Hátsó ​lépcső 8 csillagozás

Moldova György: Hátsó lépcső

A könyvben szereplő nyolc szerelmi történetben, az író megemlékezik fiatalkori szerelmeiről.

Urbis, Szentendre, 2020

Moldova György: Hátsó lépcső

Egy riportban hallottam, hogy a szerző ezt a könyvet már régebben megírta, de a felesége iránti tiszteletből, akivel közel 50 évig élt együtt, nem akarta korábban kiadni. Így csak a felesége halála után jelent meg a könyv.
A kötet egy kezdő író, Moharos Gábor (alias M.Gy.) 8 szerelmének története, sorban Gizella, Zsuzsa, Piroska, Márta, Flóra, Anna, Éva, Rózsa. Különböző emberek, különböző emberi sorsok, különböző párkapcsolatok– az idő próbáját egyik sem állta ki (a feleség története nincs köztük!)
A kapcsolatok nagy részét (talán mindet) a főhős szakította meg, igazából a történetekből is látszik, amit Moldova mindig is bevallott, főleg az életrajzi töredékeiben, hogy ő egy érzékeny, eléggé sértődős ember, aki nagyon nehezen, vagy talán soha nem bocsát meg. spoiler
Maguk a történetek érdekesek – de romantikusnak azért nem mondanám –, olyan betekintést engednek a szerző magánéletébe, amire korábban az olvasónak nem volt lehetősége. (Bár a valós tartalmat – beleértve a keresztneveket is – ellenőrizni nem áll módunkban.) Ráadásul a környezet, az írótársak, a filmgyári munkák, riport utak bemutatása is hitelesnek tűnik. Ajánlom tehát minden Moldovát kedvelő molynak!

pável>!

A boldog nők főzik a legjobb kávékat.

idézet a hátlapon

Kapcsolódó szócikkek: kávé · nők
gesztenye11>!

Ne ess kétségbe. Mindig hajnalban a legsűrűbb a sötétség, az éjszaka ilyenkor rovancsol, újra felsorolja a fenyegetéseit, de hamarosan kisüt majd a Nap.

31. oldal - II. Házibuli

Kapcsolódó szócikkek: éjszaka · fenyegetés · hajnal · Nap · sötétség
Kucsi>!

… már nem bírom ki itt, mérgezett föld ez az ország.

gesztenye11>!

Minden innenső parttal szemben ott van a túlsó part.

15. oldal - I. Apróhirdetés

gesztenye11>!

Nézd: irodalmi kérdésekről vitatkozhatsz velem, de nőkről nem, ezer numerával vagyok idősebb nálad.

142. oldal - VI. A diáklány

Kapcsolódó szócikkek: irodalom · szex
gesztenye11>!

…a csőcselék kinevet engem, de én otthon megtapsolom magam.

55. oldal - II. A házibuli

Kapcsolódó szócikkek: taps
gesztenye11>!

Egy pillanatra se feledkezzünk meg arról, hogy a nézőtéren hülyék ülnek, nem az értelmüket kell megragadnunk, hanem az érzelmeiket . Hogy erre is mondjak egy példát: gyerek, kutya, régi autó mindig biztos siker.

65. oldal - III. Hora incerto

Kapcsolódó szócikkek: autó · értelem · érzelem · gyermek · hülyeség · kutya · mozi
gesztenye11>!

Olyan, mint egy magyar Szűz Mária, de van benne valamilyen célratörő hajlam. Vigyázz, nehogy Piroska falja fel a farkast!

83. oldal - IV. Hosszú búcsú

MSE71>!

Az orvos környezetváltozást javasolt; mivel te vagy az én egész környezetem, téged hagylak el.

MSE71>!

– […] Akarattal minden hibát helyre lehet hozni.
– Lehet, de olyan fárasztó folyton akarni! Mások mindig a főbejáraton közlekednek, nekem pedig a hátsó lépcsőt kell használnom.