93. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

Blood ​Red Road – Vérvörös út (Homokvidék 1.) 241 csillagozás

Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Hogy megmeneküljön, küzdenie kell.

Hogy túléljen, vezetővé kell váljon.

Saba világa darabokra hullik, amikor az ikertestvérét, Lugh-t fogságba ejti négy kabátos lovas. Saba eldönti, hogy megmenti, ezért nekivág a Pusztítók által hátrahagyott törvényen kívüli sivár tájnak. Ez egy brutális világ, ahol Saba felfedez magáról pár meglepő dolgot. Vad harcos, ravasz ellenfél és mindenek fölött legyőzhetetlen túlélő. Egy Jack nevű fenegyerekkel és egy Szabad Sólymok nevű lány forradalmár csapattal Saba útnak indul, hogy megmentse a testvérét – és talán az egész világot.

Eredeti mű: Moira Young: Blood Red Road

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
424 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735947 · Fordította: Dobó Zsuzsanna
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
422 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633735930 · Fordította: Dobó Zsuzsanna

Jack · Saba · Ike Twelvetrees · Vicar Pinch · Ash · DeMalo · Emmi · Lugh · Maev · Nero

Naiva P
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Könnyen meglehet, hogy ennyi tőmondattal, ilyen egyszerű mondatszerkezetekkel, általános, alsó óta nem találkoztam. Az egész háttértörténet és maga a világfelépítés nem egészen volt egyértelmű. A cselekmény egy picikét kiszámítható, de el tudtam tekinteni ezektől a hibáktól. A könyv hangulata nagyon magával ragadta a figyelmem. A cselekmény pörgős, egyetlen pillanatra sem laposodik el. Gyakorlatilag, ahogy elkezdtem, nem volt megállás. Izgalmas, kalandos olvasmány.
A főszereplőlányt, Sabát először nem tudtam hova tenni. Nem volt szimpatikus húzás tőle, ahogy a kishúgával bánt és az sem, hogy mindenért őt hibáztatta. 18 évesen sokszor úgy viselkedett, mint egy 12. Néha egyenesen az agyamra ment a konokságával, de a történet végéig jelentősen fejlődött a karaktere, amit főként a bátyja iránti kitartása, szeretete, és a fenegyerek, Jack hozott ki belőle.
Éppen annyi romantikus pillanatot tartalmazott a könyv, mint amennyit egy ilyen műfaj és világfelépítés megenged. Azok a pillanatok aranyosak, viccesek voltak. Jack feltűnése a történetben határozottan sokat javított a könyv hangulatán, egy kicsit elviselhetőbb lett minden a személyétől. Remélhetőleg nem lesz elrontva a karaktere a folytatásokban.
Ő és a varjú, Néró nőttek a legjobban a szívemhez. A fontosabb szereplők egészen jók ki voltak dolgozva, nem úgy a jelentéktelen szereplők.
Hangulatában, cselekményében, világfelépítésben sokkal inkább a Mad Max-hez tudtam volna hasonlítani és nem a Battle Royale ultra light THG-hez.

Lanore P
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Azt ugyan nem tudom, hogy miért. Kell. Folyton. Tőmondatokat. Pakolni. Egymás. Mellé., de ezt az egy apróságot leszámítva imádtam a könyvet! A borító szerint „jobb, mint az Éhezők viadala”, szerintem viszont nem érdemes összehasonlítani a kettőt, mindkettő nagyon jó a maga nemében, és nekem ez is ugyanúgy kedvencemmé vált. Erősek a szereplők, és az az egyik legjobb tulajdonságuk, hogy nem hibátlanok! Megvannak a maguk furcsaságai, rossz tulajdonságai, és ezt tudják is magukról. Saba, Jack, és Emmi nem tökéletesek, mégis nagyon jó karakterek, néha felpofoztam, máskor pedig megöleltem volna őket. Az írónő fogalmazása magával ragad, alig bírtam letenni a könyvet, annyira visz előre, pörgős, kemény stílusú, a lapok félelemmel, küzdelmekkel, ugyanakkor szeretettel és reménnyel vannak tele. Szívesen olvastam volna többet a kialakult világról, hogy hogyan jutott idáig az emberiség, mi történt velük, talán a következő kötetekben erre is választ kapok, és bízom benne, hogy Saba apjáról, családjáról, és Jack múltjáról is kiderül pár dolog. Kíváncsian várom!

