3. legjobb dráma (műnem) könyv a molyok értékelése alapján

Játék ​a kastélyban 113 csillagozás

Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

A Játék a kastélyban című vígjátékban például egy tengerparti kastély két vendégszobáját összekötő ajtó játssza a főszerepet. Hogy mire szolgál? természetesen arra, hogy bonyodalmat okozzon!
A történetben Turai és Gál, a sikeres színműíró-páros fiatal pártfogoltjukkal és barátjukkal, Ádám Albert zeneszerzővel meglepetésszerűen érkezik Balogh Annie primadonna látogatására egy itáliai kastélyba. A fülig szerelmes Ádám a menyasszonya melletti szobát kapja, ám épp mikor a három barát készül kinyitni a szobákat elválasztó ajtót, szenvedélyes párbeszédre lesznek figyelmesek, ami a gyönyörű színésznő és egykori kedvese, Almády között zajlik.
Ádám csalódottsága kétségessé teszi Annie-val készülő házasságát és az új operett zenéjének megírását is, amire eddigi boldogsága és a szerzőpár sarkallta. Vagy a kétségbeejtően mulatságos bonyodalmak sora csupán alkalmat szolgáltat arra, hogy a mindig bizakodó, csupa szív Turai zsenialitása még erre a reménytelen helyzetre is megoldást találjon?

Eredeti megjelenés éve: 1926

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Populart Füzetek Interpopulart

Interpopulart, Budapest, 1996
Interpopulart, Budapest, 1995
78 oldal · puhatáblás · ISBN: 963613104X

Roszka>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Hogy ez milyen jópofa és aranyos dráma! Csak szeretni lehet. Egy színmű író, aki bedobja magát és minden tudását, hogy egy összetört szívű ifjút megmentsen.Szinte lehetetlen vállalkozásnak tűnik.

KBCsilla P>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Hát ez aztán remek móka.
Annyira egyértelmű minden, hogy azt várná az ember, hogy mégsem úgy lesz.
Mindenesetre Turaitól fantasztikus ötlet volt, amit tett, hiába, hazudni tudni kell.
Szívesen megnézném színházban, vagy legalább tv-ben egy színházi feldolgozást, soha nem láttam még. Találkozni már találkoztam ugyan vele többször, de sose érdekelt annyira, hogy elolvastam volna.
Kár, mert akkor már régóta tudnám, hogy „nőt sohase szabad meglepni. Mindig telegrafálni kell jó előre”. Abban a változatban már ismertem ugyan, hogy rendes férj előbb hazatelefonál, mielőtt hazaindul, de így se rossz!

klaratakacs P>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Ahogy olvastam beugrott az a régen látott színdarab, a „nagy” színészekkel, Agárdy, Tóth-Tahi, Benedek Miklós, de valahonnan rémlett Márkus László is, na az egy még korábbi feldolgozás volt. Innentől kezdve minden szereplőnek megvolt a hangja, sőt a mozdulatai is. A történet is rémlett, olvasva is nagyon szórakoztatónak bizonyult. Igazi színdarab, instrukciókkal, leírt díszlettel, mozgással és klasszikus „pesti” figurákkal.
Turai hátán viszi a darabot, főleg humorával „citrom!”, zseni ötleteivel. Másik kedvencem a lakáj volt, aki sokadik mellékszereplőként képes a jeleneteiben főszereplő lenni.
A történet egyszerű, spoiler, de szórakoztató, élvezetes nyelvezettel. Jóhet a többi Molnár Ferenc könyv!

mazsof>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Könnyed, humoros, igazán szórakoztató vígjáték, jó poénokkal és egyszerű de mégsem unalmas történettel. Egy kihívás miatt került a kezembe, de örülök, hogy így történt, ezek után nagyon szívesen látnám színházban is.

Boritek70 P>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Frenetikus! Nagyon élveztem az olvasását, hálás vagyok a különféle kihívásoknak, hogy rátalálok ilyen gyöngyszemekre! Ide nekem egy színházi feldolgozást is! Olyan bájos, friss, cseppet sem közönséges humor, máig sem divatjamúlt helyzetek (sajnos??), fantasztikus karakterek, csodás helyszín… (bár az egész darab egy szobában játszódik, mégis hozzá tudom képzelni azt a tengerparti villát). És a nyelv zseniális használata! A citrom és a felhőkarcoló a kedvencem lett :). Meg a primőr barack. :)

Szávitrí P>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Hát mért nem olvasok én több drámát!? Nagyon tetszett! Szívesen megnézném színházban. Kicsit olyan régi magyar filmes hangulata van.

szmelus P>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Hát ezért szeretem a Molyt. A sok-sok kihívás olyan olvasmányokhoz vezet, amit nem biztos hogy elővettem volna. Igaz régóta megvannak ezek a füzetek, gimis korom óta.
Egyszerű humoros, könnyen olvasható, letehetetlen történet. Tetszettek a hasonlatok, s hát sejtettem mi lesz a megoldás, de hogy mihez fogja hasonlítani ☺. Aki kíváncsi olvassa el!

