Előttünk ​az özönvíz 13 csillagozás

Moldova György: Előttünk az özönvíz

…Az eredeti szurok alapra NOÉ, Hektor miniszterelnök által kiadott jelszavakat festett:

„Ha belépsz hozzánk, tudomásul kell venned a bárka törvényeit.”
„Mindenki annyit ér, amennyije van.”
„Ma, sokkal jobban élünk, mint tavaly.”

A szöveget az enyhén borközi állapotban lévő NOÉ, egy f betűvel egészítette ki.
„Ma sokkal jobban félünk, mint tavaly.”

Urbis, Szentendre, 2019

Moldova György: Előttünk az özönvíz

Sportszerűtlen lenne hosszú értékelést írni, hiszen Moldova még drámai műveiben is betegesen kerülte a szószaporítást. Ezeket a szösszeneteket meg igazán nem lehetne drámainak nevezni. Elvégre csak a mi életünk megsemmisüléséről szól… Ezen az oldalon tabu a napi politika, ami kissé faramuci helyzetet teremt, mert ez az írás nagyrészt éppen erről szól. De sebaj! Szemléljük mindezt olyan gyilkos humorral, ami méltó ehhez a kései Moldova kötethez!
Ámen!
(Szólt az ateista.)

gesztenye11 >!
Moldova György: Előttünk az özönvíz

Moldova korábban a riportkönyveivel alkotott nagyot, azóta megírt számos életrajzi töredéket, majd jónéhány szatírakötetet. Ez a könyv is ebbe a sorozatba tartozik, és egy-két novella kivételével napjainkat figurázza ki, nagyon humorosan, és nagyon érthető módon – amúgy magyarosan. Számos ismerős bukkan fel a könyv lapjain: Fleto, a demokratikus demokraták vezetője. Hektor, a miniszterelnök. Sátán György amerikai üzletember. Zsemlyén Zsolt, a Magyar Kereszténydemokrata Unió elnöke. Hentes Lőrinc, a Hentes és Hentes RT vezetője. A történetek pedig szatirikus látleletét adják a magyar közélet időnként furcsa viszonyainak. Az egyetlen gondom vele egy normális „szerkesztés” hiánya spoiler, illetve az illusztrációk némi összevisszasága – de ez talán nem a szerző hibája! Az utolsó szatíra mindent visz!

Varga_Edit_2>!
Moldova György: Előttünk az özönvíz

Először nehezebben kapcsolódtam bele ebbe a könyvbe, de aztán nagyon megszerettem. Sokat nevettem rajta, ahogy olvastam a történeteket, de sok esetben elgondolkodtató is volt.
Mindenkinek ajánlom kikapcsolódásképpen, mert nagyon szórakoztató volt.

fruzs_7>!
Moldova György: Előttünk az özönvíz

Hamisítatlan Moldova. Ez az ember egy zseni. Az élet minden pontját ki tudja figurázni úgy, hogy az ember a saját nyomorán is tudjon nevetni. A kedvencem tőle még mindig Az új császár új ruhája, de ez a kötet is rendkívül tetszett. Kedvencem természetesen a címadó novella lett.

Dániel_drBéza P>!

Előttünk az özönvíz
Moldova György
Urbis Könyvkiadó
2019
A Könyvvásár egyik újdonsága volt az „Előttünk az özönvíz”. Abban a szerencsében volt részem, hogy nem csak dedikáltathattam a könyvemet az Íróval, de hosszan el is beszélgettünk, eddigi munkáiról és készülő új könyvéről. Új könyvén már fél éve dolgozik és meglátása szerint még legalább egy évre szüksége van. A tőle megszokott alapossággal kutatja fel a dokumentumokat, és készít szociográfiai igényességű könyvet. Az Előttünk az özönvíz nem ebbe a kategóriába tartozik. A könyv hét szatirikus novellát tartalmaz. Lényegében napjainkról szól, napjaink anomáliáiról, az Írótól megszokott vitriolos szarkazmussal.
Könnyed, de hasznos nyári olvasmány.
Dr.Béza Dániel
Budapest, 2019.07.17

