A ​túlcsordult pohár 0 csillagozás

Molnár István: A túlcsordult pohár

Ebben a füzetben megtörtént eseteket dolgoztam fel. A történeteket az alkohol fűzi közös szálra. A társadalomban mindenütt roppant veszély forrása, hordozója a szeszes ital, számtalan bűncselekmény, tragédia okozója az alkoholos befolyásoltság. Ez a veszély hatványozottabban fenyeget a hadseregben, ahol a felelősséget másként – szigorúbban fogalmazták meg. A katonának, még ha sorállományú is – a honvédelmi készenlét követelményéből eredő –, sokkal nagyobb a személyi felelőssége, mintha a polgári élet bármely más területén dolgozna. Akire fegyvert, s hatalmas értékű haditechnikát bíztak, s akitől elvárják a szüntelen harci készenlétet, azt kiemelt felelősség is terheli, és ennek tudatával kell élnie. Nem engedheti meg magának, hogy akár csak egy órára is akcióképtelenné váljék a szeszes ital hatására, s ezzel veszélyeztesse alegységének vagy alakulatának harckészültségét.

Sienna Cole: Négyszáz nap szabadság
Kapitány-Fövény Máté: Ezerarcú függőség
Réti László: Kaméleon
Elekes Dóra – Fábián Gábor – Karafiáth Orsolya – Kemény István – Kovács András Péter – Mattik Dora – Hoffmann Kata: Láthatatlan árvák
Sienna Cole: Reményszimfónia
Máté Gábor: A sóvárgás démona