A ​démoni kultiváció nagymestere 3. (A démoni kultiváció nagymestere 3.) 36 csillagozás

Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.

Yiling ​pátriárkája, Wei Wuxian életét veszti a Luanzang-domb ostromában.
Mindenki a vesztét akarta, átkozták, amiért fellázadt és dühöngve tombolt. Örömmel fogadta a halálát az egész kultivátorvilág.
Wei Wuxian talán nem is lehetne elégedettebb, hogy magányosan kóborló lélek lehet, tizen-egynéhány év elteltével mégis megidézik és új testbe kényszerítik. Nem tehet mást, vissza kell térnie ebbe a világba! Titkolni próbálja ugyan új testében az igazi kilétét, de váratlan események folytán a Gusu Lan klánhoz tartozó Lan Wangji magával viszi a klánja otthonába.
Bármennyire meg volt is győződve mindenki, hogy a démoni kultiváció nagymestere úgy elpusztult, hogy még holttestet sem hagyott maga után, Wei Wuxian újjászületik, és újra szembenézhet a hajdanán őt legyőző kultivátorklánok tagjaival. Azonban még ennél is nagyobb probléma, hogy a korábban konzervatív és rugalmatlan Lan Wangji immáron mindent megtesz, hogy maga mellett tartsa, nyugodtan viseli a… (tovább)

Művelt Nép, Budapest, 2020
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156022905 · Fordította: Kiss Marcell

Kapcsolódó zóna

!

Mo Xiang Tong Xiu

158 tag · 1684 karc · Utolsó karc: 2020. november 27., 22:20 · Bővebben

Wei Wuxian · Lan Wangji · Jiang Cheng · Lan Sizhui · Lan Xichen · Wen Ning · Lan Jingyi · Jin Ling · Wen Qing · Jin asszony · Jin Chan · Jin Zixuan · Ouyang Zichen · Wen Yuan

Takkancs90>!
Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.

Hogy én hány könycseppet morzsoltam el ez alatt a könyv alatt, és hányszor dobbant meg a szívem…. Lan Wangji és Wei Wuxian annyira tökéletes páros! Igazi hullámvasút volt ez a rész!
Végre az egész történet kezd teljesen alakot ölteni a fejemben, már alig várom a végkifejletet! Jiang Chen-t egyszerűen nem fogom tudni megszeretni, képtelen a megbocsátásra és a saját haragjának elengedésére… Kíváncsian várom a nagy szembesítő részt, hogyan jelenik meg a könyvben… Ez egy csodálatos történet, örökké hálás leszek, hogy rátaláltam!

rafaelo0824>!
Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.

Imádom ezt a sorozatatot, tűkön ülve vártam a harmadik magyarul megjelent részt is, és szerencsére nem kellett csalódnom. Tény, hogy vannak hibák a kötetben, de nem annyira zavaróak, főleg mert ez egy annyira izgalmas és szívszorító rész, hogy nem jutott időm máson aggódni. A fele könyv a kedvenc jelenteimből áll, ráadásul végre kapunk normális mennyiségű Wen Ninget is végre. Alig várom a negyedik részt!

sz_cinty P>!
Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.

Igazából mindent leírtam az előző két értékelésemnél. Alapból egy egésznek számít a 4 könyv és én úgyis ismertem meg. Nehezen tudok csak 1-1 részéről írni. Főleg itt, ahol már minden mindennel összefügg ahogy halad előre a cselekmény és tetőzik a bonyodalom. Néha ugyan úgy éreztem amit még ki lehetett volna fejteni bővebben azt hamar letudták, amit meg nem lett volna muszáj arról írtak jócskán, de végülis annyira nem zavart a dolog. Lassan olvastam a könyvet, ki tudjak élvezni minden oldalt. És sokkal jobb élmény volt mintha egyszerre ledaráltam volna hogy 'na el is olvastam, nagyon tetszett'
Egyébként tényleg nagyon tetszett, ez nem titok. Sőt ez a kedvencem a 4 közül.. spoiler A szereplőket imádom, a történetet még jobban, ez az egész kultiválós téma is bejön. Az összes feldolgozását láttam, és valószínűleg a könyvet sem most olvastam utoljára.

ViPa P>!
Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.

Ahogy haladunk előre, a történet egyre jobban kibontakozik, és egyre izgalmasabb, szívszorítóbb és csodálatosabb lesz. Ez a kötet tele volt a kedvenc jeleneteimmel, mind a jókkal, mind a rosszakkal. Itt kezdett igazán kibontakozni, hogyan is lett Wei Wuxianből Yiling Pátriárkája, mitől lett ő minden utálat célpontja, és tele van rejtett üzenetekkel is, mint például hogy az emberi félelem határtalan gyűlöletet képes generálni; hisz konkrétan ez az oka annak, hogy Wei Yingből a gyűlölt démoni kultivátor lett. Az emberek sekélyesek, szűk látókörűek, és nincs a világon semmi, ami képes lenne változtatni a véleményükön, ha egyszer valakit elkezdtek gyűlölni.
Még mindig csodás, és nagyon sajnálom, hogy hamarosan vége lesz.

