A ​nyuszi csengője 9 csillagozás

Részlet a meséből:

Valamikor nagyon messze, itt a közelben élt egy kisnyuszi. Volt neki egy gyönyörűen szóló kis csengettyűje.
Mindig a csengettyűt rázogatta és gyönyörködött a hangjában. Amikor pedig már belefáradt a gyönyörködésbe, felakasztotta a vadrózsabokorra csengettyűjét és szundított egyet. Igen ám, de ezen a furcsa napon, amikor már a nyulacska elaludt, különös, pattogó hangok kíséretében elkezdett nőlni-nőlni a rózsabokor, míg-nem egy óriási fává nőtt.
Amikor a nyuszi felébredt, azonnal a csengettyűje után nyúlt, de az bizony nagyon-nagyon magasan himbálódzott.

16 oldal · Illusztrálta: Cakó Ferenc

Zonyika P>!
Moldován Tamás (szerk.): A nyuszi csengője

Oké, be merem vallani, hogy ez benne van a TOP10-ben, ami az olvasás számát illeti. Még akkor is, ha a rajzok icinykét ijesztőek voltak valamiért nekem akkortájt.
Hm, belegondolva az általam szétrágott TOP10-ben is benne van.

CarmenV>!
Moldován Tamás (szerk.): A nyuszi csengője

Vicces kis mese, az ok-okozatról :D egy jó csengettyű aranyat ér :D :D Emlékeim szerint a magyar népmesékben „megfilmesítve” a kiskakas van amikor kökényt eszik a társa…..
Retró kis mesekönyv, szerintem cuki :) bár nem emlékszem hogy gyerekként láttam e ezt a könyvet mert a rajz szerintem sok másik meséhez / kiadványhoz hasonlít :)
Azt mondjuk azért nem értem a bika miért ül egy széken újságot olvasva….a nyuszi miért nem szed virágot a réten, az egér miért rágja az ostor ha jön a macska meg egyéb kis apróságok,de mindegy is :D