Ó, ​Pénelopé! – Mire vársz, hogy boldog légy? 2 csillagozás

Moka: Ó, Pénelopé! – Mire vársz, hogy boldog légy?

„Mire vársz, hogy boldog légy? Mire vársz, mondd, miért nem lépsz?”

A nevem Pénelopé, tizenegy éves vagyok, jó fej szülőkkel és egy hülye nővérrel áldott meg a sors. Van két barátnőm és egy szerelmem (totál odavagyok Artusért). Szeretek a barátnőimmel beszélgetni, kéz a kézben andalogni Artusszel, és a buszmegállóban ücsörögve gondolkozni (igen, tudom, fura szerzet vagyok). Rossz napjaimon azon filózok például, hogyan lehet megváltoztatni a világot, amikor az ember csak tizenegy éves? A nagyi szerint egy ezer mérföldes út is egy lépéssel kezdődik. Ez túl egyszerűnek tűnik. Vagy mégis igaza van?

Ahogy az ég se folyton kék, úgy az élet se mindig rózsaszín. De talán segíthetünk egy kicsit átszínezni.

Eredeti cím: Oh, Pénélope!

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
keménytáblás · ISBN: 9789633997703 · Fordította: Farkas Ildikó

Gabye
Moka: Ó, Pénelopé! – Mire vársz, hogy boldog légy?

Nem volt rossz, egyáltalán, DE, többször hangsúlyozva van, hogy Penelopé 11 éves..Lehet hogy Ő egy nagyon különleges 11 éves – meg a többi hasonló korú is körülötte (??) – de egy normál, hétköznapi gyerek ennyi idősen nem foglalkozik ilyen dolgokkal, mint amik itt a történet gerincét adják. Emiatt nekem valahogy az egész hiteltelenné vált. Ha ettől elvonatkoztatok, akkor nem rossz, de nem is kiemelkedő.