Öten ​a mennyországban (Öten a mennyországban 1.) 149 csillagozás

Mitch Albom: Öten a mennyországban Mitch Albom: Öten a mennyországban

Az ​Öten a mennyországban felkavaró, bűbájos, és rabul ejtő történet, melyben a szerző úgy festi le és tárja elénk a mennyországot, mintha épp az imént tért volna meg onnét.
Főhőse, Eddie, háborús veterán, aki tehetetlenül vergődik értelmetlennek vélt élete kelepcéjében egy tengerparti vidámpark karbantartó részlegének művezetőjeként. Ahogy a szórakoztató intézmény évről évre változik, úgy változik vele együtt Eddie is a hajdanvolt derűlátó fiatalemberből megkeseredett, megcsontosodott öreggé. Napjaira a rutinmunka, a magány és szomorúság nyomja rá a bélyegét.
Aztán egyszer, épp a 83-ik születésnapján, Eddie egy véletlen balesetben meghal… miközben egy kislány életét próbálja megmenteni, akire rázuhanni készül egy gondola. Eddie az utolsó pillanatban kezében érzi a kislány kezét – azzal vége. Amikor a túlvilágon magához tér, kiderül, hogy a mennyország nem az éden pompás kertje, hanem az a hely, ahol az ember földi léte magyarázatot nyer, méghozzá öt olyan személy által… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

Geopen, Budapest, 2004
188 oldal · ISBN: 963957421x · Fordította: Dezsényi Katalin

Porcsinrózsa>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

Csodaszép, szívszorító, különleges hangulatú, mély mondanivalójú regény. Mindezt jelentette számomra a könyv, s még ennél sokkal többet, amit nem tudok igazán szavakba önteni. Voltak gondolatai, melyek teljesen kimerítették a személyes érintettség fogalmát. Így aztán nehéz erről a regényről objektív véleményt írnom, s a témáját kívülállóként kezelnem.
Talán nincs ember a földön, akit ne foglalkoztatna a gondolat : mi lesz „odaát”, hogyan lesz?
Ezt a kérdéskört járja végig Mitch Albom könyve. Elgondolkoztató válaszokat kapunk.
Az bizonyos, hogy élni, cselekedni, döntéseket hozni nagy felelősség.Hatással vagyunk szeretteinkre, környezetünkre.
Amiért a fél csillagot levontam : a fikció, a nagyon is emberi elképzelés. Mint annyi mindenről, erről a témáról is csak emberi módon tudunk gondolkodni valamennyien. Reménykedjünk, hogy a majdani valóság felülmúlja minden emberi gondolatunkat.

cicus61 P>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

Eddig két könyvet olvastam az írótól, az Idő ura nagyon tetszett a másik nem annyira. Mint ahogy ez a könyv sem jött most be. Az is lehet, hogy most nem voltam rá fogékony! Az ilyen tipusú könyvekre rá kell hangolódnom, lehet hogy majd próbálkozom máskor újra.

Yvonne4 P>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

„…az ember hozzászokik valamihez, a többiek meg tőle függenek, és egy szép napon arra ébred, hogy már semmi különbség a kedd és a csütörtök között.”

Ez a könyv ott kezdődik, ahol a legtöbb történet véget ér…a halállal.

Kit ne foglalkoztatott volna már az a kérdés, hogy mi vár minket az út végén?
Van e élet a halál után?
Van e mennyország?
Ez a könyv, akár egy felelet is lehet a kérdésekre, hiszen a valódi választ nem tudhatjuk biztosan.
A történet arra alapoz, miszerint minden mindennel összefügg. Lehetünk főszereplők, egy számunkra idegen ember életében, anélkül, hogy tudnánk róla.

Számomra letehetetlen volt, végig fenntartotta a kíváncsiságom.

kratas P>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

Több mint egy éve várt a kívánságlistámon ez a könyv, mire egy kedves kolléga megszerezte nekem. Nagyon köszönöm neki, kedvenc lett és néhányszor újra fogom olvasni, pedig az aztán nem szokásom. De jelen esetben azt sem bánom, ha kívülről fogom már fújni a szöveget :)

Lanore P>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

Mindannyian gondoltunk már a halálra, és arra, hogy vajon mi lesz velünk azután, hová kerülünk, ha egyáltalán kerülünk valahová, stb. Az erről szóló történetek után hajlamos az ember arra gondolni, hogy akkor most egy kicsit megváltozik, mostantól a pozitív dolgokra összpontosít, kedves lesz és figyelmes és szép és jó és mosolyogni fog és boldog lesz, és talán egy ideig megy is, de aztán minden visszaáll a régi kerékvágásba. És ez jól is van így, hiszen nincsenek véletlenek, minden okkal történik. Főszereplőnkkel, Eddie-vel sem történt semmi véletlenül. Halála után segítségére van pár ember, akik végigvezetik a folyamaton, megmutatják neki, hogy mi miért történt, és az út végére megtanulja, megérti, hogy tudni kell megbocsátani másoknak, és saját magunknak is. Mindennek oka van, és egyúttal hatása is az életünkre.
Jó kis csendes, „begondolkozós” könyv ez, kicsit szájbarágós megfogalmazással, összességében tetszett, és a filmre is kíváncsi vagyok – de csak később, a könyv hangulata most bőven elég volt :)

