Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
Csöngetésre vakkants! 27 csillagozás

A Debrecenben élő népszerű író immár tíz éve gazdája egy kedves, fürge jószágnak, akinek neve:
„Mitvisz. A gyerekek Pullman-kutyának hívják, mert olyan hosszú. Nevezik földszintes kutyának is, mert olyan alacsony. Ő ugyanis tacskó. Rövidszőrű. Iskolai végzettsége: nincs, de roppant módon kitanult és ravasz. Különös ismertetőjele: jobb első lábával egy Trabantnak koccant. A Trabantnak semmi baja nem történt, de hősünk lába több helyütt eltört, s mire a csontjai a gipszben összeforrtak, valahogy úgy alakult, hogy a lábfeje nem előre, hanem majdnem hátrafelé néz, ezáltal nevetésre készteti a szemlélőt. Jelleme: kiismerhetetlen. Mellékszereplők: Gazdi meg a felesége.” továbbá mindenki, akinek Mitvisz neveltetésében szerepe volt.
Eredeti megjelenés éve: 1983
Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?
Kedvencelte 2
Várólistára tette 10
Kívánságlistára tette 7

Kiemelt értékelések


„Mellékszereplők: Gazdi meg a felesége, meg a két gyerekük, Möszi meg Gabóca; meg a szomszédok; meg a további másféle gyerekek; meg a fák, bokrok, pockok, meg hó, meg sípoló babák, meg papucsok, párnák, állatorvosok az injekciós tűkkel, meg még sok minden, az idegen kutyákat is beleértve.”
Nekünk is volt tacsink, szép fekete, gombszemű jószág. Házőrzése kimerült abban, hogy mint Mitvisz rengeteget szunyókált, jöhetett bárki, a füle botját se mozdította, már azt hittük, hogy ugatni sem tud :-D. Aztán egyszer épp sütkérezve heverészet a betonon, amikor észrevette, hogy egy hangya !!!! mászik előtte… még azt a cirkuszt, amit levert a „behatoló” ellen… mi meg dőltünk a röhögéstől, hogy na, tud ugatni a tacsi :-D Viszont nem ő nőtt a szívünkhöz, hanem a másik, a zsemleszínű drótszőrű, Johnny (fogalmam sincs, miért kapta ezt a nevet, biztos valami film alapján…), aki olyan kis bohókás édes volt, tele minden tacsitulajdonsággal.
„Föltehető a kérdés: mit lehet megrágicsálni egy otthonosan berendezett lakásban? Egyetlen szó a felelet: mindent. Kivéve a falakat, bútorokat, padlót, mennyezetet. De ami elérhető magasságban van – mindent.”
Kár, hogy ezt a könyvet ilyen kevesen olvasták eddig, pedig megérdemelné. Kötelező jelenlegi és ex-tacsitulajdonosoknak. Meg bármilyen kutya tulajdonosának. Meg aki szereti a kutyákat. Meg aki szereti az állatokat. Főleg, hogy magyar szerző, miért kell nekünk mindig külföldi állattörténeteket olvasni, mikor itt vannak a jó történetek a szemünk előtt? Itt is megismerhetjük Mitviszt és két gazdiját, Mitvisz urat és Mitvisz anyukáját, ahogy a gyerekek beazonosítják a két felnőttet a kutya alapján :-D A kutya pedig jön, lát, győz, mindent szétrág, pockot üldöz, csirkét kell elásni miatta (kíváncsi lennék, a könyv megjelenése után a kerti szomszéd ugyan mit szólt az esethez :-D), gyerekeket vesz le a lábáról, vigyáz az unokára és még sok kalandba vagy kalamajkába keveredik.
„És egyre gyakrabban hallatszott: „Mit visz?”… „Mit visz ?’’ A sokszor hallott riadt kérdés agyamba rögződött: „Mit visz?” És egyszer csak a kérdőjel kezdett az agyamban kiegyenesedni. Nem kérdés lett többé a „Mitvisz” – hanem állítás, a végén felkiáltójellel: „Mitvisz!””
A történetből talán egyetlen dolgot hagytam volna ki: a nagyon elszomorító esetet, mikor az ebadót megemelték és ettől sok tacsi az utcára – vagy még rosszabb: kísérleti laborba került… De az is meglehet, hogy az író tudatosan azért tette bele a történetbe (bár szerintem akkor ez már idejétmúlt volt), hogy esetleg felfigyeljenek rá és változtassanak a szabályokon. De nagyon rossz volt olvasni a kutyát látszatra befogadó és laborba leadó eseteket.
„Már-már szokássá vált, hogy a szomszédok eltűnt papucsait, zoknijait keresve benyitottak: „Nem hozott át véletlenül hozzátok Mitvisz egy pillangós papucsot?” Véletlenül?! Dehogyisnem hozott. Akkorra már szét is rágta.”
Nagyszerű, humoros, élvezetes kis könyv, ajánlom mindenkinek, aki könnyed olvasmányra vágyik!


