Érzelemszabályozás ​a gyakorlatban 22 csillagozás

Újrakapcsolódás a belső biztonsághoz
Mogyorósy-Révész Zsuzsanna: Érzelemszabályozás a gyakorlatban

Mit ​tehetünk akkor, amikor épp nincs külső segítség, magunkra maradtunk a gondjainkkal, és úgy tűnik, hogy a helyzeten nem, vagy csak alig-alig tudunk változtatni? Mit jelent az, hogy számíthatunk magunkra? Hogyan kapcsolódhatunk újra belső erőforrásainkhoz?

A könyv címe gyakorlati útmutatást ígér, mégsem pusztán a gyakorlati megvalósításról szól. Az olvasó rátekinthet arra az útra, ahogyan felnövünk, és jó esetben önálló, egyedi, hatóképes, kapcsolódni vágyó és tudó, szeretetteli felnőttekké válunk. Ez a folyamat természetesen nem minden esetben zajlik harmonikusan. „Útközben” felléphetnek nehézségek, hiányosságok, mint ahogy mindannyiunk életében előfordulnak krízisek, traumatikus élmények, egyéni, családi és társadalmi szinten is.

Az, hogy miként tudunk megküzdeni a nehézségekkel, hogyan válhatunk lelkileg ellenállóbbá, nagyrészt rajtunk is múlik. Azon, hogy elég jóban vagyunk-e önmagunkkal, értjük-e testünk jelzéseit, meghallgatjuk-e az érzelmeinket,… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2021

Mogyorósy-Révész Zsuzsanna: Érzelemszabályozás a gyakorlatban

Mogyorósy-Révész Zsuzsanna: Érzelemszabályozás a gyakorlatban Újrakapcsolódás a belső biztonsághoz

”Ami viszont a mi felelősségünk, az saját lelki-testi állapotunk karbantartása. Akkor tudunk jól kapcsolódni, önmagunk legjavát adni, ha van miből.”

A Kulcslyuk Kiadó egy újabb informatív kiadvánnyal örvendeztette meg az olvasókat, Mogyorósy-Révész Zsuzsanna a belső biztonsághoz való újrakapcsolódás és a nehézségekkel való megküzdés témáját járja körül. A könyv első része elméleti, míg az utolsó 50 oldal hasznos alapgyakorlatokat tartalmaz, utóbbiban rejlik számomra az önfejlesztő kiadvány erőssége.

A pszichológus szerző mindjárt az elején őszintén leszögezi, hogy könyve nem varázstechnikákat tartalmaz. Az életben, bármennyire is szeretnénk, nem minden tőlünk függ, nem vagyunk képesek mindent befolyásolni, ám mégis sokat tehetünk saját jóllétünk érdekében. Ehhez ad hasznos elméleti és gyakorlati útmutatót ez a remek kiadvány. Számomra kétségtelenül a gyakorlatok a könyv leghasznosabb részei, a konténerezés és a tértágítás csak kettő a számos kiváló közül. Ráadásul a gyakorlatok még betűrend szerinti jegyzéket is kaptak, így bármikor könnyen visszakereshetőek. Jól forgatható és alkalmazható, közérthető és végre nemcsak elméleti síkon maradó kiadvány.

Katalin_V_Tóth P>!
Mogyorósy-Révész Zsuzsanna: Érzelemszabályozás a gyakorlatban

Nagyszerű kötet. Hasznos információkat tartalmaz azzal kapcsolatban, hogy miért fontos a belső biztonság, hogyan függ össze az érzelemszabályozás képességével. Nagyon érdekes volt olvasni, hogy a fejlődés során milyen akadályok állhatják útját annak, hogy az önszabályozás megfelelően fejlődjön és az ember képes legyen kapcsolódni belső energiatartalékaihoz, önmagához, hogyan legyen lelkileg ellenállóbb, és tudjon kapcsolódni másokhoz. A kötet végén hasznos gyakorlatok vannak. Zseniális.

moni79>!
Mogyorósy-Révész Zsuzsanna: Érzelemszabályozás a gyakorlatban

Talán az egyik leghasznosabb könyv a témában, mert röviden és érthetően összefoglal mindent, amit tudni kell arról, hogyan alakulnak ki pl. kötődési zavarok, mi a trauma és hogyan lehetünk jobban. A gyakorlatok pedig sokfélék, könnyen elvégezhetőek egyedül is. Mindenkinek ajánlom, aki szeretne tenni azért, hogy jobban legyen. Persze fontos hozzátenni, hogy semmilyen önsegítő könyv nem helyettesítheti a pszicológusi segítséget, mert tudjuk, hogy elsősorban ez a speicális kapcsolat az, ami gyógyít.

