Várady ​Lajos 3 csillagozás

Mohr Szilárd: Várady Lajos

Vége a világháborúnak. Kilátástalan a sorsa egy egykor fényes katonai pályát befutó ifjúnak. Ekkor azonban a szerencse egy idősebb férfi képében fölüti a fejét, új lehetőséget kínál neki. Kard helyett tollforgatásba kezd Várady Lajos, a kritikusok azonban nem teljesen elégedettek vele, szemben az olvasóközönséggel, aki falja a műveit. Lajos élete egészen rendbe jön, családot alapít, egy fiatal írót föl is karol, aki az ő ellentettje, aki esetében az eladási számokkal nincs minden rendben. De vajon melyik a fontosabb? Erre a kérdésre kezdik keresni a választ, miközben a háttérben összekuszálódik minden.

Colorcom Media, Budapest, 2017

Vhrai P>!
Mohr Szilárd: Várady Lajos

Egy nagyon olvasmányos, (fiktív) életrajzi regényhez volt szerencsém. A regény témái és a történet egy nagyon érdekes egyveleget alkot. A kivitelezéssel akadtak gondjaim, szerintem kicsit vázlatosra sikerült. Hiányoltam a bővebb magyarázatokat, leírásokat. Néha nagyon nagyot ugrottunk az időben. Ettől függetlenül szerintem az íróban nagy lehetőségek rejtőznek, kíváncsian várom a további munkáit.

BlueDeath IP>!
Mohr Szilárd: Várady Lajos

Nem is tudom, hogy hol kezdjem. A Várady Lajos egy érdekes olvasmány, de úgy érzem, hogy sokkal többet is ki tudott volna hozni belőle az író. Nagyon rövid, ami leginkább annak köszönhető, hogy sok eseményt a kelleténél rövidebben fejtett ki, sok olyan rész volt, amibe szerettem volna jobban belelátni. Mindezek ellenére ajánlom mindenkinek a könyvet, mert jól megírt és érdekes történet.