Ibanez P>!
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban

Hát ez hatalmas! Én utáltam mindig is a színműveket olvasni (jóhogy, gyerekként kötelezőként orosz meg ősöreg görög színműveket végigrágni, na kérem szépen, ki nem utálná meg), de egy kihívás miatt – szerencsére – el kellett egyet olvasni. Mivel fentiek miatt itthon nem tartok ilyet, ezért a molyon keresgéltem, olyat, ami minél rövidebb és lehetőleg magyar, hiszen nagyobb eséllyel bukkanok rá egy pdf-re.. Így találtam rá erre a szösszentre, hiszen a 96 oldal azért kb. 35 oldalnak felel meg ugye, de még ilyen jót szórakozni! Örülök, hogy felmerült ez a kihívási pont, a fele előtt már elkezdtem nevetni és onnantól kezdve végigröhigcséltem az egészet :-D Nagyon jó szórakozás, ezt szívesen megnézném színpadon is (főleg, hogy láttam, hogy Bodrogi is játszotta, az valami haláli lehetett!)

Sli P>!

ANNIE. Én beveszem az egész veronált, ami nálam van.
TURAI. Az kevés.
ANNIE. Tíz gramm.
TURAI. Nem a veronál kevés. Az ön halála kevés a megoldáshoz.

35. oldal, Második felvonás (Interpopulart, 1996)

blackett >!

TURAI Mondja, tulajdonképpen mikor alszik maga?
LAKÁJ Télen, nagyságos uram.
TURAI És nyáron?
LAKÁJ Soha.

pisztolyasziv>!

GÁL.
Megint nem örülök. Kérlek szépen, nőt sohase szabad meglepni. Mindig telegrafálni kell jó előre. Ahányszor én még az életben ilyen kedves meglepetést csináltam egy hölgynek, végül mindig én lepődtem meg.

13. oldal, Első felvonás

Sli P>!

TURAI. Hát egy kis műsorváltozás lesz. Maga nem énekel, ő meg nem szaval, hanem ketten együtt egy kis vígjátékot adnak elő. Egy kis egyfelvonásost. Nem mindegy?
ANNIE belenéz a kéziratba. De hát, hogy tanulom én ezt meg estig?
TURAI. Na hallja, az éjjel már egészen jól tudta.

40. oldal, Második felvonás (Interpopulart, 1996)

Bogas>!

TURAI: Mondja, művész úr, miféle darabja ez Sardounak?
ALMÁDY: Ha nem csalódom, ez az utolsó műve.
GÁL: Nagyon öreg lehetett, mikor ezt írta. Ilyen gyenge dolgot már csak röviddel a halála előtt írhatott.
TURAI: Vagy röviddel a halála után.

Harmadik felvonás

Gregöria_Hill>!

TURAI.
És mikor jönnek vissza?
LAKÁJ.
Rengeteg ital van a hajón.
TURAI.
Nem azt kérdeztem. Azt kérdeztem, mikor jönnek vissza.
LAKÁJ.
Hát arra feleltem, nagyságos uram. Rengeteg ital: ötven üveg pezsgő, tizennyolc üveg konyak, különböző likőrök és hatvan üveg sör. Reggel jönnek haza.

hunny>!

TURAI újságot vesz fel a tálcáról. Mi ez?
LAKÁJ. Pesti újság.
TURAI. Maga már olvasta?
LAKÁJ. Igenis, nagyságos uram.
TURAI. Előfordulok benne?
LAKÁJ. A nagyságos úr nem fordul elő benne.
TURAI. Akkor nem kell. Visszaadja az újságot.

II. felvonás

Sli P>!

GÁL. Te neveled álmodozóvá. Meg kell neki ismerni az élet keserűségeit is.
TURAI. Ez neked sürgős?
GÁL. Nekem nem.
TURAI. Hát neki még kevésbé.

10. oldal, Első felvonás (Interpopulart, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: élet

TITKÁR. Mehet?
ANNIE. Ne kérdezzen annyit! Mehet!
TITKÁR súg neki. „Csinosan bútorozott szalón.”
ANNIE. Micsoda?
TITKÁR súgva. „Csinosan bútorozott szalón tizenötödik Lajos stílusában.”
ANNIE. Szerencsétlen! Hiszen ezt nem kell súgni!
TITKÁR. Nem? Én eddig mindig az ilyet is súgtam.
ANNIE. Ezt a kárpitosnak kell súgni, az előadás előtt. A színésznek csak azt, amit beszél.
TITKÁR. Nahát ez érdekes. Bután bámul a füzetbe.

58. oldal, Harmadik felvonás (Interpopulart, 1996)

Gregöria_Hill>!

GÁL.
Gyere fiam… egyél valami könnyűt… ilyen esetekben hideg csirke nagyon ajánlatos. Nézd ezt a szép fehér mellet.
ÁDÁM
mosolyogva ül le. Ne beszélj szép fehér mellről… így nagyon nehéz lesz a felejtés.

Ezt a könyvet itt említik