyelvvizsgaszótár
Lőrincz Zsolt: Német nyelv az idegenforgalomban, szállodaiparban, vendéglátásban – B2, Középfok
Kiss Judit – Papp László – Csatlós Judit: Lerne gerne Deutsch 1. – képleírás, szituációk, kérdések, szókincs a német szóbeli nyelvvizsgákhoz
Maria Maczky-Váry: Universal-Wörterbuch Ungarisch