Barátom, ​a vadon 6 csillagozás

Molnár Gábor: Barátom, a vadon

Ahol Négyen a vadonban című könyvében abbahagyta, ott folytatja új útleírásában az észak-brazíliai kis patakon megtett vadász- és gyűjtőút történetét a népszerű szerző. Viszontlátjuk elmaradhatatlan bennszülött vadásztársait, Juant, Abiliót és Klementinót, és a korábbiakhoz hasonlóan számos vad elejtésének és megnyúzásának, és sokféle élő állat elfogásának vagyunk tanúi. A kötetet egyíves, gondosan válogatott fényképanyag illusztrálja.

Móra, Budapest, 1967
280 oldal · keménytáblás

Bla IP>!
Molnár Gábor: Barátom, a vadon

Egyszerűen megnyugtató olvasni Molnár Gábor sorait az Uatuma vadonáról, ahol Juan, Abilió és Klementinó kíséretében gyűjti a kigyókat, állatbőröket, rovarokat, mindent, ami pénzzé, azaz további töltényekké és élelemmé tehető a kereskedőknél. Hiszen ez biztosíthatta további életüket a helyszínen. Vadászat és horgászat, valamint a tapasztalatok gyűjtése, szenvedés a tűzhangyáktól, elővigyázat a mérgeskigyóktól és számtalan kaland, egyetlen szinte legyőzhetetlen ellenség: a malária.
Megúnhatatlan!

vigili>!
Molnár Gábor: Barátom, a vadon

Olvastam már több Molnár Gábor könyvet, ez nem a legsikeresebbek közé tartozik.
Igaz,hogy rengeteg esőerdei állatot megismerhettünk, hiszen az író ezeket gyűjtötte a Nemzeti Múzeumnak. Ezek befogása, s a rendszeres élelemszerzés töltötte be a könyv lapjait.
Ahogy életrajzát olvastam, nagyon meglepődtem, hogy vakként írta regényének legnagyobb részét.

cisa>!
Molnár Gábor: Barátom, a vadon

A Miriti patak környékének utazása, amit Molnár Gábor a Négyen a vadonban című könyvében elkezdett, véget ért. Három vadászkisérőjével, az utolsó időszakot készletükből teljesen kifogyva tették meg, gyűjtöttek – s vadásztak. Nagyon jól sikerült ez a vadásznapló, tetszett, hogy nagyon sok kígyó – mérges kígyó élve lett elfogva, nem a könnyebb puskázásról szólt eme könyv sem :) !