A ​népet le kell váltani 10 csillagozás

Moldova György: A népet le kell váltani

A válogatott aforizmákban olyan kérdésekre próbál választ keresni Moldova György, ami nagyon sok embert foglalkoztat.
Anyám, én nem ilyen országot akartam! – gondolják és mondják egyre többen, amikor nap, mint nap a harsogó idegengyűlöletet hallják a közmédiából. Teljes hiányát tapasztalják a szolidaritásnak.

Urbis, Szentendre, 2018

kratas P>!
Moldova György: A népet le kell váltani

Remek gyűjtemény, mulatságos adomák és megszívlelendő tanácsok. Kicsit elrontotta a hangulatot, hogy majdnem végig volt egy olyan érzésem, hogy ez egy olyan könyv, amiben az élete végét járó ember a tudását örökíti át a leszármazottaira.
Viszont képtelen vagyok elmenni amellett a slendrián szerkesztés mellett, ami az egész könyvet jellemzi. Ismétlődő bekezdések, kimaradt- vagy félreütött betűk, borzalmas volt. Oldalakon belül többször is. Próbáltam magam győzködni, hogy bátorság kell ahhoz a mai világban, hogy kiadjuk Moldovát és ez egy kis kiadó, de némi igényességet akkor is elvárnék. Legalább egy Word-ben lefuttatható helyesírás-ellenőrzést.

Biró_Krisztina>!
Moldova György: A népet le kell váltani

Egyből kedvenc lett!Bár vannak mondatok közhelyek benne amikkel nem értettem egyet ,de Moldova stílusa még így is megmosolyogtatott.

Moldova György: A népet le kell váltani

Nagyon szellemes és lényegre látó tanácsokat kapunk Moldova mestertől. Szeretem az ilyen típusú könyveket és persze Moldova stílusát.
Viszont a könyv közepétől nagyon átmegy a közszereplés titkainak vizsgálatába a szerző. Élek a gyanúperrel, hogy valamilyen szinten a Lámpaláz című könyvének átemelése. Bár még nem olvastam, rajta van a listámon. Ha megvagyok vele revideálom az álláspontomat.

Biró_Krisztina>!

Cselekedj, mielőtt megtiltanák!
A hatalom minden korlátozó döntése előtt adódik még egy rövid, esetleg csak néhány órányi periódus, amikor a régi szabályok még érvényesek: vehetsz-eladhatsz valamit, eltávozhatsz, kapcsolatokat kereshetsz. Próbáld kihasználni ezeket a rövid „Stillstand”-eket, menteni valamit a mentendőkből.

Ciklon>!

Te sem védekezhetsz azzal, hogy senkit sem bántottál, azzal is bűnt követsz el, ha nem védsz meg valakit.

Ciklon>!

Egy afrikai közmondás azt tartja: akármilyen korán is kelsz, a sorsod egy félórával előtted ébred.

Ciklon>!

Egy szakember akkor mondható valóban jónak, ha már pontosan tudja, hogy mit nem tud.

Mindenhez csak az amatőrök, a kibicek, a hülyék és a politikusok értenek, a profinak mindig ismernie kell képességeinek és lehetőségeinek határait. Nagy görög kollégám úgy fogalmazott, hogy „a nemtudás tudása a tudás kezdete”.

Ciklon>!

Ha a lehetőségeinkbòl már kifogytunk, akkor legalább a lehetetlenben meg kell őrizni a hitünket.

A reménytelenségnek is van egy előnyös oldala: felszabadít minket minden merev felelősségtudat alól, képessé válhatunk a csodák felismerésére és megvalósítására.

Harkov>!

Az alma a sötétben is lefelé esik.

Bárhogy is összezavarodnak körülötted a dolgok, őrizd meg a bizalmadat azokban az elvekben, melyeket korábban végiggondoltál és helyesnek találtál. Nem csak a fizikai törvények érvényesek éjszaka is.

Harkov>!

Mikor megsokasodik azoknak az embereknek a száma, akik elveszítik a becsületüket, mindig teremnek olyanok is, akik sok emberre elegendő tisztességet őriznek magukban, ők lázadnak fel és áldozzák fel magukat, ha a népet megfosztják szabadságától, javaitól. Ezekben az emberekben ezrek és ezrek lelke testesül meg, az egész emberi nem méltóságának kifejezőivé válnak.

Harkov>!

Nem azok állnak közel hozzám, akik könnyeket ontanak mások szenvedései fölött, hanem azok, akik küzdeni tudnak a sírásra késztető bajok ellen.

A puszta sajnálkozás különösen azért veszedelmes és kártékony, mert a cselekvés látszatát kelti.

Harkov>!

Kezdjük el, aztán meglátjuk, mi lesz!

– mondta Napóleon. Az igazán nagy vállalkozásokba másképp nem is lehet belevágni.

Kapcsolódó szócikkek: Napóleon