Mogyorósy-Révész Zsuzsanna: Érzelemszabályozás a gyakorlatban

Egy könyv, ami segít megérteni bizonyos érzések / reakciók eddig ismeretlen okait ♥

b3ck>!
Mogyorósy-Révész Zsuzsanna: Érzelemszabályozás a gyakorlatban

Ez egy kifejezetten fontos könyv az ember belső békéje szempontjából. Egy pszichológus barátom ajánlotta, mikor ilyen témájú, valóban hasznos könyvet szerettem volna olvasni, és nem csalódtam. Különösen mostanában érdemes forgatni, amikor a híradó és minden tele van negatívabbnál negatívabb hírekkel, koronavírus, stb.

Katalin_V_Tóth P>!

Mert aki megtanul együttérzően, jól bánni önmagával, másokhoz is ugyanúgy fog viszonyulni.

114. oldal (Kulcslyuk Kiadó, 2021)

Málnika P>!

Az érzelmek olyanok, mint a tenger hullámai: jönnek és mennek. Néha elég annyi, hogy csak “állom a hullámzást”, és kivárom, hogy elmúljon.

28. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Málnika P>!

A lényeg tehát az, hogy életünkben talán először legyünk megértőek magunkkal. Ahelyett, hogy folytatnánk önmagunk szapulását és leértékelését, hasonlóan, mint ahogy egykor velünk történt, most legyünk együttérzők magunkkal. Ez az, amit nem kaptunk meg, amikor hibáztunk, ügyetlenkedtünk. Senki sem mondta, hogy lehet hibázni, veszíteni, kudarcot vallani, hogy ez nem tragédia, hanem az élet, a tanulás része.

118. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Málnika P>!

Nem véletlen, hogy az elnyomó rendszerek és emberek előszeretettel alkalmazzák a megalázást, megszégyenítést azért, hogy összetörjék, tehetetlenné, megküzdésre képtelenné tegyék az áldozatot.

67. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Málnika P>!

22. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Szász_Judit >!

„Éppen az segít a traumák feldolgozásában, ha minél többet beszélhetek róla.”

Szász_Judit >!

Nem az számít, hogy milyen kicsinek tűnik az a lépés, amelyet megtettünk, hanem az, hogy mertünk lépni.

Szász_Judit >!

A mentális betegségek diagnosztikai kézikönyvének (DSM-5)meghatározása szerint a személyiségzavarok a belső élmény és viselkedés olyan tartósan fennálló mintázatát jelentik, amely jelentősen eltér a személy kultúrájának elvárásaitól, rugalmatlan, és a helyzetek széles körére kiterjed. Ez jelentős szenvedést okoz a személynek (gyakran a környezetének is), fontos életterületek működésének károsodásával jár. A személyiségzavarok kezdete kamaszkorra vagy a fiatal felnőttkorra tehető. […] Valójában egy rendkívül sérülékeny személyiségről van szó, aki tudattalan mechanizmusokkal, elhárításokkal – igencsak rugalmatlan viselkedésmintákkal és vélekedésekkel – védekezik a vélt és valós veszélyekkel, a fenyegető élményekkel és érzésekkel szemben.

97.-98. oldal

Szász_Judit >!

A fejlődő személyiségre különösen ártalmas hatású a tartós stressz. A bántalmazó családban a biztonság nem élhető meg, a kötődés szétesett, kaotikus (dezorganizált) lesz. A szülő reakciója nem kiszámítható, független attól, hogy a gyermek éppen hogyan viselkedik. Lehet, hogy az egyik percben még szeretettel szól a gyerekhez, a következőben pedig bántja, vagy ugyanazért a cselekedetért egyszer megdicséri, máskor leszidja. A következetlenség miatt a gyerek tartani kezd a szülőtől, egyszerre két érzés van benne jelen: a vágy a kapcsolódásra és a szorongás, félelem. A szülőhöz egyszerre szeretne közeledni, hiszen gondoskodásra szorul, szeretetre vágyik, és ugyanakkor bizalmatlan, fél is tőle, ami távolodásra inti. Nem tanulja meg, hogyan védje meg a határait, ezért későbbi életkorban is bántalmazások elszenvedőjévé válhat.

Szász_Judit >!

Valójában önmagában sem bízik eléggé az az ember, akit egyetlen apró figyelmetlenség azonnal elbizonytalanít saját fontosságában, értékességében. Ez tipikusan olyan helyzet, amikor a múlt beárnyékolja a jelent.