Aranyos történet, egy hétköznapi család hétköznapi tacskójáról – és arról, hogy az ember és kutya közötti barátság soha nem hétköznapi.
Tacskórajongóknak, állatszerető gyerekeknek kellemes olvasmány.
Én is szeretnék egy tacskót! :)


Nagy élmény volt olvasni ezt a könyvet. Felelevenítette azokat az időket, amikor az én családom is belépett a kutyatartók népes táborába. Elmesélt sok kis sztorit, amik a hétköznapokon élnek (élünk) át, és sok olyat is, amik komoly mérföldkövet jelentenek a kutyát családtagnak tekintők életében.
Az egyetlen pici negatívum, ami szúrta a szememet, hogy Mitvisz kutya névválsztásánál nem említi egy fél mondattal sem, hogy a történetet Móra Ferenctől „csente”.


Mitvisz a kedvenc tacskóm! Meg amikor ezt a könyvet olvastam, itthon is volt egy kis tacsink, nagyon édes kis jószág volt! Nagyon szerettem, és kényeztettem ahogy csak tudtam. Mitvisznek elég izgalmas élete volt a városban a családdal, meg persze ügyeskedhetett kinn vidéken is, ami külön jót tesz egy kiskutyának! Szerettem ezt a történetet, és gyermek koromban többször is olvastam. No persze nem olyan sokszor, mint a Tüskevárat, de azért elégszer. :)


Az első kiskutyám tacskó volt. Imádtam. Gyerekkoromban olvastam ezt a könyvet utoljára, jó volt nosztalgiázni. Aranyos történet.


Gyerekként, nagyon szerettem ezt a könyvet. :) Legalább 20 éve olvastam el utoljára, de még a polcomon van. Emlékszem, nagyon tetszett, lekötött, könnyed kis olvasmány.
Népszerű idézetek




A helyzet mélységes tragikussága akkor derült ki, amikor a nyitott ablakon át a folyosóról behallatszott az egyik szomszédasszony kiáltozása:
– Mit visz az a kiskutya a szájában?
És még azon a napon újból:
– Valamit visz az a kiskutya!
És egyre gyakrabban hallatszott : „ Mit visz?” … „ Mit visz?”
24. oldal




Mellékszereplők: Gazdi meg a felesége, meg a két gyerekük, Möszi meg Gabóca; meg a szomszédok; meg a további másféle gyerekek; meg a fák, bokrok, pockok, meg hó, meg sípoló babák, meg papucsok, párnák, állatorvosok az injekciós tűkkel, meg még sok minden, az idegen kutyákat is beleértve.




Csak a tisztelgő látogatások nem is tudni hányadik napján vettem észre, hogy a kiskutya elmélyülten rágcsál, tépdes a szoba közepén egy zoknit. „Hát ez meg mi?” – odamentem, hogy megnézzem, miféle zokni ez. Nem ismertem rá. Nemcsak azért, mert a zokni már foszlányokra alakult át. Hanem azért sem, mert ilyen színű, mintázatú zoknit senki sem viselt a lakásban. Eleinte rá sem hederítettem: biztosan nem tudom jól, hátha mégis valami új zokni ez, amit én még nem láttam. Most már mindegy: kivegyem a szájából? Amikor már széttépte? Azon a zoknin már én sem tudok segíteni.
A helyzet mélységes tragikussága akkor derült ki, amikor a nyitott ablakon át a folyosóról behallatszott az egyik szomszédasszony kiáltozása:
– Mit visz az a kiskutya a szájában?
És még azon a napon újból:
– Valamit visz az a kiskutya!
És egyre gyakrabban hallatszott: „Mit visz?”… „Mit visz ?’’ A sokszor hallott riadt kérdés agyamba rögződött: „Mit visz?” És egyszer csak a kérdőjel kezdett az agyamban kiegyenesedni. Nem kérdés lett többé a „Mitvisz” – hanem állítás, a végén felkiáltójellel: „Mitvisz!” S úgy találtam, hogy ez a „Mitvisz” akár kutyanévnek is beillenék.
Miért ne?




– Úgy vered azt az írógépet, hogy az utcán is hallani, de azt nem veszed észre, mit művel a kutyád kinn a folyosón.
– Hogyhogy mit művel? Az én kutyám rosszat művelt?
– Persze. Szétrágta a heverésző párnáját.
– Akkor azt nem az én kutyám csinálta. Az én kutyám nem csinál rosszat. Biztosan a te kutyád volt.
– Nem az én kutyám volt! A te kutyád volt!
Hasonló könyvek címkék alapján
- Kántor Kata: Az ékszerrablók nyomában 94% ·
Összehasonlítás - Fekete István: Bogáncs 90% ·
Összehasonlítás - Vojnich Iván: Zuhatag visszatér 95% ·
Összehasonlítás - W. Bruce Cameron: Shelby története 92% ·
Összehasonlítás - Kiss Dénes: Eb vagy kutya ·
Összehasonlítás - Claudio Comini – Renzo Mosca: A spagettifaló mesterzsaroló ·
Összehasonlítás - Bálint Ágnes: Szeleburdi család 95% ·
Összehasonlítás - Csukás István: Keménykalap és krumpliorr 94% ·
Összehasonlítás - Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca 94% ·
Összehasonlítás - Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen 94% ·
Összehasonlítás