Tori0925 P>!
Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.

Mégis mennyi tragédia kerülhet egy könyvbe? Wei Ying most már igazán megérdemel egy nagy ölelést mindazért, ami tett másokért.
Lan Zhan csendes támogatása itt kezd igazán alakot ölteni.
Az utolsó 80 oldal volt a legnehezebb, mert háromszor is elsírtam magam. Örülök, hogy mindjárt itt van a negyedik kötet, mert különben a hajamat tépném az izgalomtól.

Sarah96>!
Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere 3.

Eddig a sorozatnak ezzel a részével haladtam a leglasabban. Nem azért mert rossz volt, hanem egyszerűen ezt jobban kellett emésztenie szegény lelkemnek. Ez az kötet, ahol voltaképp minden elcsesződött szegény főszereplőnk múltjában, de ennek ellenére ő mégis erős és hű maradt önmagához, ameddig csak bírt.
Nem ez lesz a kedvenc kötetem a sorozatból a sötét hangulata miatt, de azt nem lehet elvitatni, hogy nagyon tanulságos.
Plusz ez volt az a rész, ahol rájöttem, hogy miért is szimpatikus nekem Jiang Cheng már a kezdetek óta. Az ő karaktere és személyisége áll a sajátomhoz a legközelebb, ezért vele valahogy olyan könnyen tudtam már az elejétől kezdve azonosulni. Tudom, hogy sokan nem szeretik, de szerintem az egyik legösszetettebb és legizgalmasabb karakter.

never_mind P>!

Lan Zhan, te tényleg olyan… Ha tudtam volna, nem térek magamhoz. Öntudatlan maradok az öledben egész úton.

_Sophie_ P>!

– Kit érdekel a zsúfolt, széles út? Én már csak a deszkahidamon járok a sötétben…

Anabelle P>!

— Gyere velem vissza Gusuba! — hangsúlyozott ki minden egyes szótagot Lan Wangji.

Kapcsolódó szócikkek: Lan Wangji · Wei Wuxian
Klaudia_Kispál P>!

Wei Wuxian elnémult. Az állát simogatva morfondírozott. Ennyire jóképű lennék? A jóképűségem riaszthatta el?

_Sophie_ P>!

– Hanguang-jun, miért esett össze Wei úrfi? – kérdezte Ouyang Zizhen.
– Elfáradt – válaszolta Lan Wangji.
– Azt gondoltam, hogy sohasem fárad el! – furcsállta a dolgot Lan Jingyi.
A többi fiú is megdöbbent. Yiling legendás pátriárkája a sétáló holtakkal folytatott küzdelem után összeesett a fáradtságtól. Pedig azt gondolták volna, hogy efféle teremtményeket egy csettintéssel elintéz. Lan Wangji megrázta a fejét, majd négy szót mondott:
– Ő is csak ember.

Kapcsolódó szócikkek: Lan Jingyi · Lan Wangji · Ouyang Zichen · Wei Wuxian
Klaudia_Kispál P>!

Az imádkozó sáska a kabócára les, és nem látja a háta mögött a rigót.

tealevel99>!

[…] Még apának is hívtad! Minek szoktál engem hívni? Bátyusnak, vagyis kevesebbnek tartasz engem nála!
    – Nem is hívtam apának! – ugrott fel Wen Yuan.
    – Hallottam, de nem érdekel – mondta Wei Wuxian. – Még a bátyádnál és apádnál is fontosabb ember akarok lenni neked. Minek is hívjál hát?
    – De… de nem hívhatlak anyának… – biggyesztette le az ajkát Wen Yuan. – Az furcsa lenne…
    – Ki mondta, hogy anyának hívj? – fortyant fel megint Wei Wuxian. […]

273. oldal, 17.rész - Hanguang

Kapcsolódó szócikkek: Lan Wangji · Wei Wuxian · Wen Yuan
never_mind P>!

Amikor az ő oldalukon állsz, nem vagy más, mint a zseniális csodabogár, a varázslatos hős, a felkelés ősereje, a magányos kiválóság. Amikor azonban mást gondolsz, mint ők, rögtön erkölcstelen őrült lesz belőled, aki a ferde ösvényre lépett.

Kapcsolódó szócikkek: Jiang Cheng
Anabelle P>!

— Bátyám, vissza akarok hozni valakit Felhőzugba.
[…]
— Visszahozni… és elrejteni valahol.

tealevel99>!

– Wen Ning, évek óta nem köszörülted meg a torkodat, az óbégatásaid igazán egyre félelmetesebbek.
    Emberi hangok jöttek ki a sötét szörny száján.
    – Úrfi… Végtére is kegyetlen holttest lennék. A kegyetlen holtestek pedig mind így üvöltenek.
    Wei Wuxian megpaskolta a vállát:
    – Tele vagy energiával!