Az ​agresszióról és a sikerkereső emberről 4 csillagozás

Mohás Lívia: Az agresszióról és a sikerkereső emberről

Az ismert pszichológus szerint az agresszivitás Isten adta tulajdonságunk, mint az étvágyunk vagy a vérmérsékletünk. Önmagában se nem jó, se nem rossz, attól függően, milyen motivációból, milyen céllal és milyen módon használjuk. Az életerő és az agresszió voltaképp ugyanaz: energia, véli a szerző – jól kellene használni ezt az energiakészletet. A könyv beszél az agressziót kiváltó okokról, hangsúlyozza az önismeretet, az önnevelést és öngyógyítást. A könyv második része néhány ismert sikeremberről szól, Mike Tyson ökölvívóról, Lady Diana hercegnőről és Avilai Terézről, a szent apácáról.

Saxum, Budapest, 2012
232 oldal · ISBN: 9789632481999

Rebeka15>!
Mohás Lívia: Az agresszióról és a sikerkereső emberről

A könyv első fele számomra nagyon tanulságos volt, megismertem az agresszió több oldalát, és már nem egy alapvetően rossz dologként tekintek rá. A könyv második fele nekem már úgy érződött, mintha csak hajszálnyira fűződne a könyv eredeti témájához, viszont így is sok tanulságos új gondolat, új perspektíva került elém, amiket izgalmas feldolgozni.
Ajánlani tudom azoknak, akik hozzám hasonlóan a vallási nevelésből fakadóan nem merik/merték eddig kibontakoztatni magukat, ez a könyv új utakat nyit előttünk.