Dandin ​György, avagy a megcsúfolt férj 33 csillagozás

Molière: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj Molière: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj Molière: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj

Mi határozza meg egy ember értékét a világban? Rang, pénz, származás, esetleg a teljesítmény? Vagy az is minősíthet, hogy valaki mi mindenre képes – mennyire vágyik sebezhetővé vagy éppenséggel nevetségessé – határtalan szerelmében?
Moliére örökbecsű vígjátéka ma is aktuális

Eredeti megjelenés éve: 1668

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Népszerű drámák Bibliotheca, Művelt nép

Művelt nép, Budapest, 1955
68 oldal · Fordította: Illyés Gyula
52 oldal · Fordította: Hevesi Sándor

Veronika_Justin P>!
Molière: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj

szépen meg van írva, de erősen és hamar káromkodni kezdek a kedves szereplők viselkedésén
de egy szó mint száz
vérlázító

érdemes elolvasni de fel kell készülni

Vivarumba>!
Molière: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj

Egy megfelelő szereplőgárdával, akár egy szórakoztató előadás is készülhet belőle. Mivel az alapkonfliktus (szülők döntenek a házasságról), (szerencsére) pillanatnyilag a környezetünkben nem dívik, kissé elavult darab. Új fordítás se ártana neki, mert a mostani már újkorában se lehetett valami formabontó.

negoti P>!
Molière: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj

Egy 17.századi, időtlen komédia, amit először Versailles-ban mutattak be, és amiben a férjet teljesen hülyére vesz a felesége és szerencsétlen Dandin Györgynek hiába van igaza, ha minden mozzanatát hazugságnak állítják be.

kvici>!
Molière: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj

Moliere drámáit olvasni jó. Dandin György alakjai is teli vannak élettel. Az alacsony sorból származó férj rájön, hogy feleségének udvarlója van. Mindenképpen szeretné bebizonyítani az asszony hűtlenségét, de inkább magát hozza egyre kényesebb helyzetbe. Házasságával a magasba vágyott, de most még a szolgák is megvetik, kinevetik.

Veronika_Justin P>!

KATI Nagyságos asszony, későre jár; ha akar még valami rosszat mondani az úrról, tessék sietni vele.

3. felvonás 5. jelenet

Bogas>!

KLITANDER Te vagy az, Kati?
KATI Én.
CSIKASZ A nagyságos asszonynak tetszik lenni?
ANGYALKA Igen.
KATI Összetévesztették egymást.
CSIKASZ A mindenit, sötétben minden tehén fekete.

Harmadik felvonás, második jelenet