atomarcú P>!
Moldova György: Előttünk az özönvíz

Messze nem Moldova legjobbja, sok benne a durva aktuálpolitizálás, de helyenként a szatíra időtállóvá válik, és szolgál néhány emlékezetes poénnal (lásd az idézeteket). Ami erősen ront az összképen, az a szerkesztés teljes hiánya: mintha beömlesztették volna a szöveget úgy, ahogy a szerzőtől megkapták. Így aztán nevek változnak menet közben, esetleg másik mondat fejeződik be, mint ami elkezdődött, és más hasonló gyöngyszemek. A random bedobált karikatúrák, amiknek semmi közük a szöveghez, és még a készítőiket sem nevezik meg, szintén nem teszik elegánsabbá a végterméket.

Rena213>!
Moldova György: Előttünk az özönvíz

Nekem kicsit túl humoros volt. Mindent nagyon elbagatelizáltak. Félvállról vették a történetek szereplői még saját magukat is. Ezért hát ne várja el senki, hogy nem nevettem a történeteken. Egy hatalmasabb erő bevonása, a társadalmi viszonyok bemutatása ezen a paródián keresztül túlontúl semmit mondó. Bár azért van benne sajnos igazság. A magyar mentalitás, jellem sajnos itt is megjelenik és nem tudjuk letagadni.

SteelCurtain>!

A denevérek és a kullancsok számára betiltották a vérszívást, ezt a tevékenységet kizárólagos joggal a bankokra ruházták.

SteelCurtain>!

– Elmész magadnak te köcsög, mert úgy seggbe rúglak, hogy az aranyered felmegy plombának a fogadba!
Nézetem szerint ez a kijelentés távol állt a marxizmus alkotói vitaszellemétől, ezért jelentettem az ügyet a tábor parancsnokságán. Mivel egy balösszekötőt nehezebb pótolni, mint engem, ezért az illetékesek úgy határoztak: a futballista nem sértő szándékkal nyilatkozott, hanem egyedi gyógymódot javasolt fogaim kezelésére.

SteelCurtain>!

Bunkó Szilárd demagógiai államtitkár javaslatára közcélra kisajátítottak egy földdarabot, itt egy nyugdíjasoknak szánt temetőt alakítottak ki, az elhunytak öntemető készülékkel elhantolhatnák magukat. A kapunál egy táblát helyeztek el: „Feltámadni tilos! Miből fizessük a nyugdíjatokat?!"

SteelCurtain>!

– De hát én nem tudok bokszolni!
– Ez elhanyagolható körülmény: a szocializmus a közszereplőket is felszabadítja a szaktudás kényszere alól. Hála Pártunk következetes káderpolitikájának, mára a többségük nem ért ahhoz, amit csinál. Ismerek egy kölnikészítő gyárigazgatót, akinek kátrányfőző volt az eredeti foglalkozása. Róla elmondhatjuk: a kátrány nem hátrány, ma már kint dolgozik a Szovjetunióban, a Krásznij Mák részleget vezeti.

SteelCurtain>!

– Nem tudom, hová jutnánk, ha minden esküt megtartanának, én ezennel felmentem önt ez alól.

SteelCurtain>!

Igazán nem volt okom panaszkodni az otthoni fogadtatásra, a rendőrök már Hegyeshalomnál vártak, és egy minden igényt kielégítő rabomobilon törzsbörtönömbe, a Gyűjtőfogházba szállítottak.

SteelCurtain>!

– Minden eszme sorsa azon múlik, hogy milyen embereket tud a zászlaja alá állítani – kezdte B., a decens filozófiadocens a letűnt, szocialistának nevezett rendszert sem ellenfeleinek ereje döntötte meg, hanem saját híveinek morális hitványsága.

Noé rázta a fejét:
– Nem hiszem, hogy hagynád elpusztulni a teremtményeidet.
– Miért nem? Auschwitznál szóltam egy szót is?

SteelCurtain>!

A vagyonára biztosítást kötött vízkár ellen a patinás „Tűzkár-Vízkár-Párttitkár" társasággal, mely a kockázat alacsony szintjére való tekintettel előnyös feltételeket ajánlott neki.