Himitsu P>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

Hosszú idő után ez volt az első regény, aminek teljesen oda tudtam szentelni a figyelmem.
Albom ebben a könyvében azt képzelte el, mi történik az emberrel a halála után.
Eddie roppantmód rokonszenves főszereplő volt, és az öt ember is, aki várta őt a Mennyországban… rávilágítva arra, hogy kinek milyen hatással volt az életére, vagy épp az ő életük Eddie-ére. Sokszor megríkatott, nagyon gyönyörű történet volt.
Újraolvasnám akár még százszor is!
off

Trudiz >!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

Csodálom az író látásmódját, mely sejtetni véli a túlvilági lét mivoltát. Az érzelmek vegyesen értek, hol tetszett, hol kevésbé, de a rácsodálkozás érzésével engedett, vitt tovább, folyamatosan. Elgondolkodtatásra buzdító olvasmány. Egy életutat felölelő történet. Nem is gondolnánk, hogy akikkel életünkben találkoztunk, s egyfajta kapcsolatba kerültünk, milyen hatással lehetnek ránk.

amnaen>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

nem emlékszem, ki ajánlotta. de azt tudom, hogy nagyon hálás vagyok érte!
a túlvilág egy új felfogásán kívül két dolgot tanít ez a könyv:
– hogy egyszer meg kell bocsátanunk mindent, és ezt meg is tudjuk tenni.
– hogy nincsenek véletlenek…

Lovebooks>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

Elgondolkodtató könyv, arról, mi lesz velünk a halál után és arról, hogy minden egyes ember élete hatással van egymásra, minden okkal történik, és nem véletlenül azzal, akivel.

Bővebben itt:

Nyctea P>!
Mitch Albom: Öten a mennyországban

„Egyetlen történet sem áll meg magában. Van, hogy a történetek találkoznak az utcasarkon, van, hogy fedik egymást, mint kavicsok a folyó fenekén.”

A nyolcvanhárom éves Eddie, aki még ennyi idősen is egy vidámpark karbantartójaként dolgozik, egy balesetben életét veszti. A mennyországba kerülve öt emberrel találkozik, akik elmesélik neki, hogyan befolyásolta Eddie élete az ő sorsukat. Eddie fokozatosan megérti, miért volt az (elcseszettnek hitt) élete épp olyan, amilyen. Megérti az összefüggéseket, megérti önnön fontosságát, és megtalálja a megnyugvást.

Többször is megkönnyeztem ezt a szép és szívszorító történetet. Nagyon érdekesnek találtam az író által ábrázolt mennyországot, melyből egy fontos gondolatot megjegyzek: az életünk összefonódik mások életével, nem lehet külön választani. Soha nem tudhatjuk, a tetteink kinek a sorsára lesznek óriási hatással. Fontosak vagyunk egymás életében. Ha ezt tudatosítanánk, talán könnyebben rálelhetnénk a lelki békénkre itt a Földön.

bozs>!

Haragot tartani kész méreg. Belülről emészti el az embert. Úgy véljük, a gyűlölet olyan fegyver, amely az ellen irányul, aki ártott nekünk. Csakhogy a gyűlölet görbe kés. És ha valakinek, hát magunknak ártunk vele. Légy megbocsájtó.

Kapcsolódó szócikkek: gyűlölet · harag
bozs>!

A szülők ritkán eresztik el gyerekeik kezét, ezért a gyerekeknek kell elereszteniük a szüleikét.

Nita_Könyvgalaxis>!

Néha, amikor valami fontosat áldoz fel az ember, valójában nem is veszíti el. Csak továbbadja valaki másnak.

Nita_Könyvgalaxis>!

Jesper_Olsen>!

Az önfeláldozás része az életnek. Annak kell lennie. Nem olyasmi, amit megsiratunk. Hanem valami, amire törekszünk.

Kapcsolódó szócikkek: önfeláldozás
Jesper_Olsen>!

Béke akkor vár rád – mondja az öregasszony –, amikor békét kötsz magaddal.

NikoLetti>!

…,hogy minden összefügg egymással, az meg kihat az utána következőre, és hogy a világ tele van történetekkel, de a történetek vége mindig ugyanaz.

Jesper_Olsen>!

Istennek ez a legnagyobb ajándéka: hogy megértheted, mi történt veled az életed során. Magyarázatot kapsz mindenre. Ez az a megnyugvás, amelyet kerestél.

Jesper_Olsen>!

Az élet véget ér – mondja. – A szeretet végtelen.

bozs>!

Hiábavaló csak az az elvesztegetett idő, amíg azon morfondírozunk: de kár, hogy egyedül vagyunk.

Öten a mennyországban sorozat · Összehasonlítás