Malom ​a pokolban 24 csillagozás

Moldova György: Malom a pokolban Moldova György: Malom a pokolban Moldova György: Malom a pokolban Moldova György: Malom a pokolban

Miféle ​fiatalember lehet Flander János – Moldova György új regényének hőse –, akinek majdnem egyidejű nőkapcsolatai jóformán nem is érintkező világokat kötnek össze? Miért kell szerelmet hazudnia Demjén Ildikó újságírónőnek? Miért nem tud kiteljesedni Bóna Erzsébet, a szép és kedves kalauzlány iránti őszinte szerelme? És mit kezdjünk a szép arcú, de féllábára sántikáló Nagyezsdával, a szovjet emigárcióból hazatért, nagy tekintélyű funkcionárius lányával, hiszen a félelmetes hírű és erejű apa az éhenkórász fiatalembert erőnek erejével távol tartja egyetlen lányától? Mit akarhat egyáltalán Flandera János? Miért jelentkezett a jogi karon szovjet ösztöndíjra, miért nem jelölte őt erre a bizottság, miért küldik el segédmunkásnak még az itthoni egyetemről is; hogyan keveredik egy politikai perbe, és miért tesz ott olyan tisztességes tanúvallomást, amellyel – jól tudja – magának árt a legtöbbet? Miért nem tud beilleszkedni az új társadalomba, mitől lesz ilyen hányatott életű? Furcsa… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1968

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Horizont könyvek Kriterion · Magvető Zsebkönyvtár Magvető

Kriterion, Bukarest, 1976
420 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Bortnyik Eva
Magvető, Budapest, 1975
Magvető, Budapest, 1968
342 oldal · keménytáblás

Garbitsch>!
Moldova György: Malom a pokolban

Érdekes korrajz, élvezetes stílusban megírva, egyetlen szerethető karakter nélkül.

kolika>!

Akinek a tenger fenekén kell élni, az ne szökjön fel a felszínre, hogy levegőt vegyen, lássa a napot, mert annál nehezebb lesz visszatérni.

kolika>!

Mindenkinek kell szeretnie valakit, hogy annál nyugodtabban gyűlölhesse a többi embert.

kolika>!

… nincs jogunk ítélkezni a fölött, aki feltétel nélkül szeret minket.

Garbitsch>!

Mondtam már neked, hogy ebben az országban mindenki meg van sértődve vagy ezért, vagy azért, Magyarország a méltatlankodás és a ki nem élt bosszúvágy országa.

31. oldal, II. fejezet - Egy kalauznő a szomszéd asztalnál (Magvető, 1968)

kolika>!

A holnap hazugságait csak a mából lehet leleplezni, a holnaputánból már soha.

Robin O'Wrightly: Emlékkönny
Tapodi Brigitta: Amit örökül kapsz
Ruby Saw: Lucy
Varga Gy. Brian: Két nap az élet
Békés Pál: Csikágó
Rejtő Jenő (P. Howard): Az elátkozott part / A három testőr Afrikában
Tomcsik Nóra: Tél Berlinben
Bakóczy Sára – Bányai D. Ilona – Cselenyák Imre – Fábián Janka – Gál Vilmos – Gáspár Ferenc – Hacsek Zsófia – Izolde Johannsen – Jezsó Ákos – Kapa Mátyás – Nemere István – Novák Andor – Schmöltz Margit – Soós Tibor – Szélesi Sándor – Trux Béla: Buda & Pest
Palotás Petra: A kastélykert álma
Sánta Ferenc: Az ötödik pecsét