AniTiger MP
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Iszonyat király volt! Nagyon bírom a tökös, erős karaktereket, a jól felépített (háttér-)sztorikat / élettörténeteket és az egyedi világokat. Kedvelem a folyamatosan pörgő eseményeket, a meghökkentően kegyetlen pillanatokat és – úgy általában – a jól megírt YA disztópiákat. Sajnáltam, hogy ennyire rövidke a könyv – alig 424 oldal, uhh –, mert túl hamar kellett hagynom Sabáékat abban a zord világban. (*.*)

Érdekelne Mercy története, az igazság a csillagokból olvasókról, hogy mi lesz DeMalo-val és sok minden más. Olvasnám a folytatást!

Bővebben: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/10/homokvidek1.html

kiruu P
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Remegek. Az egész testemet rázza a remegés. Nem, nem vagyok beteg. Annyira felkavaró ez a könyv, hogy nem tudok nyugton maradni.
Még. Még többet akarok. Ez a könyv valami eszméletlenül jó. Imádoom. Imádooom. Imádoooom.
Fantasztikus, csodálatos, magával ragadó, elképesztő… nem, nem bírok egy értelmes mondatot leírni.
Jack… a pillanat, amikor a 170. oldalon felbukkant. Szerelem. Szerelem első olvasására. Végem van. Idézném a 244. oldalról: Francos Jack. Mi ez vele? Mitől van, hogy mindenkit és mindent eltud varázsolni, aki és ami az útjába kerül? Asht, és nagyjából az összes többi Szabad Sólymot, a húgomat, és most még az átkozott varjamat is. Esküszöm, ha az útjába akadna egy szikla, amit nem akarna átlépni, elég lenne csak ránéznie, és az magától arrébb gurulna. Na, hát erről beszéltem!
Saba.. na őrá lehet mondani, hogy hős, és, hogy egy igazi bele való szereplő. Nem, azokra a kis nyápic libákra, akik a mai könyvekben felbukkannak, és az a legnagyobb bajuk, hogy kettő vagy több, mostanában menő a 3 pasi plusz egy csaj.. pasi közül választania kell. Éld túl, hogy leborotválják a hajad, éhezel, harcra vagy kényszerítve, undorító helyen kell élned, gyilkolnod kell… és még sorolhatnám. Ez a hős.
Nem, nem akarom részletezni a többi szereplőt, vagy a cselekményt. Ez a könyv, csak pörög, pörög és pörög és rohadtul nincs megállás. Faltam a sorokat. Imádtam. Nincs is rá megfelelő szó. Kedvenc.

brena
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Hamarabb kedvenceltem mint befejeztem volna. Húúú ez nagyon tetszett!
Kaland szerelem,szenvedés,gyilkolás,harc…. apááám,minden volt ebben!
Volt hogy nem vettem levegőt olvasás közben,annyira izgultam! Ritkán van ilyen nálam:)
Ez egy 6 csillagos könyv!És KMK-s,hihetetlen!!!!Várom a folytatást!!!!
(utálom a borítókon az ajánlásokat,tiszta lükeség mindegyik mindig!)
Olvassátok!!!!!!

MFKata
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

A Homokvidék trilógia egy újabb felejthetetlen disztópikus világba vezet. A Vérvörös úton humor, félelem, izgalom és rettegés várja az olvasót. A disztópia-kedvelők nem fognak csalódni a könyvben!
Bővebben:

Katara_Phoenix P
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Amilyen döcögősen indult a kapcsolatunk, annyira a szívemhez nőtt ez a történet. Jó egy éve kaptam ajándékba, azóta porosodott a polcomon. Az eleje tényleg döcögős, küzdelmes, de onnantól kezdve, hogy megjelent az Aréna – egy szusszra 'lecsúszott.'
Amit leszögeznék,hogy Saba gyakorlatilag 18 éves, és még mindig azért gyűlöli a húgát, mert spoiler Azért fiatal felnőttként annyi esze lehetett volna,hogy erről aztán baromira senki nem tehetett, és tényleg ok nélkül bántotta állandóan azt a szerencsétlen kislányt. ÉS kicsit túltolta ezt a „nincs szükségem senkire magam körül” stratégiáját, ugyanis piszkosul szüksége volt mindegyikőjükre. Ezt leszámítva igazi badass főhősnő, aki nagyon tud küzdeni. Imádtam,amikor harcolt…és, amikor hallgatott a szívkőre, így spoiler zseniális volt.^^
Jack pedig, na rá aztán megéri várni. :D Igazán izgalmassá tette a dolgokat. ;)
HA szerelmi háromszög kerekedett volna ki a történetből, én akkor egyből abbahagytam volna. Szerencsére ez kimaradt, tényleg megölte volna az egészet. Kevés romantikát szőtt bele az írónő, de pont eleget, ahhoz, hogy jó legyen.
Tényleg sajnálom, hogy nem adnak ki több részt nálunk, de ez nem fog megakadályozni: folytatom angolul. Muszáj.Muszáj.Muszáj. Annyira jó lett a végére,hogy valami…awhh..♥

