A ​méhek titkos élete 17 csillagozás

Moira Butterfield: A méhek titkos élete

Tudtad, hogy a méhek imádnak táncolni? És azt, hogy kiváló a szaglásuk?
Ez a rajzokkal illusztrált könyv nemcsak méhekről szóló népmeséket tartalmaz, hanem megtudhatod belőle azt is, hogyan jönnek világra a méhecskék, mivel táplálkoznak, hol laknak, mit rejt a kaptár belseje, miért olyan fontosak számunkra a méhek, és hogyan lehetsz a méhek barátja. Arról is olvashatsz, hogy hogyan készül a méz, miért érdemes fogyasztani, és hogy az emberen kívül kik szeretik még nagyon.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2022
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635094028 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Vivian Mineker

IrodalMacska P>!
Moira Butterfield: A méhek titkos élete

Furcsa lehet ezt egy cselekvőképes felnőtt szájából hallani, de imádom a méhecskéket! =D
A társasházunk előtt levendulákat ültettünk és virágzáskor külön esti program, hogy a szorgos méhecskéket nézzük és hallgatjuk, miközben zavartalanul tüsténkednek a varázslatos lila bokrok között.

Moira Butterfield egy nemcsak gyermekek, de felnőttek számára is érdekes és élvezetes, tündéri illusztrációkkal tarkított mesekönyvet írt a méhek életéről, fajtáiról, kommunikációjáról, jelentőségéről, a méhészetről és a mézről, illetve tanácsokkal látja el olvasóit, hogy mit tehetnek azért, hogy a méhek ne veszítsék el élőhelyeiket. A tanulságos kis fejezetek közé egy-egy nemzet meséjét szúrja be, amelyek tovább színesítik ezt az egyébként is ízes-díszes kötetet.

Scolar, Budapest, 2022
rekuci0120>!
Moira Butterfield: A méhek titkos élete

Nagyon édes kis könyv. Megfelelően részletes és tudományos, tökéletesen a valóságot tálalja mesés formában. Még számomra is tartogatott meglepő információkat a méhekről. :D
Beszél a méhek testfelépítéséről, otthonáról, kommunikációjáról, szokásairól, fajairól, élőhelyeiről, a természetben betöltött funkciójukról, veszélyeztető tényezőikről, a méhészetről, valamint arról, hogy mi magunk (akár a városokban) mit tehetünk ezekért a repülő szőrgombócokért. Az ismeretterjesztő részeket különböző kultúrákból származó méhes mesék és legendák egészítik ki.
Az illusztrációk meg ultra cukik! Imádom!

Ratoncita P>!
Moira Butterfield: A méhek titkos élete

Kiváló ismeretterjesztő könyv! Mindent megtudunk a méhekről, jól strukturáltan és gyerekek számára is követhető fejezetekben. Az illusztráció pazar és tökéletes összhangban van a szöveggel. Különösen tetszett, hogy meséket is tartalmaz a kötet.

Kisné_Farkas_Anita>!
Moira Butterfield: A méhek titkos élete

Eszméletlenül édes könyv, nekem, mint laikusnak sok újdonságot tudott mutatni.
Tetszett, hogy az információáradat közben voltak kis történetek beszúrva és minden második oldalra odabiggyesztettek egy kis keresgélős feladatot.
Na és a rajzok! Nagyon színesek, nagyon kifejezők, gyönyörűek!
A lányaim jelenleg 4 és 6 évesek, kissé hosszúnak érezném egy szuszra elolvasni nekik ezt a könyvet de részletekben sima ügy lesz.

almosehes>!
Moira Butterfield: A méhek titkos élete

Ahogy Simon növekszik, úgy válnak az esti közös olvasások egyre izgalmasabbá számomra is. Hosszabb történetek, érdekes ismeretterjesztő könyvek.
Utóbbiakat erősíti a Méhek titkos élete. A könyvből én is NAGYON sok újdonságot tudtam meg a méhekről. Szó van a testfelépítésükről, a méhkaptár felépítéséről, életéről, a vad- és háziméhekről, a mézről és méhészekről. De a sok tudnivaló mellett méhekkel kapcsolatos mesék, mítoszok is helyet kaptak a kötetben. Az illusztrációk egyszerre szupercukik és informatívak, számos helyen böngésző is van az oldalakon (rejtett apró részleteket kell megtalálni).
Ajánlom minden kisgyerekesnek! (Meg úgy általában a Scolar Kiadó ismeretterjesztő gyerekkönyveit.)