Hollandiai ​utazások 3 csillagozás

Moldoványi Ákos: Hollandiai utazások Moldoványi Ákos: Hollandiai utazások Moldoványi Ákos: Hollandiai utazások

Ezt a könyvet, melyet most harmadik kiadásban nyújthatunk át az Olvasónak, olyan magyar turistáknak ajánljuk, akik aránylag rövid időt, nyolc-tíz napot, esetleg egy hetet töltenek Hollandia szép földjén. S bár ez a kicsiny ország körülbelül akkora, mint a mi Dunántúlunk, biztosak vagyunk benne, hogy az Olvasó is osztja azt a véleményünket, hogy ennyi idő alatt képtelenség valamennyi érdekes látnivalóját és műemlékét végigjárni és felfedezni. Sőt, jószerével a könyvünkben közölt összes útvonalat sem lehet ennyi idő alatt érdemben végigjárni. Mire vállalkozik hát mégis ez a könyv? A legérdekesebb és a legegyszerűbben elérhető látnivalókra kívánja felhívni a figyelmet; olyanokra, amelyeket viszont vétek volna „kihagyni”…

Eredeti megjelenés éve: 1984

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Panoráma "mini" útikönyvek Panoráma · Panoráma országkalauzok Panoráma

Panoráma, Budapest, 2004

Stílus (írói): 3
Ötlet (eredetiség): 2
Tartalom (mondanivaló): 4
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 4,5

Szakmailag és műfaját tekintve jó, de nem kifogástalan könyv. Érdekes volt úgy átolvasni, hogy majd' húsz évvel ezelőtt huzamosabb időt töltöttem az országban. Néhány dologgal magamban mosolyogva tökéletesen egyetértettem (pl. ami a hollandok mentalitását illeti), néhány dologgal vitatkoztam volna. És nagyon sok, szerintem fontos dolog kimaradt a könyvből. Bredáról, ami fontos egyetemi város, és 's-Hertogenboschról, ami pezsgő kulturális központ, alig pár bekezdés szerepel a könyvben. Mindamellett elég jól, lényegretörően összefoglalja az országhoz kapcsolódó legfontosabb tudnivalókat.

serengeti P>!

A svédasztalon általában főtt tojás is található, de az is elképzelhető, hogy kérésünkre omlettet vagy tükörtojást is készítenek.

Nagy Balázs: Magyarország legszebb túraútvonalai
Balogh Tamás: A Budai-hegyek kalandkönyve
Dési József – Fehér Miklós – Fülöp Lajos – Hontert Rezső – Lénárt János – Nagy Gyula – Tóth Anna: Mátra útikalauz
Balogh Tamás: A Káli-medence kalandkönyve
Szász Péter Zsolt: Királyerdő-hegység
Papp-Váry Árpád – Hidas Gábor – Horváth János – Neményi Istvánné – Suara Róbert: Az Országos Kéktúra Írott-kőtől Budapest-Hűvösvölgyig
Châtel Andor – Szántó László – Toók Árpád: Magyarország gyógyfürdői, gyógyhelyei és üdülőhelyei
Polgárdy Géza: Nyaraljunk itthon!
Papp-Váry Árpád – Hidas Gábor – Horváth János – Neményi Istvánné – Suara Róbert: Az Országos Kéktúra Budapest-Hűvösvölgytől Hollóházáig
Szombathy Viktor: Vértes-Gerecse