nat
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

Amikor már kezdtem elveszíteni a reményt, hogy a VP könyvek nekem valók és „öregvagyokénatinikhez” gondolat egyre többször megfogalmazódott bennem, jön ez a könyv … :)
Nagyon tetszett, nagyon szerettem olvasni, tényleg azt az élményt nyújtotta, amit mostanában ritkán éreztem: nem tudom letenni.
Saba nagyon jó karakter, nekem nagyon tetszett a húgával való viszonya is, igen, furcsa volt, nem megszokott, de ilyen is van. Végre nem egy viráglelkű, csodálatosan kedves, rendes női karakterről olvastam.
Jacket is nagyon bírtam. A történet folyamatosan pörgött, a felvázolt világ nagyon sötét, komor és ijesztő.
Kicsit hasonlított az Angelfallra, amit szintén imádtam. A női karakter és a komorabb hangvétel miatt a Csontszüret, Gyilkos kegyelem és az Árnyék és csont is eszembe jutott olvasás közben.

és köszi @brena a könyvet!!! :):):)

gab001 P
Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út

A történet fokozatosan bontakozott ki, s lett egyre több. Nem átlagos könyv egy nem átlagos világról. Bár nem kapunk magyarázatot arra, hogy mi történt a múltban, de nem is éreztem a hiányát, mert annyira tetszett a cselekmény, a szereplők és a hangulat. Elég komor a világ, mégis van benne valamiféle báj. Olyan, mint maga Saba. Ő meséli el a történetet. Olykor tőmondatokban. Én kifejezetten szeretem ezt a stílust, így már az elején megfogott, s később sem csalódtam. A vége is jól sikerült, mert ugyan kapunk lezárást mégis nyitott, érződnek a lehetőségek. Nagyon kíváncsi vagyok, mit hoz ki belőlük az írónő. Biztosan olvasom tovább.

Sheila_7

– Sajnálom – mondom neki.
– Mit? – kérdi.
– Azt, hogy mindig olyan… tudod… vagyok…
– Hálátlan? – kérdi.
– Igen.
– Harapós?
– Azt hiszem.
– Undok? Makacs? Erőszakos?
– Nem vagyok erőszakos!
– Ó, dehogyisnem. Nagyon is. De ezt szeretem egy nőben.
Nevetek.
– Bolond vagy!
– Normális voltam, amíg nem találkoztam veled – mondja.

Kapcsolódó szócikkek: Jack · Saba
kiruu P

– Bolond vagy!
– Normális voltam, amíg nem találkoztam velem – mondja.

Kapcsolódó szócikkek: Jack · Saba
adrii01 P

– Mozogj gyorsan, utazz könnyen és soha ne áruld el az igazi neved…

Kapcsolódó szócikkek: Jack
Sheila_7

– Ha háromszor megmented valaki életét, akkor az az élet a tied lesz. Ma megmentetted az életemet. Ez egynek számít. Mentsd meg még kétszer, és teljesen a tied leszek.
– Akkor már csak arra kell vigyáznom, hogy ez meg ne történjen – vágok vissza.

Sheila_7

– Gyere hozzám! – mondja. – Megvan az összes fogam, egy évben kétszer fürdök és felesben beveszlek az üzletembe.

Łauraa

Mert minden előre el van tervezve, Minden megmásíthatatlan.
Mindenki élete, aki valaha megszületett.
Mindenkié, aki még csak várja, hogy megszülessen.
Mindent elrendeltek a csillagokban amikor a világ létrejött.
A születésed és a halálod idejét. Még azt is, hogy milyen ember leszel, jó vagy rossz.

Sheila_7

Francos Jack. Mi ez vele? Mitől van, hogy mindenkit és mindent el tud varázsolni, aki és ami az útjába kerül? Asht, és nagyjából az összes többi Szabad Sólymot, a húgomat, és most még az átkozott varjamat is. Esküszöm, ha az útjába akadna egy szikla, amit nem akarna átlépni, elég lenne csak ránéznie, és az magától arrébb gurulna.

Sheila_7

– Te a testvérem vagy – mondja. – Az nem ugyanaz.
– De mi lenne, ha meghalnék? Hiányoznék, nem?
– Hú – mondja. – Kicsi az esélye, hogy meghalsz, és végre békén hagysz. Az őrületbe kergetsz azzal, hogy követsz mindenhova. Amióta csak megszülettünk.
– Nem az én hibám, hogy te vagy a legmagasabb dolog a környéken – mondom neki. – Jól árnyékolsz a nap elől.

MFKata

– A barátok nem tartoznak egymásnak – mondja. – És nem fizetnek vissza egymásnak semmit.