Várostromok ​a magyar történelemből 3 csillagozás

Mitták Ferenc: Várostromok a magyar történelemből

A magyarság története állandó harcok története: az elmúlt századokban népünk folytonos küzdelemben élt a megmaradásért, a függetlenség megőrzéséért vagy éppen annak visszaszerzéséért. Búvár Kund, Dugovics Titusz, Hunyadi János, Jurisics, Dobó és Bornemissza, Zrínyi, Görgei és Klapka neve hallatán a hősiesség és az önzetlen hazaszeretet jut mindannyiunk eszébe, s valóban, az ő becsületes helytállásuk nélkül talán ma már nem is létezhetne a magyar haza. Nekik, híres hadvezéreknek, legendás várkapitányoknak és egyszerű közkatonáknak állít emléket ez a könyv, felidézve nyolc évszázad tíz nagyszerű csatáját.

Tóth, Debrecen

zamil>!
Mitták Ferenc: Várostromok a magyar történelemből

Rég volt a kezembe ilyen igényes könyv, nagy élmény volt olvasni, még akkor is, ha már nem először olvastam bizonyos várostromokat. A jelentősebb magyar történelmi eseményeket szedte össze, érdekes nem száraz szöveggel, és csodálatos illusztrációkkal. Szerintem egy ilyen könyvnek kötelezőnek kéne lenni az iskolában történelem órán, vagy legalább is ajánlott olvasmánynak, ha van még ilyen. Amint a gyerekek nagyobbak lesznek a kezükbe adom.
Kicsit meglepett a könyv mérete, de hamar megszoktam és így utólag még egyedibbé is tette.
Szomorúan látom, hogy alig létezik ebből a könyvből a molyok magánkönyvtárába, pedig nálam kedvenc lett.