Irodalmi ​szöveggyűjtemény III. 12 csillagozás

A középiskolák harmadik osztálya számára
Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III. Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III. Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III. Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III. Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III. Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III. Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Irodalom középiskolások számára Krónika Nova

Krónika Nova, Budapest, 2008
Krónika Nova, Budapest, 2003
ISBN: 963942319x
Krónika Nova, Budapest, 2002

tonks>!
Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III.

Mohácsy Károly (szerk.): Irodalmi szöveggyűjtemény III. A középiskolák harmadik osztálya számára

Szóval a Reading Challenge-re kellett egy szöveggyűjtemény én pedig ezt kotortam elő a régi tankönyves dobozaimból, ami mázli, mert kábé olvasatlanul is pakoltam el anno. A magyart ilyen nagyalakú sötétkék füzetekből tanultam a gimi első két évében, mi csak „hefopos” könyveknek hívtuk őket, és bár én szerettem őket, nem hagyományos tanrend szerint íródtak, amivel az osztálytársaim nem tudtak mit kezdeni, a tanárom meg végképp nem. Amúgy lehet ebben lenne a jövő, egy teljes könyv volt a csavargó irodalomnak és fogalomnak szentelve, elég cool. No, mindegy, emiatt 11-ben kezdtünk neki a hagyományos 9-es anyagnak, emelt magyaron pedig a tanárnő jegyzeteiből tanultunk, így nem kellett könyv. Természetesen meg voltak a legnagyobb nevek, hiszen Ady, Kosztolányi, Babits mind ebben a szöveggyűjteményben vannak benne, de volt bőven újdonság, a 19. század világirodalmának jelentős része például. Tavaly olvastam először Walt Withman-t és elég keserűen jöttem rá, hogy akár 17 évesen belefuthattam volna a nevébe, ha nem is a számomra kedves verseivel. Az meg a magyartanáromat minősíti, hogy miközben az óráin azért szapult, mert olvastam a pad alatt az óráin (ill. neheztelt, hogy nem közép magyar érettségit teszek, nála), egyszerűen elintézte Kaffka Margitot az osztálytársaim számára egy átlapozással, hogy neki úgy se kell szóbelin. Viszont pont aznap olvastam T. S. Eliot-ot/-ról, mikor Nina Stibbe is bevallja, hogy szereti, ezek a véletlenek mindig megmosolyogtatnak.
Az egyik legnehezebb kategóriának tartottam ezt a kihíváson, de tök jól teltek az elmúlt héten az estéim, és hiányzik az irodalom, rá kellett jönnöm. Nem az olvasás, mert azzal mindig jobban állok, mint kéne, hanem a tanulás és elemzés, a tankönyvek illata, az irodalmi kötelezők legyőzése. Van levelezőn magyar szak?

u.i.: a szöveggyűjtemény elején rájöttem, hogy nekem kell a hozzá való tankönyv is, így elég jól megmaradt a figyelmem, nem csak random szövegek voltak a gyűjteményben.

Izolda P>!

39. Magányom

Mint telefon az elhagyott lakásban,
mely éjidőn reménytelen csörömpöl,
úgy jajveszékel itt hiába lelkem,
oly messze az élettől és örömtől.

(Kosztolányi Dezső: Negyven pillanatkép)

256. oldal · Kosztolányi Dezső